reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

přeinstalace vist z HDD

Patrik01 (3)|4.8.2009 16:00
Dobrý den.
Koupil jsem si NB s předinstalovaným operačním systémem Vista,ale nejsem spokojen s dalšími zbytečnými aplikacemi, které jsou nainstalovány, a proto jsem se rozhodl ho přeinstalovat.Rád bych, jestli by mi sem někdo nenapsal nějaký návod, jak se instaluje z HDD.
johny__g (6387)|4.8.2009 16:10
A není jednodušší odinstalovat jen ty aplikace?
Patrik01 (3)|4.8.2009 16:23
Asi by to bylo jednodušší...ale rád bych věděl, jak se to dělá a stejně si myslím, že to bude rychlejší to přeinstalovat, protože Toshiba tam toho dává docela dost.
Martin1171 (6)|4.8.2009 17:21
Ak sa nachadza na skrytej particii tak po susteni treba mackat bud F9 alebo F10 pred bootovanim by to malo pisat ale ak tie aplikacie si mal tam uz od zaciatku tak aj po reinstal sa ti nainstaluju automaticky.
MartyMcFly (222)|4.8.2009 18:13
Zdravím,
První možnost je odinstalace software, který je s Vistou dodávaný tj. klasická metoda odinstalace software plus trochu pročistit registry a optimalizace. Další metoda je přeinstalování současného systému bez formátu pevného disku, ale to je dle mě taková nejnouzovější metoda, protože spousta balastu zůstává v systému a pak je z toho pěkný bordel. Další možností je čistá instalace na pevný disk což je asi nejlepší metoda vzhledem k tomu, že ve všem pak budeš mít pořádek a čisto.

Možnosti instalace:
  • Čistá instalace
  • Přeinstalování současného systému
  • Vyčištění současné instalace

Instalaci můžeš provést pomocí medií DVD-R/W nebo díky upravenému flash disku (opravdu rychlá metoda). A nebo pomocí upraveného boot loaderu Windows Vista můžeš spustit instalaci Windows, kterou máš někde ve složce na pevném disku. Jen připomínám, že poslední metoda je nejvíc "haluzová".

Howk.
Patrik01 (3)|4.8.2009 18:37
takže myslíš jako udělat recovery dvd??