reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Základní desky: Dotaz na zakladni desku

Neregistrovaný (0)|4.8.2009 17:29
Jméno tazatele: Ales

Znění dotazu:
Mam Intel Pentium 4 3Ghz a odesla mi zakladni deska tak se snazim vybrat nejakou novou a celkem silnou protoze chci i novou grafickou kartu, a abych do ni mohl vlozit i treba 8GB DDR3 pameti.Zkratka bych chtel vylepsit stare pc na celkem silny pc, grafickou kartu bych si predstavoval asi GeForce GTX 260 ale nevim jestli to pujde dat to vse dohromady.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
cool.user (2822)|4.8.2009 17:35
Uh, kombinace Pentia 4 a DDR3 naprosto postrada smysl, stejne tak jako kombinace Pentia 4 a GTX260.

Prvne by bylo potreba vedet pro jaky socket je soucasne cpu urceno, jestli 478 nebo lga775 a pote bych z bazaru koupil prislusnou desku. Dale pak bych si priznal krutou pravdu a to tu ze pentium 4 3.0Ghz je z dnesniho pohledu odpad a rozhodne bych upgrade netocil kolem nej, ale kdyz uz, tak provest upgrade kompletni.

btw: pojem jako "silna" zakladni deska je vcelku mylny, jelikoz zakladni deska negeneruje temer zadny vypocetni vykon.
Neregistrovaný (0)|4.8.2009 17:47
Je mi lito to vyhodit tak jsem mel namysli to poskladat nejak dohromady,zkratka bych si chtel ponechat zdroj,procesor,mechaniky a keys ostatni klidne vyhodim, ale zaroven bych chtel hrat v klidu gta4 atd...Co by si mi doporucil?? Jo a jak zjistim socket pro cpu co mam??
cool.user (2822)|4.8.2009 17:50
Stahni si tento program http://www.cpuid.com/download/cpuz/cpuz_152.zip
A vypis nam z nej nasledujici polozky: "Name" "Package" "Specification".

Ja vim ze je ti to lito vyhodit, ale s p4 dneska nic rozumneho nevymyslis. Ten procesor je z dnesniho pohledu proste odpad. Samozrejme skrin, mechaniku a disky si klidne pri upgradu ponechat muzes, ale zbytek by bude nejspise potreba zcela vymenit.

Ovsem doporucoval bych ti udelat si zde registraci a vytvorit si prislusny thread ohledne upgradu ve spravne sekci.
speedsnail (4876)|4.8.2009 18:05
Tak tak, je bohužel velmi pravděpodobné že z tvého současného počítače nepůjde použít téměř nic. CPU je na hry nepouzitelný, paměti budou skoro jistě DDR1, zdroj GTX260 taky pravděpodobně neutáhne.. takže nechat si co se dá použít (mechanika, HDD, case) a zbytek na díly rozprodat..
Neregistrovaný (0)|4.8.2009 18:09
No tak to jsou spatne zpravy, koukam ze jednodusi bude si koupit nove pc..Ten program mi je asi k nicemu protoze mi pc nejede bez te zakladni desky.
cool.user (2822)|4.8.2009 18:10
[quote=Neregistrovaný;278160]No tak to jsou spatne zpravy, koukam ze jednodusi bude si koupit nove pc..Ten program mi je asi k nicemu protoze mi pc nejede bez te zakladni desky.[/quote]

Tak jinak, ma ten procesor dole nozicky nebo je bez nozicek? Respektive jeste pripadne opis co je na tom cpu napsano.
speedsnail (4876)|4.8.2009 18:14
A nebo můžeš ty komponenty vyfotit (každou zvlášť: CPU, Paměti, Grafiku, Zdroj) tak, aby bylo čitelné co je na nich napsáno. My už si s tím poradíme.
Neregistrovaný (0)|4.8.2009 18:17
tak je tam napsane:Intel, D34017-001
N 6208D 03
Tema nozickama si myslel ty 4 upinaky co ho drzi??
speedsnail (4876)|4.8.2009 18:21
? :D Nás nezajímá chladič, ale samotný procesor.. ten vypadá takhle (a je schovaný pod tim chladičem, který držej ty 4 nožicky)

Neregistrovaný (0)|4.8.2009 18:32
630 SL7Z9
3.00Ghz/2M/800/04A
5606A338
speedsnail (4876)|4.8.2009 18:35
OK cpu je socket 775 : viz specifikace
Teď ještě ty paměti, grafiku a zdroj.
Neregistrovaný (0)|4.8.2009 18:45
Zdroj ja ATX 400,procesor uz vis jaky je. Prave ze bych chtel vedet jakou zakladni desku si mam koupit podle toho si poridim pameti a grafickou kartu,no chtel bych ty nejlepsi mozne.
speedsnail (4876)|4.8.2009 19:02
Tys to vůbec nepochopil.. k tomu procesoru nekupuj NIC! Jedině bazarovou desku tak, aby mohl PC dosloužit. Ten procesor nerozhejbe jedinou moderní hru.. A samotný procesor má cenu tak 500,- takže kvuli němu nemá smysl se omezovat ve výběru desky, pamětí a grafiky.

Zdaleka nejjednodušší bude když napíšeš kolik peněz máš možnost do upgradu investovat, něco vymyslíme.

Jo a ATX400 není značka ani model zdroje, jak řikám fotky by byly nejlepší.
Neregistrovaný (0)|4.8.2009 19:26
No ty mi nakladas :-), No hele ja ziju v S. irsku tak nemam tu moznost si nechat poskladat pc v okruhu 200km. Tak bych aspon potreboval pomoct s vyberem pc protoze to asi nema cenu ten starej vylepsovat teda.Tak ve strucnosti pc chci jen na hry, Po jakem procesoru se mam teda koukat a co by mel obsahovat? cena mne moc netlaci ale zase nechci kupovat nejakou bombu. Proste neco co mi vydrzi aspon rok a pak treba vymenim jen grafiku a prikoupim ramky. Jinak dik za to trapeni s tim starym
ex_ (170)|5.8.2009 09:13
Určitě by jsi si měl pročíst tento článek https://www.svethardware.cz/pruvodce-koupi-cenove-vyhodneho-pc-pro-cervenec/27327 ,je to přehledně,pěkně zpracované a odpový ti na mnoho tvých otázek
Jandaskunk (2330)|5.8.2009 10:00
Doporučil bych spíše tyto sestavy od ICEBOSSE https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=36825, z nich by se dalo vycházet. Ovšem finanční situace v S. Irsku může být trochu jiná než v čechách, i když výhodnost nejspíše bude podobná.
johny__g (6387)|5.8.2009 10:05
[quote=Neregistrovaný;278203]No ty mi nakladas :-), No hele ja ziju v S. irsku tak nemam tu moznost si nechat poskladat pc v okruhu 200km. Tak bych aspon potreboval pomoct s vyberem pc protoze to asi nema cenu ten starej vylepsovat teda.Tak ve strucnosti pc chci jen na hry, Po jakem procesoru se mam teda koukat a co by mel obsahovat? cena mne moc netlaci ale zase nechci kupovat nejakou bombu. Proste neco co mi vydrzi aspon rok a pak treba vymenim jen grafiku a prikoupim ramky. Jinak dik za to trapeni s tim starym[/quote]

Fajn, dej sem odkaz na obchod kde můžeš nové PC koupit, něco se vybere. A pozor, vybírat nové PC podle procesoru je mírně řečeno kravina. Auto taky nevybíráš jen podle obsahu motoru, chce to sladit jako celek.