reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výpadky internetu přes Wi-Fi na 5 GHz

Novotak33 (107)|2.8.2009 12:49
Ahoj, mám ( bohužel ) internet od Kolínského providera Wi-Fi na 5Ghz. Mám tarif 5Mbit 1:20 agregace. Mám tento tarif teprve měsíc a už se to pěkně se*e. Minimální garantovaná rychlost by měla být cca 250kbit ( 5000:20 ) , ale občas to padá i pod. Několikrát se mi stalo, že to jelo podle dsl.cz cca 75Kbit. Hodně to stahuje i na samé hranici i pod ! Zkoumal jsem i pingy a ping na seznam.cz mi během cca 30 sekund 6x vypadl . Když jsem to zkoušel večer, tak mi to třeba vyhodilo ztracenou paketu, ale cca 2 za 7 minut. Zdá se mi, že internet strašně padá! Na načtení speedtestu jsem čekal cca 3 minuty, pak jsem to refreshnul a za 2 minuty se to načetlo. Internet tedy nezkutečně kolísá.
Zajímá mě, jestli jsou ty vypadlé pakety normální u 5Ghz Wi-Fi, podle mě by to nemělo vypadávat. Dnes jsem to zkoušel znovu a během 10 minut ani jeden výpadek. A co ta rychlost, která kolísá, takhle by to nemělo pod klesat, ne ?
Díky moc za odpověďi.
MartyMcFly (222)|2.8.2009 13:35
Zdravím,
Takové padání rychlosti a výpadky bych spíše čekal v zarušeném pásmu 2,4GHz, ale i v 5,4GHz pásmu je to možné za několika podmínek, které jsou:
  • Nekvalitní zaměření na AP
  • Ve frenclově zoně je nějaký objekt, který ruší signál či ho zroršuje
  • Mizerné nastavení ISP Shapperu
  • Nefungující QoS ISP
  • Odcházející zařízení
  • Špatná kabeláž tj. HF kabelu problém Beldenů

Dalším možným problémem je, že jsi ve skupině s agregací 1:20 máš prostě hnusného stahovače, který kašle na ostatní. Zavolej k ISP, že ti jde mizerně net a, že možná někdo moc a moc stahuje tak ať to pořešej.

Howk.
Novotak33 (107)|2.8.2009 14:34
Na ISP jsem psal a v pondělí k nám přijde technik.
1) Jeden měsíc to jelo bez jakýchkoliv problémů a Nano Station 5 je připevněna kovovým stahovacím páskem.
2) Bydlíme v 11 patře, takže výhled na příjmač od ISP není ničím stíněn.
3) To je možné
4) To nevím, co je :-D
5) Zařízení mám 1 měsíc a je nové
6) Je to nějaký obyčejný ( je tam napsáno UPC a snad UTP, teď nevím přesně ) kabel.
astec (1823)|2.8.2009 18:52
Pokud vycházím z toho že výhled je nerušený, tak by mohla být závada na:
- Nanostejšně. Tu může provider otestovat od sebe.
- Tvůj zavirovaný, spyware... PC - otestuj než zaplatíš marný výjezd
- vadná kabeláž mezi nanostejšnou a POE
- slabý zdroj v POE
- špatně nastavený "vysílač"
- špatně nastavený "vysílač" - stahovači


Chybí mi kam jsi pingal!
Jaká je odezva na Nanostejšnu??
jaká je odezva na vysílač?
jaká je odezva na primární DNS?
Novotak33 (107)|2.8.2009 21:06
- To nevím, netestovali ji
- Pochybuji, protože někdy jede plnou rychlostí někdy to šíleně laguje, někdy jedou pingy 10 minut na seznam.cz -t a žádný packet loss a někdy během 30 sekund 6 výpadků
- To bohužel nemohu ověřit
- Ten by přeci měl být dimenzovaný na určitou watáž. Ikdyž malá zajímavost : Ve škole máme od stejného providera 5mbit/5Mbit bez agregace přes stejnou nano 5 loco, ale ve škole je ještě verze s adaptérem a ten dokáže vyrobit 1Ampér ( nebo něco jiného ) a ta naše, teď si to přímo nepamatuji, ale ten adaptér ( mnohem větší ) dokáže snad jen něco kolem 0.3-0.6 Ampér.
- Necelý měsíc jel net bez problému, navíc je nano připevněna kovovým stahovacím páskem, takže svévolný pohyb je vyloučen
- nechápu ? Není jejich páteř nadimenzována na vysoký down ? To ale přeci není můj problém nebo ano ? Jsem připojen na páteř a z ní to jede '' do světa '' optikou

ping seznam.cz -t
Neznám příkaz ( IP adresu )
Neznám příkaz
Neznám příkaz.

EDIT : Na mojí IP ping zatím jede bez lagů, ale na ten seznam by to stejně lagovat nemělo, to opravdu vypadá na nějakou chybu u ISP. Je přeci sice hezké, že to na páteř jede bez lagů, ale důležitější je přeci, jak to jede do světa. Na DNS nejspíš taky, ale přeci se vždy testují pingy na určité servery.
astec (1823)|2.8.2009 21:17
Brána je většinou IP adresa zařízení

Jinak použij příkaz tracert https://www.svethardware.cz tam se vypíši IP adresy jednotlivých bodů
Novotak33 (107)|2.8.2009 21:23
http://pictureup.cz/picture/verejny/11281128bez názvu34.jpg
Té čtvrtky jiného obrázku nadtím si nevšímej, neuvědomil jsem si to a nesmazal jsem předešlý obrázek.
Jinak, co je tedy důležitější? Podle mě ping na seznam.cz.
astec (1823)|2.8.2009 22:00
10.0.202.1 je IP adresa NanoStation - po dráte
další dvě IP adresy jsou adresy vnitřní sítě poskytovatele - vzduchem
213.xxxx je zřejmě IP adresa uzlu vnitřní sítě do internetu

zkus tento příkaz na 10.0.202.1, 213.xxx.xxx a třeba IP adresu seznamu a dalšího libovolného serveru.

ping 10.0.202.1 -t - l 1024

uvidíš kde je zakopený pes. Jestli v jejich síti, nebo nestíhá propoj s internetem, nebo mají podrbané DNS a jsou jen některé servery
EditorPO (2819)|2.8.2009 22:19
Uz len doplnim asteca.
Vacsinou plati, ze prva IP v tracert je tvoje wifi zariadenie (pokial este medzi tvojim wifi zariadenim a tvojim PC nemas doma router), dalsia IP je vysielac, na ktory sa pripajas a jedna z dalsich IP je brana, cez ktoru sa ISP pripaja do internetu.

Tie pingy na zariadenia skusaj paralelne, vo viacerych DOS oknach, aby si videl, ci vypadky budu len na vysielac ISP, alebo aj na tvoje zariadenia.

Ak je problem v DNS u ISP, tak si nastav nejake free DNS. Napriklad 208.67.222.222 a 208.67.220.220.

Co to mas konkretne za providera?
Novotak33 (107)|2.8.2009 22:22
To astec : Zítra vyzkouším.
To EditorPO : Takže mám těch pingů na DNS nebo IP pustit současně třeba v pěti oknech ?
Provider je JON.CZ ( http://www.jon.cz ) .

EDIT : router nemám. LAN z PC vede do adaptéru a z něho jede signál + elektřina do Nano.
EditorPO (2819)|2.8.2009 22:30
Ano, ping na kazdu IP adresu v samostatnom okne, aby si videl, kde to vypadava.
astec (1823)|2.8.2009 22:32
[quote=EditorPO;277458]Ano, ping na kazdu IP adresu v samostatnom okne, aby si videl, kde to vypadava.[/quote]

Díky to jsem opomněl napsat s těmi okny
Novotak33 (107)|2.8.2009 22:39
Tak jsem to teď na chvíly spustil všechno najednou. Docela mě zarazily ty pingy na Nano, protože na DNS a to druhé mi to ukazuje méně než 1ms a 1ms, ale u nano to třeba i jeden ping byl 15ms a občas i 2ms, atd.

EDIT : Ten ping na nano station 10.0.202.1 , už mi to vypsalo, že vypršel časový limit !
EDIT 2 : Tak mě jenom napadá, špatně zasunutým kabelem by to být nemělo, ne ?
EditorPO (2819)|2.8.2009 22:43
Urcite je 10.0.202.1 tvoje wifi zariadenie? Nejak mi to pride divne, ze na najblizsie zariadenie su vypadky, pricom na vzdialenejsie v pohode :notsure
astec (1823)|2.8.2009 23:00
[quote=EditorPO;277466]Urcite je 10.0.202.1 tvoje wifi zariadenie? Nejak mi to pride divne, ze na najblizsie zariadenie su vypadky, pricom na vzdialenejsie v pohode :notsure[/quote]


tak dej příkaz ipconfig a uvidíš jakou máš bránu. To nude ta nanostejšna


Nebo dej tu IP adresu do WWW prohlížeče a mnělo by se objevit přihlašovací dialog
Novotak33 (107)|3.8.2009 08:34
Mě je to také divné. U toho IP configu mě vyšla 192.168.8.xx . Tak jsem jí spustil a méně než 1ms.
Když jsem jí ale dal do mozilly, tak mě vyskočila hláška o neplatném certifikátu.
Když jsem napsal tu 10.0.202.1 , tak mě vyskočila stránka : http://pictureup.cz/picture/verejny/895895bez názvu40.jpg o nějaké MikroTik.

EDIT : Jenom poznatek, na jiném diskuzním fóru mi bylo napsáno, že dotyčný má také 5Ghz Wi-Fi a žádné packet loss nemá. Já osobně si tedy také myslím, že by tam žádné výpadky být neměly. Dříve jsem to nějak extra nezkoumal, ale v sobotu odpoledne jsem měl ty pingové lagy a pak také včera večer, bylo to pomalu to samé. Všiml jsem si, že asi 2x nebo 3x to bylo pokaždé po cca 18 pinzích. Jindy jely 10 minut bez lossu, takže to by na to míét vliv nemělo?

To astec : Projel sem PC ad-awarem a našel asi 28 nějakých věcí, ale ani jedna nebyla už v tom červeném poli, takže snad dobrý. Ale stejně si myslím, že ikdyby byl PC zavirovaný, tak by to přeci mělo vliv pořád a ne jenom někdy, co ?

EDIT 2 : Sorry, ale ještě jeden dotaz. Výpadek pingu by neměl být způsoben třeba seznamem ? To je hloupost, ne ? To by to vypadlo snad jenom jednou a ne třeba 6x za 30 sekund ? A hlavně, vždyť pomalu všichni měří ping na seznam.cz nebo ne ? To je snad blbost, že by byla odpoledne chyba na seznamu a to samé večer. Takový portál by na to měl být dostatetčně dimenzovaný, hlavně na pingy, které snad nejsou vůbec náročné.
astec (1823)|3.8.2009 09:42
pokud máš nanostejšnu, a nic jiného cestou, tak lze s jistotou předpokládat že 10.0.202.1 je adresa zařízení, většinou vysílače, na který se připojuješ

Pokud má provider problémy s primárním DNS, ttak se může stát, že pingy na některé servery vypadávají. Proto se doporučuje testovat na více stranách.

JAk to popisuješ, tak závadda dle mne je na jejich straně
Novotak33 (107)|3.8.2009 09:45
Závada u Providera ?

EDIT : Mám tady puštěný ping na seznam.cz a teď jsem si zase všimnul tří lagů. Ten první je tam tak sám, ale ty druhé dva jsou tam, od sebe cca 20 pingů
astec (1823)|3.8.2009 09:47
[quote=Novotak33;277566]Závada u Providera ?[/quote]

jjj dle mne jim asi odcházejí karty v Mikrotiku... Ale těžko se to mluví od stolu. Nebo mají rozdrbanou, či nedořešenou agregaci.
Novotak33 (107)|3.8.2009 09:48
Díky za odpověďi, prostě by tedy takto lagovat připojení nemělo, ani v pinzích ani v rychlosti. Tu páteř tam prý mají teprve měsíc, byl jsem nejspíš v agregační skupině první zaregistrovaný.

Jinak, abych před tím technikem nebyl za blbce, tohle by to tedy dělat na 5Ghzt nemělo ?

EDIT : Spustil jsem, jak jste radily ten ping na 10.0.202.1 a zarazilo mě, že jeden byl i 450ms. Současně jelo ping seznam.cz -t, ping 192.168.8.3x -t , ping 192.168.8.2x -t a ten ping 10.0.202.1 -t.
astec (1823)|3.8.2009 12:46
Ty pingy na mikrotikjsou katastrofa. Viz výše. Ale technikovi to ukaž, spusť pingy, přípůadně přesměruj do souboru ( to pokaždé ) je to vhodné pro reklamaci.
Novotak33 (107)|3.8.2009 12:52
Nevím, jak se to odešle do souboru, ale udělal jsem vždy screeny. Ono je nejhorší, že ono to takhle nelaguje vždy a na 100% až přijde technik, tak to půjde, ale mám obrázkové důkazy, to by snad mělo stačit, ne ?
Mě zase až tak neštvou ty pingy, ale spíš ta rychlost. Ono to sice nestahuje pod rychlostí pořád, ale třeba stahuju a najednou to skočí na 5KB/s nebo méně nebo spadne úplně a hned to zase naskočí, ale udlěá to takhle třeba několikrát, ale to by přeci nemělo? Ale ty pingy by takhle lagovat neměly.

EDIT : K tomu mikrotiku, ale dnes už nebyl žádný loss.
astec (1823)|3.8.2009 13:07
1) používej parametr -l 1024 - větší pingy větší zátěž
2) výstup do soubru ping jyxo.cz -t > mojr.txt

Obrázky stačí, ale takto je to růkaznější. Jestli miktotik u nelaguje, tak jej asi opravili....
Novotak33 (107)|3.8.2009 13:12
Teď jsou oproti včerejšku větší pingy na ten mikrotik třeba 20ms, což je hodně. Mají přijet, tak uvidím, jedou sem kvůli té rychlosti.
Jenom ještě jedna question :-D : Ono to sice nestahuje pod rychlostí pořád, ale třeba stahuju a najednou to skočí na 5KB/s nebo méně nebo spadne úplně a hned to zase naskočí, ale udlěá to takhle třeba několikrát, ale to by přeci nemělo?
Přeci to nesmí jít pod garant? To je očividně tedy chyba u nich.
Sry jestli se opakuju, ale už sem z toho tumpachovej.

EDIT : tak jsem dal ten přkaz na 1024 bajtů a zatím mi vypadl jeden. Ale já si stejně myslím, že by neměl vypadnout ani jeden.
Novotak33 (107)|3.8.2009 15:35
Tak už tady byl technik. Samozdřejmě, jako na potvoru pomalu žádné výpadky, ze začátku mi nechtěl vůbec věřit, tak jsem mu ukázal screeny a sklapnul. Říkal, že to celé předá tomu technickému řediteli a ten nás kontaktuje anebo, kydž to bude znovu lagovat, tak máme okamžitě zavolat. Když tady byl, tak se přihlásil do jejich systému a já jsem si všiml jedné celkem zajímavé skutečnosti. U větších stahovačů je nastaven FUP limit na 0.50Gb, po kterém se to zagreguje na polovinu rychlosti připojení. Tento měsíc jsem nastahoval hodně dat ( HD filmy a seriál ), protože jsou prázdniny, jinak nestahuju vůbec, a je celkem zajímavé, že se mi to zagregovalo přesně na polovinu rychlosti, sice ne po 0.5Gb, ale po delším stahování odpoledne. Vůbec jsme na toto nebyly upozorněni ani to nemáme ve smlouvě, není to celkem divné ? Říkal, že se s tím toho stejnak nebude moc dát dělat. Hlavně říkal, že momentálně jsem v té skupině, ve které jsem já asi jen 10 lidí, tak proč se to takhle ale se*e ? Ten spoj, na kterém jsem je prý 1Gbps. Optiku tady natáhlou nemají a nic jiného nenabízejí, tak co s tím máme dělat, jak to řešit ?
Díky za odpověď.
astec (1823)|3.8.2009 16:10
To s tím ponížením rychlosti je docela běžný jev, že po objemu dat v kuse se natvrdo sníží rychlost.
Jak s tím dál. zapisuj do souborů velké pingy a reklamuj a reklamuj.....
Novotak33 (107)|3.8.2009 16:21
No, ale na ten jev jsem nebyl nijak upozorněn a není ani napsán ve smlouvě.
Budu si screenovat vbýpadky a lagy a budu reklamovat a reklamovat, ale koho to má pořád bavit, hlídat internet jestli kolísá nebo ne.
To s tím zápisem pipngů do souboru mi nejde, zkusil jsem ping seznam.cz -t >mojr.txt a nic, v příkazovém řádku to nevypisovalo žádné pingy, co dělám šptaně ? Mimochodem, kam se to pak uloží ? Do jaké složky ?
astec (1823)|3.8.2009 16:40
[quote=Novotak33;277762]No, ale na ten jev jsem nebyl nijak upozorněn a není ani napsán ve smlouvě.
Budu si screenovat vbýpadky a lagy a budu reklamovat a reklamovat, ale koho to má pořád bavit, hlídat internet jestli kolísá nebo ne.
To s tím zápisem pipngů do souboru mi nejde, zkusil jsem ping seznam.cz -t >mojr.txt a nic, v příkazovém řádku to nevypisovalo žádné pingy, co dělám šptaně ? Mimochodem, kam se to pak uloží ? Do jaké složky ?[/quote]

Uloží se to do atkuální složky, kde spouštíš tento příkaz
ten příkaz musí být takovýto
ping seznam.cz -t -l 1024 > mojr.txt

NEVYPISUJE nic na obrazovku !!!! Výstup je přesměrován do toho souboru

Pokud by jsi chtěl výpis v konkrétním adresáři tak nějak takto

ping seznam.cz -t -l 1024 > c:\testy\mojr.txt

No věř že po pár reklamacích se dá vše dopořádku. Použitá technologie je kvalitní, tak teď záleží jen na lidech...
EditorPO (2819)|3.8.2009 19:24
Kolisanie rychlosti stahovania moze byt sposobene aj inymi faktormi. Never tomu, ze ked mas doma 5Mbit, tak budes stale stahovat touto rychlostou. Server, z ktoreho stahujes, ma svoju rychlost pripojenia a ked vas stahuje viac ludi, tak sa rychlost rozdeli medzi vsetkych. K spomaleniu a vypadkom prispeju taktiez poruchy hocikde na trase k serveru. Pri torrente kolise rychlost aj kvoli tomu, ze uzivatelia od ktorych stahujes sa mozu odpajat, pripadne si torrent klient vybera tu najvyssiu moznu rychlost, tak jedno spojenie zrusi a dalsie nadviaze.
Spominal si garant rychlost, ale ziaden ISP ti garant neponuka. Spomenuta rychlost 5 Mbit je maximalna rychlost, ktoru mozes dosiahnut. Garantovane rychlosti sa predavaju pre ISP, pripadne serverovne a cenove relacie su uplne inde ako pre beznych userov. Mozu byt az 10 nasobne vyssie. To si asi bezny user nemoze dovolit.
astec (1823)|3.8.2009 21:47
Naprostý souhlas. Proto bych monitoroval také jejich mikrotik a tam také hledal výpadky a řešil. 100 % packet loss nedosáhneš, ale nemněly by být výpadky dlouhodobější.
Novotak33 (107)|5.8.2009 20:01
Tak a je to tu znovu :-( . Zítra jim tam budu muset zavolat. Pingy v nejhorších případech přes 4000ms a třeba 6 výpadků za sebou, momentálně se to trochu uklidnilo, před cca 10 min. jsem se ani nemohl pomalu přihlásit na svethardware.cz. Rychlost byla třeba 170kbps. To je fakt net za všechny prachy :-D .
Jsem zvědavej, co mi řeknou.
EditorPO (2819)|5.8.2009 20:11
Wifi pripojenia je tazke riesit. ISP si vacsinou do zmluvy zakomponuju 90% dosazitelnost, co ale v mesiaci urobi 3 cele dni :mad:
astec (1823)|5.8.2009 20:38
[quote=Novotak33;278630]Tak a je to tu znovu :-( . Zítra jim tam budu muset zavolat. Pingy v nejhorších případech přes 4000ms a třeba 6 výpadků za sebou, momentálně se to trochu uklidnilo, před cca 10 min. jsem se ani nemohl pomalu přihlásit na svethardware.cz. Rychlost byla třeba 170kbps. To je fakt net za všechny prachy :-D .
Jsem zvědavej, co mi řeknou.[/quote]

doufám že jsi si pořídillogy jak jsem Ti psal
Novotak33 (107)|5.8.2009 21:11
V příloze jsou ty logy. Momentálně jede net celkem v poho, ale stejně jim to tam pošlu, kdfyž mi bylo řečeno, že je mám ihned kontaktovat.
astec (1823)|5.8.2009 21:26
[quote=Novotak33;278652]V příloze jsou ty logy. Momentálně jede net celkem v poho, ale stejně jim to tam pošlu, kdfyž mi bylo řečeno, že je mám ihned kontaktovat.[/quote]

No fuj..... jak noty na buben...

jak daleko jsi od vysílače. To je humus
Novotak33 (107)|5.8.2009 21:36
No, typoval bych to tak na 500m . Můžu kdyžtak zítra dodat foto.
astec (1823)|5.8.2009 21:45
[quote=Novotak33;278665]No, typoval bych to tak na 500m . Můžu kdyžtak zítra dodat foto.[/quote]

Tp je hraniční vzdálenost pro toto zařízení. Zvětšit výkon, ale co na to ČTU......, nebo vyměnit zařízení za jiné.
Novotak33 (107)|5.8.2009 21:50
Treba to ani tech 500m nebude, ale muj odhad je neco kolem.
Nic jineho nemaji, jen Motorolu Canopy, ale z te jsem prave presel na tuto, protoze rychlost byla udesna.
Ta vzálenost je ale opravdu malá, na to aby to takhle lagovalo. Když jsem zkusil ping na příjmač, když se mi jiné pingy takhle sra*y, tak byly zase >1ms . Takže bude asi problém za tím příjmačem, třeba v té optice nebo v tom PC, který to koriguje. Co myslíte ?
Zase ale na tu bránu byly ty pingové výpadky a vysoké pingy.
Novotak33 (107)|7.8.2009 08:19
Tak jsme si s tím pánem z techického znovu vyměňovali názory. Napsal jsem mu, že by spíš mohla být chyba na tom nebo za tím vysílačem, protože když nešel internet, tak pingy na 192.168.2x byly >1ms . Měla by to být výchozí brána. Ale na jiné IP to takto lagovalo a vypadávalo. Odepsal mi, že on si myslí, že je chyba na naší straně a abych mu přestal radit, co má dělat. Tak jsem se už na to mu odespat, vykašlal. Nebudu se s tím blbcem dohadovat. Když tady byl ten technik, tak říkal, že by mohla být chyba na tom PC, které je vlastně u toho vysílače a rozděluje a agreguje rychlost připojení a že se jich tam na to zeptá a podívají se na kdyžtak na to. Už nevím, v čem by měla být chyba, projel sem PC antivirem, našel jeden špatný zavyrovaný soubor, ale ten sem vymazal ale to bylo den předtím, než mi to znovu blblo, takže tím to nebude, antispiwarem sem to také projel, nic jiného mě nenapadá.
Nevíte, v čem by případně mohl být nějaký problém SW ?
Díky za odpověď.

EDIT : Přidal jsem fotku, jakáý je vzdálenost na vysílač. Nevím, který z těch tří domů to je, ale nejsou mezi nimi nějaké velké vzdálenostní rozdíly. Je to foceno mobilem, takže kvalita není nic moc. Je to foceno z pozice nano.
07082007127.JPG
astec (1823)|7.8.2009 14:41
Tvoje nacionále - rodičů
adresa firmy

Reklamace služeb

Dne xxx jsem uzavřel s vaší firmou slouvu o poskytování internetu s těmito parametry xxxxx. Zařízení mi instaloval technik vaší firmy.
V průběhu poskytování služby dochází k výpadkům spojení, které není dle mého subjektivního názoru na mé straně, ale na straně poskytovatele. Toto bylo taktéž konstatováno technikem, který dne xxxx prováděl servisní zásah u mne doma. Tudíž nemohu souhlasit s názorem xxx xxx ze dne xxxx - viz mejl v příloze, že chyba je na mjí straně. Pro vyloučení této chyby jsem si obbornou firmou nechal zkontrolovat PC i zapůjčil jiný PC. Stav v poskytování služby je stále stejný.

Proto Vás vyzývám k odstranění nedostatků, které mi brání řádně užívat řádně placenou službu.


Doufám, že se podaří najít řešení této situace a v případě nápravy nežádám kompenzaci za nedodržení kvality služby

Přílohy: Logové výpisy ping protokolů