reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zařízení USB nebylo rozpoznáno po připojení tiskárny nebo flashky, ale myš funguje

Harry_ (30)|6.8.2009 17:33
Background:
Starý stroj, základní deska QDI S4LE (čipová sada SiS651 (integrované grafické jádro SiS315) a southbridge čipu SiS962. Základní deska je určena pro procesory Intel Pentium 4 s frekvencí systémové sběrnice 400/533 MHz a Celerony v provedení Socket 478. Pro paměť jsou určeny dva paměťové sloty DDR SDRAM pro maximálně 2 GB DDR SDRAM PC2100/2700. Mimo externí grafické karty. Můžete použít i AGP 4x add-on kartu a dále jsou k dispozici 3 sloty PCI a jeden CNR. Samozřejmostí jsou 4 sloty USB 2.0 a prodávat se bude i verze S4LE-6A se šestikanálovým zvukovým čipem).
512MB DDR RAM, 2 USB porty.
Windows XP SP2

Problém:
Připojím multifci Canon a objeví se mi zmíněná hláška. Po vyzkoušení tiskárny v jiném stroji s XP SP2 ji za 10 minut zprovozním. OK, chyba je v PC. Tak zkusím odebrat porty ve Správci zařízení (byly bez konfliktu), po restartu si sám najde Windows znova. Zase nic. Stejný výsledek po odebrání v Nouzovém režimu. Zkusím flashdisk 2GB i 128MB, nic, stále stejná hláška.
Záhada:
Myš v obou USB portech jede. Flashka ani v jednom. Dříve prý provozovali multifunkci od HP. A také mají fotak na USB, který dřív šel. Mohly ty porty najednou odejít?? Tak, že funguje akorát myš
Nějaký nápad?

Přikládám ilustrační obrázky. Hrál jsem si i v BIOSu s EDB Bus/PCI card, nic.






VencaX (3686)|6.8.2009 17:54
Podobné věci s USB se mi děly v době, než mi odeel zdroj... Nevím, jestli je to zrovna váš problém, ale doporučuju to vyzkoušet. Pokud to fungovalo dřív teď by mělo taky...
hochopepa (49)|6.8.2009 17:59
Problém může být v kabelu. Použil jsi stejný kabel pro tiskárnu při zkoušení na jiném PC?

Předpokládám, že tiskárnu připojuješ zezadu přímo do základní desky, a že jsi odzkoušel všechny USB porty...
Protože ti nejde ani flash, může to být i nekompatibilita s USB2.
Harry_ (30)|7.8.2009 00:07
[quote=hochopepa;278999]Problém může být v kabelu. Použil jsi stejný kabel pro tiskárnu při zkoušení na jiném PC?
Předpokládám, že tiskárnu připojuješ zezadu přímo do základní desky, a že jsi odzkoušel všechny USB porty...
Protože ti nejde ani flash, může to být i nekompatibilita s USB2.[/quote]

Samozřejmě jsem zkoušel různé kabely a nyni prodluzovak, všechny porty...
Nekompatibilita take asi ne, pac - jak jsem psal - jsem zkousel i starou 128 MB flashku. Navic na obrazku je videt, ze radic je 2.0 a bez konfliktu..

Na druhou stranu je fakt, ze jsem zkusil pripojit starou dobrou inkoustovou tiskarnu HP950 a ta probehla bez problemu! Bez zvlastnich ovladacu.. Takze mam hypotezu, ze funguje jen to, co ma ovladace primo ve Windows. Nicmene Mass Storage by mely mit take, ne?

VencaX: To bohuzel nemam jak zkontrolovat, ale tudy cesta asi nepovede, to by hazelo i jiny chyby, byl by nestabilni apod. Navic odber je spise podprumerny.
michal.kolesa (357)|7.8.2009 01:50
[quote=Harry_;279103]
VencaX: To bohuzel nemam jak zkontrolovat, ale tudy cesta asi nepovede, to by hazelo i jiny chyby, byl by nestabilni apod. Navic odber je spise podprumerny.[/quote]

V servisu určitě budou mít "tester" na zdroj můžte si jej koupit stojí několik stokorun
Richmond (8084)|7.8.2009 02:25
[quote=michal.kolesa;279110]V servisu určitě budou mít "tester" na zdroj můžte si jej koupit stojí několik stokorun[/quote]
Testery za par stokorun jsou k nicemu - to by v nem musela byt poradna plotna, aby to zatizilo 500w zdroj :idea

edit: stejny problem mi delala i4500 (asi - takova cerna leskla krabice) po pripojeni ext. hdd - vyskocila ta sama bublina a tiskarna nebyla pristupna. Kdyz se zapnul disk a k emu tiskarna tak se vypnul hdd. Druhy kousek i4500 delal to samy, az ten treti byl ok. Podotykam, ze tiskarna hlasila to samy i po prechodu do sleep modu.
hochopepa (49)|7.8.2009 07:13
Zkus se mrknout po novějších ovladačích, já jsem se podíval jen tak na rychlo, ale našel jsem nenjnovější z roku 2004.
zde můžeš najít odkaz na BIOS: http://www.qdigrp.com/qdisite/eng/products/S4le.htm
a zde ovladače od sis http://www.sis.com/download/
Ovladače od USB2 jsem tam ale neviděl :-(.
Takže se můžeš pokusit hledat....

jinak kontrola zdroje by neškodila...
Harry_ (30)|7.8.2009 12:01
[quote=hochopepa;279122]Zkus se mrknout po novějších ovladačích, já jsem se podíval jen tak na rychlo, ale našel jsem nenjnovější z roku 2004.
zde můžeš najít odkaz na BIOS: http://www.qdigrp.com/qdisite/eng/products/S4le.htm
a zde ovladače od sis http://www.sis.com/download/
Ovladače od USB2 jsem tam ale neviděl :-(.
Takže se můžeš pokusit hledat....
jinak kontrola zdroje by neškodila...[/quote]

Dik za napady.
Microsoft authorized SiS of using the USB2.0 driver in a CD format only, rather than being download from website. So , we don't provide it on the website for download. If you need it , please visit Microsoft website ( http://www.microsoft.com ) for more information.
Zkousel jsem i patch od Microsoftu na USB, nic.
V popisu BIOSu neni nic o USB, takze nahrat jej je zbytecny risk.
Prekvapuje me tolik odkazu na zdroj, kdyz jiny problem s PC neni a v portech funguji jina zarizeni. Nebo snad USB 2.0 bere vice mA? ;)

Richmond: Tiskárna v jiném PC bez problémů jede..
xmarek (1676)|7.8.2009 12:39
[quote=Harry_;279231]Nebo snad USB 2.0 bere vice mA? ;)[/quote]Maximální zatížení jednoho USB je 500mA tj. 2,5W na jeden port.
Richmond (8084)|7.8.2009 13:14
[quote=Harry_;279231]Richmond: Tiskárna v jiném PC bez problémů jede..[/quote]
Ale jo - ona jela na stejnym pc taky v pohode, dokud se nepripojil ten disk nebo neuvedla do sleep modu
Harry_ (30)|7.8.2009 13:19
[quote=xmarek;279243]Maximální zatížení jednoho USB je 500mA tj. 2,5W na jeden port.[/quote]

To asi jo, ale u tiskarny s vlastnim zdrojem to asi relevantni neni.
Harry_ (30)|9.8.2009 23:13
Takze jen pro zajimavost, jak to dopadlo:

Dal jsem tam PCI kartu s 4xUSB 2.0 a je za dve stovky radosti habadej.
Vyresino, ale zahada trva, protoze proste neni duvod, aby onboard porty nova zarizeni (asi 2.0) neumely a presto v nich nechodi.
Zustano to nevyreseno, podobne jako jina mysteria tohoto sveta.