reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přeinstalace systému a záloha dat - jak?

Karolinus (7)|10.1.2007 10:36
Stala se mi taká nepříjemnost. Zkoušel jsem zrychlit běh systému u notebooku a podařilo se mi něco vymazat v registru a teď mi nejde v IE stahovat soubory z netu z firemního webu a nemám přístup k aplikacím, ke kterým se dostanu jen v IE. Potřebuji to urychleně řešit a tak se ptám můžu si jednotlivé aplikace a soubory stáhnout na externí disk, přeinstalovat systém, disk v notebooku naformátovat a půjde tam potom nacpat ta data z externího disku. Když přeinstaluji systém upraví se registr do původní podoby? Zná někdo vyzkoušené řešení v této pro mne citlivé záležitosti? Děkuji za rady. :cry
pas!k (3765)|10.1.2007 14:46
[QUOTE=Karolinus]Stala se mi taká nepříjemnost. Zkoušel jsem zrychlit běh systému u notebooku a podařilo se mi něco vymazat v registru a teď mi nejde v IE stahovat soubory z netu z firemního webu a nemám přístup k aplikacím, ke kterým se dostanu jen v IE. Potřebuji to urychleně řešit a tak se ptám můžu si jednotlivé aplikace a soubory stáhnout na externí disk, přeinstalovat systém, disk v notebooku naformátovat a půjde tam potom nacpat ta data z externího disku. Když přeinstaluji systém upraví se registr do původní podoby? Zná někdo vyzkoušené řešení v této pro mne citlivé záležitosti? Děkuji za rady. :cry[/QUOTE]
a co zkusit preinstalovat ie?
tgfh (2985)|10.1.2007 17:58
[quote=Karolinus]Stala se mi taká nepříjemnost. Zkoušel jsem zrychlit běh systému u notebooku a podařilo se mi něco vymazat v registru a teď mi nejde v IE stahovat soubory z netu z firemního webu a nemám přístup k aplikacím, ke kterým se dostanu jen v IE. Potřebuji to urychleně řešit a tak se ptám můžu si jednotlivé aplikace a soubory stáhnout na externí disk, přeinstalovat systém, disk v notebooku naformátovat a půjde tam potom nacpat ta data z externího disku. Když přeinstaluji systém upraví se registr do původní podoby? Zná někdo vyzkoušené řešení v této pro mne citlivé záležitosti? Děkuji za rady. :cry[/quote]
Překopíruj si potřebná data z disku nebo oddílu kde máš nainstalovaný win na jiný disk nebo oddíl. Potom disk nebo oddíl kde je win naformátuj a nainstaluj win, data překopíruj zpět.
Registr se vrátí do původní podoby.
Petr S. (1220)|11.1.2007 09:10
[QUOTE=Karolinus]Stala se mi taká nepříjemnost. Zkoušel jsem zrychlit běh systému u notebooku a podařilo se mi něco vymazat v registru a teď mi nejde v IE stahovat soubory z netu z firemního webu a nemám přístup k aplikacím, ke kterým se dostanu jen v IE. Potřebuji to urychleně řešit a tak se ptám můžu si jednotlivé aplikace a soubory stáhnout na externí disk, přeinstalovat systém, disk v notebooku naformátovat a půjde tam potom nacpat ta data z externího disku. Když přeinstaluji systém upraví se registr do původní podoby? Zná někdo vyzkoušené řešení v této pro mne citlivé záležitosti? Děkuji za rady. :cry[/QUOTE]

Nemáš vytvořený nějaký Windowsácký bod obnovení? Kdyžtak zkus nějaký použít...

Pokud jsem Tvoji otázku pochopil správně, tak to tak jednoduché bohužel nebude :notsure Jde o to, že pokud něco instaluješ tak si samotný instalátor většinou vytvoří nějaké klíče v registrech. Někdy takové aplikace sice mohou jít, někdy i bezchybně, ale většinou je s nimi pak menší či větší problém.

Pokud ale Tvoje aplikace nepotřebují instalaci (celkově jich moc ale není oproti té druhé skupině), tak nebudeš mít žádné problémy. Stejné je to i se surovými daty.

Po reinstalaci se registr obnoví do původní podoby, ale do té úplně původní. Do podoby, ve které nemáš v systému nainstalované žádné další aplikace než ty systémové...

Řešením by bylo sehnat si instalační soubory k používaným aplikacím a vlastní aplikace v noťasu např. zazálohovat (třeba zkopírovat konfigurační soubory atd., pokud tedy daná aplikace potřebuje nějakou složitější konfiguraci a nechce se Ti s tím ztrácet čas - nemám na mysli případy, kdy stačí pár kliknutí myší příp. ťuků do klávesnice).

Pak bych už pokračoval jak píše tgfh.

Jinak menší rada pro příště: Pro úpravu registrů můžeš použít i specializované aplikace - slouží k tomu např. program Regino, který je navíc freeware a je slovensky. Při ručních úpravách si vždycky zazálohuj upravovanou větev, při více úpravách klidně i celý registr (v programu regedit, menu Soubor, Exportovat...)