reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kde nakupujete v OVA (pripadne SM kraj)?

homi (180)|5.8.2009 10:21
Ted shanim NTB pro kamosku a zjistil, ze ceny v ceskych (ale i brnenskych) e-shopech jsou o 200-500.- nizsi (na notebooku 12tis.) nez v Alfe.
Resp. vyplati se kupovat i na vzdalenejsim e-shopu? Jak je to s reklamackou, resit to nekde v Praze se mi zda casove i financne narocne?
pas!k (3765)|5.8.2009 10:47
A co kdybys treba rekl jake eshopy myslis? Treba ti rekneme konkretni zkusenosti ..
homi (180)|5.8.2009 10:58
No ten ostravsky: alfacomp.cz (ASUS K50AB (K50AB-SX010) cena 11550.-)
No a ty ceskomoravske (napr. Mironet,Alza,Mironet...), staci kouknout do vlakna o tomto NTB (https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=37170).
Anebo do vyhledavace s cenou do 11000.- a vyjde mi 27 polozek, ceny zacinaji na 10600.- (to jsou nejaci podvodnici?):
http://www.srovnanicen.cz/q/ASUS%20K50AB/?max=11000&order=1&ff=1
pas!k (3765)|6.8.2009 07:50
No i o alze i o mironetu toho na tomhle foru bylo napsano pomerne hodne .. hlavne alza boduje v posledni dobe na vice forech zabyvajici se hw tim ze jeji zamestnanci linkuji do starych threadu posty jako by radoby radu a nakonec nezapomenou prilozit link na jejich genialni eshop. (Uz jen diky tomuto je u me alza tabu a nikdy si tam nekoupim ani sroubek). Zkusenosti uzivatelu s reklamacnim oddelenim alzy je taktez na netu i zde vic nez dost staci hledat. Cena je u zbozi samozrejme jeden z nejdulezitejisch faktoru ale ja osobne dbam dost na to jak dany prodejce k zakaznikovi pristupuje a nevim jestli alfa v jinych pobockach nez v brne ma pristup stejny ale za roky co nakupuji hw (Softcom, Bohemia, Petra Comp, Alfacomputer, a jiny ksefty) muzu s klidnym srdcem prohlasit ze i kdyz je alfa oproti ostatnim novacek maji se ostatni ksefty od nic co se tyce reklamaci a pristupu k zakaznikovi co ucit! Pravdou je ze porovnani cen sem delsi dobu nedelal .. a vzdy kdys sem si napriklad skaldal sestavu domu se vyplatilo neco koupit tam a neco tamhle ve vysledku se na tom dala usetrit i tisicovka .. a myslim si ze podobne to bude porad ..
dzandra (1368)|8.8.2009 21:52
No jestli je problém jen o trochu vyšší cena, tak si zkus taky někdy prohlédnou i přístupy s reklamaci. Nakupoval jsem czechcomp,mironet,alfa, atd. Reklamace na czechcomp jsem prováděl zatím dvě a bez problému mi zboží vymšnili. U alfy mi odešel zatím z mnoha nákupů jen jeden zdroj a disk a reklamace taky bez problému. Z mironetu jsem nic nereklamoval, protože se mi od nich nic nepokazilo
Gejmer (99)|8.8.2009 23:37
[quote=dzandra;279747]No jestli je problém jen o trochu vyšší cena, tak si zkus taky někdy prohlédnou i přístupy s reklamaci. Nakupoval jsem czechcomp,mironet,alfa, atd. Reklamace na czechcomp jsem prováděl zatím dvě a bez problému mi zboží vymšnili. U alfy mi odešel zatím z mnoha nákupů jen jeden zdroj a disk a reklamace taky bez problému. Z mironetu jsem nic nereklamoval, protože se mi od nich nic nepokazilo[/quote]

Taky je otázka za jak dlouhou dobu ti zboží vymění!Ne jenom výsledek!

V CZC jsem reklamoval 4x mobo,na vyřízení jsem čekal vždy maximální možnou dobu,tedy 30 dní.:angry
Hlavně je tam,ale neuvěřitelnej a nenormální bordel:stupid
Reklamace sice vyřídili kladně,ale za jakou cenu.Pokaždé mi přišel jen repasovaný kus,který se po pár měsících pokazil!
Poprvé mi zaslali dokonce rovnou vadnou desku (Nefunkční PCIex16 slot.) a deska přišla bez návodu k obsluze a bez driver CD.Takže znovu posílání na reklamaci!
Při čtvrté reklamaci jsem požadoval vrácení peněz,to sice nakonec klaplo,ale po ukončení jsem pak čekal přes měsíc na zaslání peněz,po tom jsem jim zdvořile poslal mail kdy jako ty peníze hodlají poslat.
Odpověděl mi milej zlatej technik pan Lukáš Dlábek,že jim prý chybí driver CD,tudíž dobropis nemůžou vydat.
O tom,že by se ozvali z CZC sami nemůže být ani řeč!
Naštěstí měli to driver CD uvedeno v reklamačním protokolu při převzetí reklamace,takže se už dál nemohli vymlouvat!:stupid
Tolik k CZC!


Pokud jde o Alfacomp,tak tam to je o něčem jiném,opravdu jsem se z lepším přístupem nesetkal!
Reklamace řeší oni jako prodejce,tudíž podstatně rychleji.
Ale celkově to je velmi dobrý a seriozní obchod,třeba sháněl jsem zdroj,který vůbec neměli v nabídce,odpověděli mi,že ho seženou.A to za určitou cenu.
Pak několik měsíců sháněli,mezitím prudce ztratila koruna na kurzu a ceny vylítly nahoru!
Nakonec mi zdroj nechali za původní cenu,nikoliv aktualní,prostě tomu říkám serioznost!

S Mironetem bohužel žádné praktické zkušenosti nemám,ale důrazně doporučuji přečíst si na jejich webu "7 výhod Mironetu". To pokládám za neuvěřitelný luxus!
Prostě zboží při reklamaci prohlédnou a pokud na něm nebude patrné mechanické poškození,okamžitě vymění za nový kus!!A to bez toho aby zboží posílali do servisu na posouzení závady.
Maxtor (321)|9.8.2009 13:59
Presne tak.. nejake nadavani na Alfu je uplne mimo.. co se tyce pristupu k zakaznikovi, pochybuju, ze najdes lepsi shop.. jen pro priklad..

-V patek jsem po XXX-dennim laborovani musel reklamovat HD4890, ktera diky kompatibilite v PC delala hroznej bordel.. hura do Alfy, rekl jsem ze karta je OK, PC je OK, popsal jsem svuj problem, dal jsem jim ze slusnosti i odkazy na AMD fora, kde se identicky problem resi.. na reklamaci si kartu jen projeli, jestli jede, nacez se me omlouvali, ze ted nemaji skladem zadne alternativy.. behem par min jsem mel prachy zpatky v ruce a nikdo se se mnou nehadal, kde je problem..
- O afere s obcas nefunkcnimi Enermax Liberty zdroji ani nema smysl mluvit.. tehdy to probihalo tak, ze mi novy zdroj odeslali drive, nez ja ten stary jim na reklamaci.. stacil jeden telefonat..

Alza - katastrofa, vetsi bordel a zmatky jsem nikde nevidel..
CzC - vcelku bez problemu, je ale fakt, ze jim vsechno proste trva..

Kdyz to sesumiruju, nevidim jediny duvod, proc resit jiny obchod nez AlfaComp.. v maloobchodni sfere u nas proste nema konkurenci..
jrx (1880)|9.8.2009 14:04
Já také nakupuji v alfě, ale před měsícem mi odešla karta a během 30 dní se neobtěžovali mě jakkoli upozornit zprávou sms na vyřízení reklamace. Když jsem ten třicáty den kartu přebíral, "tvářila se" že už tam ležela nejméně 14 dní s nálepkou "nelze opravit - výměna", ale samozřejmě žádné upozornění, asi si mysleli že se mi nebude chtít čekat a koupím novou. Příště až budu reklamovat něco, co je nezbytné k chodu PC, budu tam otravovat den co den dokud se ze mě nezblázní a nedají mi nový či opravený kus.
Gejmer (99)|9.8.2009 14:16
Asi je taky rozdíl,zda můžeš nakupovat osobně na prodejně a nebo si musíš nechat zboží poslat.Pokud si zdejší,tak asi předpokládají,že si pro kartu dojdeš sám,no.
Ještě k Alfacompu,kupoval jsem novou mobo a ramky.Ty paměti nebyli uvedeny v QVL listu jako doporučené,tak jsem se bál o kompatibilitu.Poprosil jsem o kontrolu kompatibility a ještě o flashnutí nového biosu.V Alfacompu všechno udělali a neřekli si ani korunu navíc.
Michael9859 (35)|12.8.2009 13:41
No já sem si od Alzy nechal přívíst snad už všechno z HW a čeče neměl jsem zatim ani jeden problém :) ...ale rád uslyšim víc kritiky...jo jednou sem se splet a objednal slabej zdroj, nevyzved sem ho, přeobjednal, a do tejdne sem měl tem správnej...bohužel mám až příliš podezřele dobré zkušenosti :)
dzandra (1368)|13.8.2009 10:27
Gejmer -NO s tím czc máš tak trochu pravdu. Teda vše mi přišlo hned, ale ty výměny za nové zboží většinou stály za ...., dokonce mi připadalo, že dávají horší zařízení.

Ale s alfou maximální spokojenost a navíc pokud něco obědnám dopoledne, většinou odpoledne to mám a ten kurýr mě výjde levněji než benzín :-)
Vinie (163)|13.8.2009 22:35
sakra dobrej příspěvek přejmenoval bych tytulek na ALfacomp, Alza, Mirronet, nebo CzC?

a dal to do důležitých zpráv :D

Alfacomp je BEST :)
a jestly má někdo námitky tak si tohodle nevšímejte :D
bright (95)|24.8.2009 18:40
Pro osobní odběr a levné zboží se dá také kouknout do hshopu - hshop.cz . Jsou spolehliví, a mou jedinou reklamaci vyřešili do týdne.
Jandaskunk (2330)|25.8.2009 09:43
Já mám například s hshop.cz velice špatné zkušenosti. Netýkalo se to sice výpočetní techniky, ale to je snad vcelku jedno. Objednali jsme si 2 druhy zboží, objednávka celkem něco nad 15000 (kdy při objednávce nad 15000 byla doprava zdarma). Následně napsali, že jedno zboží nemaj, takže pošlou jen to co maj. Následně napsali, že objednávka byla vyexpedována pouze s jedním zbožím, hlavně rychle aby to už bylo prodané, to že zákazník nechce objednávat takhle samostatně, to už je zajímalo až potom co to vyexpedovali. Poté zas napsali, že to můžeme dodatečně stornovat. Nakonec to už nešlo, protože už bylo naložené, ale pak jsme po naložení čekali asi týden, možná dýl, než to dorazilo. Navíc o 30kč dražší než bylo uvedeno při objednání. A až po tom, co jsme napsali že dorazilo, tak se teprv omlouvali, že zboží se zdrželo u dopravce (byla to lednička mimochodem, takže jsme měli ještě obavy, jestli to nebude někde převážený po celý ČR). Tam bych si už zboží nekupoval, ale to bylo přes net...dopravný bylo taky dražší než bývá v jiných e-shopech.
Gejmer (99)|25.8.2009 17:26
[quote=Jandaskunk;285555]Poté zas napsali, že to můžeme dodatečně stornovat. Nakonec to už nešlo, protože už bylo naložené...
[/quote]

Pokud si nepřevezmeš zboží,tak nic nezmůžou.
Je to Tvoje právo jako kupujícího.
Stalo se mi to u TNtrade,na poslední chvíli jsem zaregistroval lepší nabídku,ale zboží již měli vyexpedované.
Tak mi druhej den volá chlápek z PPL,že mi veze balík,řekl jsem mu že už to nechci a hotovo.
Žádný problém nebyl.
Jandaskunk (2330)|25.8.2009 17:41
A nic jsi neplatil za storno? To je dost divný ne? To by pak mohl každej rušit dodávky a dopravci by měly akorát ztrátu (teoreticky)
Gejmer (99)|25.8.2009 17:53
[quote=Jandaskunk;285702]A nic jsi neplatil za storno? To je dost divný ne? To by pak mohl každej rušit dodávky a dopravci by měly akorát ztrátu (teoreticky)[/quote]

Pochop to!Žádný problém to není.

Pokud si objednáš přes internet zboží na dobírku,tak kupní smlouva je završena až teprve předáním zboží Tvé osobě.
Dokud jsi nic nepodepsal,nikdo po Tobě nemůže chtít závazek.
lexxxa (714)|27.8.2009 00:45
za sebe musim rict ze ALZA v praze funguje naprosto bezproblemu, reklamace ci vraceni zbozi do 14 dni naprosto bez nejmensich problemu, reklamovano ci vraceno cca 10 veci,reklamace po pul roce, zbozi prevzali a za 14 dni vymena za jiny kus jine znacky,stavajici model uz se nevyrabel,dokonce daly drazsi zbozi, a jelikoz jsem zbozi teto jine znacky nechtel,tak vratily penize dokonce vice nez jsem platil vec puvodni,ale cenu te nove veci !!!!!!! v radech desitek korun,ale i tak .... takze za sebe naprosta spokojenost, i kdyz uz dneska nejsou nejlevnejsi

jinak spokojenost z TNTrade,JScomputers,a tiphardware,tam jsem objednaval ve 2 odpoledne, a rano v 11 zbozi doma, super pristup

nedoporucuji patro.cz, spatna zkusenost, zbozi melo byt do tydne, a po 14 dnech me to uz prestalo bavit cekat tak jsem objednavku zrusil
:mistakesorry, ted vidim titulek v OVA nebo SM kraj,omlouvam se:mistake
Gejmer (99)|27.8.2009 16:46
[quote=lexxxa;286398]
:mistakesorry, ted vidim titulek v OVA nebo SM kraj,omlouvam se:mistake[/quote]

No a co?Pohodový příspěvek,žádný problém.


[quote=lexxxa;286398]nedoporucuji patro.cz, spatna zkusenost, zbozi melo byt do tydne, a po 14 dnech me to uz prestalo bavit cekat tak jsem objednavku zrusil[/quote]

Na tomto základě bych patro rozhodně neodsuzoval,ohledně dostupnosti zboží narazíš na problémy všude.To není jejich chyba,ale toho co jim řekne dodavatel.
lexxxa (714)|27.8.2009 17:27
[quote=Gejmer;286666]No a co?Pohodový příspěvek,žádný problém.




Na tomto základě bych patro rozhodně neodsuzoval,ohledně dostupnosti zboží narazíš na problémy všude.To není jejich chyba,ale toho co jim řekne dodavatel.[/quote]

....stacil by jeden telefon nebo email,a rict ze se to protahne.....
matyyy (2527)|27.8.2009 17:36
[quote=Gejmer;286666]
Na tomto základě bych patro rozhodně neodsuzoval,ohledně dostupnosti zboží narazíš na problémy všude.To není jejich chyba,ale toho co jim řekne dodavatel.[/quote]
mám podobnou zkušenost jednou sem prostě počkal(lépeřečeno jsem nebyl doma tak to bylo egal) a podruhý jim ten balík poslal zpátky :)
marpie (220)|27.8.2009 17:37
Já nakoupil v Ostravě na http://www.itage.cz ale za osobní odběr si účtují 99Kč popř. teď mají akci za 29,- ale to musí člověk nahlásit. Já měl domluveno těch 29 a stejně účtovali 99,- čehož jsem si nevšiml hned a když jsem se po necelém týdnu ozval tak mi nabídli že mi ten přeplatel sleví v další zakázce. Naštěstí tam chci ještě nějaké drobnosti objednat tak mi to nevadilo.
Logout (4018)|27.8.2009 20:55
Potvrzuju zkusenosti s patrem - taky objednaný věci, v objednávce termín dodávky za čtrnáct dní, po měsíci a kousek jsem to nevydržel a objednávku tý jedný věci, která nebyla na skladě - blbá síťová zásuvka, tu určitě objednat byl obrovskej problém - jsem zrušil... Během tý doby od nich nepřišel ani jeden email.
lexxxa (714)|27.8.2009 23:16
prave,PATRO ma na svejch strankach snad uplne vsechno,ale nic skladem,a oni snad ani nevedej od ktereho dodavatale to berou, proc jedna firma doda stejne zbozi ktere taky nema skladem do 3 dnu a patro za 14 dni ne, jedna se o stejne zbozi a ve stejne dobe,divny,nemaj slibovat kdyz to nedokazou splnit:(
Gejmer (99)|27.8.2009 23:27
[quote=lexxxa;286817]prave,PATRO ma na svejch strankach snad uplne vsechno...[/quote]

Jo asi tak nějak,tam je prostě všechno,od počítačů až třeba po sadu robertků(Je to skutečně tak!)

No podle toho to tam taky vypadá,prostě chaosu nezabráníš:p

Ale velkou část zboží tam mají za naprosto exklusivní ceny,které jinde nenajdete.
lexxxa (714)|28.8.2009 00:49
[quote=Gejmer;286822]Jo asi tak nějak,tam je prostě všechno,od počítačů až třeba po sadu robertků(Je to skutečně tak!)

No podle toho to tam taky vypadá,prostě chaosu nezabráníš:p

Ale velkou část zboží tam mají za naprosto exklusivní ceny,které jinde nenajdete.[/quote]

:)ale k cemu jsou ti exklusivni ceny zbozi ktery nikdy neuvidis?:)
xxviktor (406)|28.8.2009 11:46
I při dané "výhodnosti" bych šel nejradši do té Alfy. Ano, zaplatíš o pětistovku víc, ale když se ti něco pokazí, tak to budeš mnohem snažší. Prostě to vemeš pod paži a zajdeš do obchodu. Koupíš to někde v Alze a tu pětistovku dáš jen za poštovný.

Jinak ohledně délky reklamací v Alfě. Je to jak u čeho. Špatný Seagate disk mi vyměnili na místě (ona výhoda blízkého obchodu-sobota ráno, v úterý zkouška, skripta jen digitálně), ale když jsem se ptal na reklamaci Lachesis, tak to se prý reklamuje u výrobce a tam už bych si tři týdny musel počkat.
Gejmer (99)|28.8.2009 15:24
[quote=lexxxa;286834]:)ale k cemu jsou ti exklusivni ceny zbozi ktery nikdy neuvidis?:)[/quote]

Tak asi záleží na tom co kupuješ!Že se ti to stalo u jednoho druhu zboží neznamená přeci,že na tom bude stejně celý sortiment!
Kupoval jsem nějaké věci od značky Alphacool a pak ještě sporák a problém nebyl.
Ostatní nemůžu posoudit,no:hmm
lexxxa (714)|28.8.2009 16:17
[quote=Gejmer;286977]Tak asi záleží na tom co kupuješ!Že se ti to stalo u jednoho druhu zboží neznamená přeci,že na tom bude stejně celý sortiment!
Kupoval jsem nějaké věci od značky Alphacool a pak ještě sporák a problém nebyl.
Ostatní nemůžu posoudit,no:hmm[/quote]

jj,ja mel objednavku asi 8 veci, ktere proste skladem nejsou skoro nikde,to nepopiram,ale v prvnim emailu jsem se ptal jasne, opravdu bude zbozi do tydne? odpoved ze bez problemu

verim ze u "normalniho" zbozi to funguje asi jinak,taky jsem psal pouze svoji zkusenost(:(ale ja si tam nejspis rozmyslim neco objednat:()
Gejmer (99)|28.8.2009 16:35
[quote=lexxxa;286987]...ale ja si tam nejspis rozmyslim neco objednat:()...[/quote]

Jasně,rozumim,ok:)
Je to adrenalin taky,no:hmm Prostě se člověk žene za co nejlevnějším nákupem,můžeš mít zboží z jiného schopu,kde je skladem,ale za podstatně horší ceny.

To takové věci jako třeba Ebay,to je adrenalin:angry
lexxxa (714)|28.8.2009 18:13
[quote=Gejmer;286993]Jasně,rozumim,ok:)
Je to adrenalin taky,no:hmm Prostě se člověk žene za co nejlevnějším nákupem,můžeš mít zboží z jiného schopu,kde je skladem,ale za podstatně horší ceny.

To takové věci jako třeba Ebay,to je adrenalin:angry[/quote]

u me ani tak neslo o co nejlevnejsi nakup, ale meli vsech 8 polozek co jsem potreboval, coz jsem v jinym shopu nenasel,tak jsem to pak objednal ze 2 ruznych shopu, 2xpostovny,hruza:cry