reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Mechanika blbě vypaluje.

Ratio (5)|5.8.2009 03:56
Nedávno jsem si přepaloval fotky od známých přes Ashampoo B. Studio 6. Ihned mě to nahlásilo, že media nelze přepálit. Tak jsem to zkusil přes Nero, které to sice přepálilo, ale v dvd přehrávači už nešly fotky zobrazit. Tatka to potom zkusil na jeho notebooku, kde to šlo vypálit přes nero a pak i normálně spustit. Je problém v mechanice a je potřeba koupit novou nebo to spravý jen oprava Sw nebo něco takového, díky za rady
HiLow (1000)|5.8.2009 06:58
[quote=Ratio;278281]Nedávno jsem si přepaloval fotky od známých přes Ashampoo B. Studio 6. Ihned mě to nahlásilo, že media nelze přepálit. Tak jsem to zkusil přes Nero, které to sice přepálilo, ale v dvd přehrávači už nešly fotky zobrazit. Tatka to potom zkusil na jeho notebooku, kde to šlo vypálit přes nero a pak i normálně spustit. Je problém v mechanice a je potřeba koupit novou nebo to spravý jen oprava Sw nebo něco takového, díky za rady[/quote]

Podle tvého popisu je problém hardwarový. Můžeš zkusit mechaniku vyčistit. Pokud to nepomůže, tak kup jinou, dnes stojí doslova pár korun.
Ratio (5)|5.8.2009 14:18
takze to mam rozebrat? to me nasi nenechaji udelat :(
StD (1963)|5.8.2009 14:21
[quote=Ratio;278462]takze to mam rozebrat? to me nasi nenechaji udelat :([/quote]
Ne-ee, použij čisticí CD se štětečky a čisticí proces opakuj 2x - 3x. Čistit čočku bych nedoporučoval, už by jsi to asi nedokázal složit zpět. :thumbdown
Ratio (5)|5.8.2009 14:21
aha, ok diky
kevin00 (10238)|5.8.2009 14:48
Rozebrání a složení mechaniky není nic komplikovaného. Čistění pomocí čistícího CD podle mě není tak účelné jako manuálně, neboť nedojde k odstranění prachu i v ostatních částech mechaniky a v brzké době může dojít k dalšímu znečištění.

Čočku čistím vatovou tyčkou nebo hadříkem, ale nesmí pouštět chlupy. "Video návod" najdeš ZDE.
M@rcus (71)|5.8.2009 15:22
Napíš, o akú mechaniku ide. Viem, že staršie LG mali občas problém - niektoré DVDRW vymazané mechanikou LG sa dali napáliť len po premazaní na inej mechanike prípadne napálené DVDRW sa dalo prečítať len na tej LG. Skús prípadne pozrieť aj update firmare - možno len dané DVD nemala vo svojom zozname.
StD (1963)|6.8.2009 07:48
[quote=kevin00;278478]Rozebrání a složení mechaniky není nic komplikovaného...[/quote]

Kevin00: Ještě jsi tam zapomněl napsat, že to bude provádět na tvé nebezpečí... Neznalému člověku bych to rozhodně nedoporučoval - pár ilustrovaných návodů "jak na to" tu také mám, ale netroufl bych si je v tuto chvíli vytahovat - jedině snad kdyby se to chtěl tazatel naučit na nějaké vyřazené mechanice.