Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 9 z 9

Téma: PC Sestava - grafika+multimedia ~25k Kč

Nováček
    Registrace
    Aug 2009

Zdravim,
    rad bych novou sestavu pro práci s Adobe CS4 a příležitostné hry. Sestavu bych rád založil na nějakém i7 s grafikou nVidia.
    Cenova relace kolem 25tisic bez monitoru, v případě výhodné ceny nějaké z komponent by nebyl problém kapitál trochu navýšit.
    Case (v kosiku) jsem vybral protoze v mem pokoji je celkem dost vedro.

Jen tak zbezne jsem si vybral nejakej komponenty, ktere mi doporucili pratele a vysla mi cena 27,5k ,- kč
    Odkaz na košík: http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...8O01HZ701JCN01
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Já bych to klidně tahkle koupil, ale vsadím se, že do 10ti minut přiběhne někdo s tím, že bez zdroje Seasonic a HDD CaviarBlack prostě nemůžeš žít

Možná bych se akorát zamyslel nad tím, jestli má dnes ještě VelociRaptor smysl. Na kapacitu ho porazí všechny moderní HDD, na výkon ho porazí všechny letošní SSD. Dáš 3500kč za něco, co už příští rok bude muzeální kousek (vzhledem k ceně chystaného 34nm SSD od Intelu).

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

czhunter to vystihl. A do 10 minut to taky stíhám

1. Ten zdroj je dost na hraně. Tohle si zaslouží 500+W (imho nejlepší v tomto pořadí: Corsair TX650, HX520, Enermax 525+). Ta VX450 by to měla utáhnout, ale je dost možné že bude kvuli vysokému zatížení relativně hlučná.
    2. Disk neni dobrá varianta. Ten WD Black je dokonce v souhrnných aplikačních testech rychlejší než starší raptory, takže výhoda velocira je minimální, ale za obrovskou cenu (po přepočtu na GB). Raději tedy 640 nebo 1TB Black.
    3. Spíš než 3300,- za case bych vzal něco levnějšího a k tomu lepší a tišší chladič na CPU. Taková Noctua s 2 ventilátory se celkem vyplatí. A slušná case za 1800,- se jistě sežene (ale teď mě zrovna žádná nenapadá).

Jinak je ta sestava výborná.
    Naposledy upraveno uživatelem speedsnail: 04-08-2009 v 15:40

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

Czhunter a Speedsnail to napsali pěkně, souhlasím se vším včetně toho, že bez zdroje Seasonic a HDD CaviarBlack prostě nemůžeš žít
    Akorát bych nebral DVD mechaniku od LG, má otravný software (Bluebird), který neustále instaluje do Windows. (Asi to pude vypnout, ale během těch pár minut co jsem si stím hrál, jsem nic na to nenašel)

Nováček
    Registrace
    Aug 2009

Dobra, trosku jsem to poupravil, ta mechanika fakt nevim, dal jsem tam teda nelevnejsi samsung aspon.

Odkaz zde: http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...0L01IUW01P5T01

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Za cenu jednoho Raptora bych vzal dva 640 GB disky od WD, buď je zapojil do RAIDu nebo aspoň na jeden dal systém + programy a na druhý odkládací místo pro photoshop. Sestavu hodláš kupovat hned? LGA 1156 se blíží ...

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Podle mě pokud má na s1366 tak nemá cenu čekat na s1156.
    Bude čekat 2 měsíce a nakonec dostane stejný výkon s nižší rozšiřitelností o 2000kč levněji (CPU+MB). To není nic, na co by se vyplatilo čekat.

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od czhunter Zobrazit příspěvek
    Podle mě pokud má na s1366 tak nemá cenu čekat na s1156.
    Bude čekat 2 měsíce a nakonec dostane stejný výkon s nižší rozšiřitelností o 2000kč levněji (CPU+MB). To není nic, na co by se vyplatilo čekat.
    Souhlas, ale nebylo by to poprvé co se někdo ptá na nové PC a nakonec z něj vypadne že ho bude kupovat v září/říjnu tak se raději ptám.

Nováček
    Registrace
    Aug 2009

No nejradeji bych to zakoupil do konce tydne, takze na cekani do zari/rijen asi nepripada v uvahu

Podobná témata

1. 3D staci grafika a sestava + jaky monitor
    Od makakanakakashy v sekci Grafické karty
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 06-06-2012, 13:27
  2. Multimedia Notebook do +-12k
    Od m1ch3l v sekci Notebooky a netbooky
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 07-08-2009, 23:46
  3. Sestava - grafika+CAD+video
    Od mara.doh v sekci PC - archiv