Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 24

Téma: Víkendová diskuze: Používáte wifi produkty již v normě 802.11n?

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Používáte wifi produkty již v normě 802.11n?

O produktech s normou 802.11n, často označovanou jako draft, již bylo napsáno mnoho testů a srovnání. Stále však kolují dohady, zda má tato technologie takový význam a zda se vyplatí investovat např. do routeru, který je již touto technologií vybaven. Používáte tato zařízení? Jste s nimi spokojeni? Ať už jsou vaše poznatky jakékoli - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
    Naposledy upraveno uživatelem husky14: 07-08-2009 v 12:07
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

Ne, nevyhodím spolehlivý a funkční accesspoint, tiskárnu, PDA a notebok jen proto, abych získal tuto pochybnou kvalitu. Pokud potřebuji rychlou síť, jsou tu dráty, na to ostatní mi g-norma stačí.

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Ne. Momentálně nevidím jediný důvod.
    1. Nemám doma žádnou věc co by to podporovala tj. AP, PDA, 2 *Notebooky.
    2. Nemám ani tak rychlou konektivitu k Netu (10Mb/10Mb).

A navíc proč se zbavovat funkčního AP.

Neregistrovaný

Ano, N specifikaci používám pro transfér dat (HD filmy 5-15GB) mezi PC a HDD přehrávačem. Dráty není možné tahat všude a rozdíl v rychlostech oproti G specifikaci je znatelný. Problém je pouze kvalita v signálu v případě překážky... často dochází k přepínání na nižší rychlost.

Fenris

Doma nemá N specifikace zrovna dobré vyhlídky. Na brouzdání po netu je to zbytečný, na sledování filmu ze síťového disku stačí většinou i Bčko a že bych se bavil přesouváním GB dat z PC do PC vzduchem... Externí USB disk to řeší daleko efektivněji. Když někdo nemůže nebo nechce rozvádět kabely, tak to pochopím, potom může mít N někdy důvod, ale pro domácí síť to vidím prozatím jako zbytečnost. Až přes net půjde sledovat HD TV v solidním bitrate a bued tomu odpovídat i připojení od našich ISP, potom si rád něco takového pořídím.

kju kju je offline
    Nováček
    Registrace
    May 2006

zaujimava tema kedze prave dnes si idem po po objednany Nkovy router s 1G portmi
    tak zajtra uvidim ci to ma cenu , ja som to riesil lebo casto presuvam vecsie data z jedneho PC na druhe a tiez Book a vsetky 3 zariadenia maju gigove sietovky a notebok nkovy wifi tak preco nepokrocit dalej , rozdiel v cene routra bol shruba 50eur verzus 80 eur tak to nie je az tak hrozne a ked mi to uspori dlhe cakanie tak mi to za to stoji
    urcite napisem ako to dopadlo ci to stoji zato oproti Gckovej Wifi a 100mbit sieti

Neregistrovaný

Take uz mi doma jeden N-kovy TP-link beha ... Byl extremne levny (pod tisic kc. pravda nema gigove porty, ale i 100Mbit vzduchem je prima) a pouzivam ho pro jiz zminene kopirovani vetsiho mnozstvi dat :-)

Obyvatel SHW Avatar uživatele xstreetfighter
    Registrace
    Nov 2007

ne, nevidím důvod. Net používám přes kabel a standartní wi fi na mobilu mi stačí...

Starousedlík SHW Avatar uživatele Dojigiri
    Registrace
    Jun 2008

Používám, když jsem kupoval G-bit router, chtěl jsem i s wifi (pro příležitostný připojení nb), a variant s wifi-N bylo víc než bez N (nejsem si jistej, ale myslím že snad ani nebyla kombinace Gbit router + wifi G) a finančně se moc nelišily, takže jsem vzal router s N (konkrétně SMC Barricade SMCWGBR14-N). Neměl jsem v tý době žádnou N-kovou kartu, používal jsem ho donedávna pouze v G režimu, ale nedávno jsem obměnil NB a ten už má N takže rychlost už je dostatečná i na přetažení menšího množství () větších dat (pokud jsem línej zapojovat kabel). Nebylo to původně záměrem, ale teď jsem rád, že už N-ko mám.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Marenek
    Registrace
    Oct 2006

pokud bych kupoval novej routr, koupím N. ale ještě není doba, abych kvůli N zahazoval spolehlivě šlapající B/G. předchozí příspěvky mi dávají za pravdu. ale za půl roku rok může být všechno jinak

osobně teď řeším otázku, jestli mám doma vůbec zapojit 1Gb switch, ke kterýmu jsem přišel, nebo jestli se ho zbavit.

Axel_lacoon

zdravím......tak já jsme vysmatej, vyhral jsem na školení IT router Belkin N1 Vision asi pred pul rokem a je to samozrejme Wifi 802/11n, dále jsme si koupil nový NTB asus EEE 1000H. A ten má taky wifi N, a ted jsem doma na wifi prumerne 135MB, nekdy i více, dosah to má výborný pres nekolik panelakovych zdí, a na primo jsme to tedy nezkousel, pac mi to rusi spousto vln v okoli sidliste. A myslim si ze stejne vsichni na eifi N prejdeme jako na Fast ethernet z 10MB, a tedka uz ze 100MB a 1Gb........musíme jít s dobou

Pravidelný diskutér Avatar uživatele wthulmann
    Registrace
    May 2006

Ano, protože kromě jednoho notebooku jsou všechna moje bezdrátová zařízení novější a enko už umí (tak ho používám).

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Vlastním pouze notebook s podporou 802.11n. Přechod je plánován až doslouží současný router, či bude změna nutná.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2007

Jedu na 802.11n jiz delsi dobu, nechtelo se mi nikdy tahat pres cely byt kabely. Jakmile se objevily levne WA-6202-V3 tak jsem koupil nejdriv jeden a pak i druhy jako AP, nahradi to plne 100 mbit drat.

Realne se zvysi propustnost i ke G klientum a hlavne mezi klienty.

Ted mam most Router--11n--Router(rezim bridge) a od nich LAN(propojky do 2m) k zarizenim, jen notebooky jedou pres G, takze NAS(bezi na nem i web a ftp), TV, PC, Cable modem(30 mbit UPC) maji mezi sebou propojeni ktery tech 80 mbit v realu da.

Celkem mala investice a hodne muziky, kdyz clovek kupuje novy razizeni tak bych bral uz jedine n-ko, jestli prejit je spis otazka potreby, jak se clovek pusti treba do fullHD, tak je to nutnost. Jenze stavajici router ma vetsinou zivotnost aspon 5 let, a rozhoupat se je tezky.

Budoucnost n-ka vidim hlavne pro domaci pouziti, vzdalenosti do 10m i pres nekolik zdi jsou bezproblemove, vyjimku tvori situace ve kterych se vyskytuje zrcadlo, clovek se taky nesmi bat investovat do lepsich antenek, aspon 5dBi, ale hlavne s kabelem.

Nováček
    Registrace
    Mar 2009

Stále používám kombinaci g routeru i přijímače, ale mám trochu problémy s kvalitou signálu (vzdálenost 10m skrz 3 zdi), takže uvažuji o kombinaci 2 n routerů, jak už tu zaznělo. Nebo máte někdo radu jak signál zesílit (použitím anténky s prodluživačkou, nebo něco...)?

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Používáte navigaci?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 01-08-2011, 09:13
  2. Víkendová diskuze: Používáte SSD?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 73
    Poslední příspěvek: 15-06-2011, 11:09
  3. Víkendová diskuze: Jaké Windows teď používáte?
    Reakcí: 86
    Poslední příspěvek: 03-03-2010, 23:07
  4. Víkendová diskuze: Máte zkušenosti s produkty Genius?
    Reakcí: 68
    Poslední příspěvek: 28-10-2009, 00:59
  5. Reakcí: 30
    Poslední příspěvek: 30-03-2009, 22:07