reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Rozliseni a velikost panelu

Huncut (56)|11.1.2007 15:11
Ahoj,

premyslim nad vyberem noveho LCD monitoru, kterym bych nahradil svuj stary 17" CRT. Trochu jsem stehoval a renovoval a najednou se mi nevejde na stul :) Navic neni z nejkvalitnejsich.

Nejde mi ted o vyber konkretniho modelu, coz se tu konec koncu rozebira dost casto. Premyslim ale nad velikosti panelu a jeho rozliseni. Mam moznost pracovat na 19" LCD a vubec se mi nelibi, ze pouziva takove obrovske pixely. Vsehno je najednou kostrbate a to se mi moc nezamlouva. Na druhou stranu 20" ma podle parametru naopak desne titerne pixely, ze se bojim, ze treba pismo pri beznem surfovani po internetu ci kdekoliv jinde bude necitelne a nejsem si jisty, zda to jde stoprocentne a plnohodnotne kompenzovat prislusnym nastavenim softwaru (pripadne OS). 17" jakbysmet, opet titerne pixely. Cozpak se nemuzou vyrabet take nejake LCD monitory s ruzumnym rozmerem pixelu? :) Treba 18" s rozlisenim 1280 x 1024? Ta by byla idealni. Nebo 19" s mirne vetsim rozlisenim, ci 20" s mensim.

Nejak mi soucasna kombinace velikost panelu/nativni rozliseni unika :-/ Vim ze je to tu jen takovy muj povzdech bez vetsi informacni hodnoty. Ale zajimalo by me, jestli to nekdo vnima stejne nebo jestli je to jen muj problem a vy ostatni jste spokojeni...
pas!k (3765)|11.1.2007 16:24
[QUOTE=Huncut]Ahoj,

premyslim nad vyberem noveho LCD monitoru, kterym bych nahradil svuj stary 17" CRT. Trochu jsem stehoval a renovoval a najednou se mi nevejde na stul :) Navic neni z nejkvalitnejsich.

Nejde mi ted o vyber konkretniho modelu, coz se tu konec koncu rozebira dost casto. Premyslim ale nad velikosti panelu a jeho rozliseni. Mam moznost pracovat na 19" LCD a vubec se mi nelibi, ze pouziva takove obrovske pixely. Vsehno je najednou kostrbate a to se mi moc nezamlouva. Na druhou stranu 20" ma podle parametru naopak desne titerne pixely, ze se bojim, ze treba pismo pri beznem surfovani po internetu ci kdekoliv jinde bude necitelne a nejsem si jisty, zda to jde stoprocentne a plnohodnotne kompenzovat prislusnym nastavenim softwaru (pripadne OS). 17" jakbysmet, opet titerne pixely. Cozpak se nemuzou vyrabet take nejake LCD monitory s ruzumnym rozmerem pixelu? :) Treba 18" s rozlisenim 1280 x 1024? Ta by byla idealni. Nebo 19" s mirne vetsim rozlisenim, ci 20" s mensim.

Nejak mi soucasna kombinace velikost panelu/nativni rozliseni unika :-/ Vim ze je to tu jen takovy muj povzdech bez vetsi informacni hodnoty. Ale zajimalo by me, jestli to nekdo vnima stejne nebo jestli je to jen muj problem a vy ostatni jste spokojeni...[/QUOTE]

Ja nejak nechapu co presne resis .. samozrejmosti je ze kdyz si koupis lcd s nativnim rozlisenim 1280/1024 tak ho budes pouzivat .. nebo jak si to myslel ?
Co se tyce vyberu mel bys napsat kolik si ochoten investovat protoze o penize jde az v prvni rade ;)
Huncut (56)|11.1.2007 16:47
No ve strucnosti me jde o to, ze se mi nelibi nativne pouzita rozliseni u soucasnych LCD monitoru :)
17" ma pixely prehnane male, zrovna tak jako 20".
Naopak 19" je ma zase prehnane velke. Podivuju se tedy nad tim, ze neni dostupne "neco mezi".
BlackFrog (563)|11.1.2007 16:48
ja teda nevim, ale at uz sem videl lcd 17'' nebo 19'' problem v rozliseni nebyl. i když sem s nimi nikdy nepracoval víc než pár hodin. sám mám CRT.
first.indian (683)|11.1.2007 17:16
A co takhle sirokouhla 19"tka? Treba Benq FP92W? :) rozliseni ma jen 1440 x 900 takze by ti to mohlo vyhovovat :) Uhly ma kolem 150 stupnu coz sice neni nejlepsi ale tak da se to ;) Odkaz treba tady: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41068
Huncut (56)|11.1.2007 17:26
first.indian: Jojo, to by mohlo byt reseni. Ale radsi bych klasiku. Precijen filmy si poustim spis na TV, a ta vyska je pak na praci malo.
Zeli (397)|11.1.2007 20:10
Mam pred sebou devatenactku 4:3(5:4), koukam na nej asi z sedesati centimetru a ani mi neprijde ze ta velikost pixelu je nejak prehnane velka. Mozna kdyz se na to zamerim, tak vidim rozdil oproti CRT, ale jinak mi to vubec nevadi a neomezuje me to. LCD panel si stejne koupis na prechodnou dobu, nez budou k dispozici OLEDy za prijatelny peniz a tam ta qualita bude uz o necem jinym.
Frog (510)|11.1.2007 22:04
[QUOTE=Zeli]Mam pred sebou devatenactku 4:3(5:4), koukam na nej asi z sedesati centimetru a ani mi neprijde ze ta velikost pixelu je nejak prehnane velka. Mozna kdyz se na to zamerim, tak vidim rozdil oproti CRT, ale jinak mi to vubec nevadi a neomezuje me to. LCD panel si stejne koupis na prechodnou dobu, nez budou k dispozici OLEDy za prijatelny peniz a tam ta qualita bude uz o necem jinym.[/QUOTE]

no na OLED displeje s prijatelnou cenou si veru este počkáme
Huncut (56)|11.1.2007 22:34
Na OLEDy se taky těším, ale ta prijatelna cena a bude tak nekdy za dva za tri roky :-/