reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

asi blbej dotaz...

okleger (83)|11.1.2007 16:41
Zdravím. Chtěl bych se asi blbě zeptat: Proč začne vždy chvíli po naskočení spořiče či vypnutí monitoru samovolně pracovat PC(pracuje HDD)?? Ne že by mě to vadilo, jen mě zajímá, co počítač tvoří pod rouškou spořiče:-) Když pohnu myší, screensaver zmizí, PC už nepracuje a nejde vidět nějaký spuštěný program. Trochu info o stroji a software: notebooku Compaq EVO n610c(P4 M 1,8GHz, 512MB, 32MB ATI RADEON MOBILITY, 30GB HDD), Win XP SP2. Nespustí se třebas nainstalovaný NOD32, či něco podobného?? Díky:-)
BlackFrog (563)|11.1.2007 16:50
[QUOTE=okleger]Zdravím. Chtěl bych se asi blbě zeptat: Proč začne vždy chvíli po naskočení spořiče či vypnutí monitoru samovolně pracovat PC(pracuje HDD)?? Ne že by mě to vadilo, jen mě zajímá, co počítač tvoří pod rouškou spořiče:-) Když pohnu myší, screensaver zmizí, PC už nepracuje a nejde vidět nějaký spuštěný program. Trochu info o stroji a software: notebooku Compaq EVO n610c(P4 M 1,8GHz, 512MB, 32MB ATI RADEON MOBILITY, 30GB HDD), Win XP SP2. Nespustí se třebas nainstalovaný NOD32, či něco podobného?? Díky:-)[/QUOTE]
je možné že se pouští nějaká utilitka, jak píšeš NOD32, nebo nějaká defragmentace disku, pamětí... zkus si vzpomenout co si kdy instaloval a nastavil at pracuje při spořiči (klidu počítače)
okleger (83)|11.1.2007 16:54
jj, díky, pohrabu se v programech a nastaveních
wizaard (913)|11.1.2007 17:29
[QUOTE=okleger]Zdravím. Chtěl bych se asi blbě zeptat: Proč začne vždy chvíli po naskočení spořiče či vypnutí monitoru samovolně pracovat PC(pracuje HDD)?? Ne že by mě to vadilo, jen mě zajímá, co počítač tvoří pod rouškou spořiče:-) Když pohnu myší, screensaver zmizí, PC už nepracuje a nejde vidět nějaký spuštěný program. Trochu info o stroji a software: notebooku Compaq EVO n610c(P4 M 1,8GHz, 512MB, 32MB ATI RADEON MOBILITY, 30GB HDD), Win XP SP2. Nespustí se třebas nainstalovaný NOD32, či něco podobného?? Díky:-)[/QUOTE]
Taky jde o to, jak dlouho to ten počítač dělá. Prostě si může jenom ukládat nějaké soubory do mezipaměti a podobně. Utilitka to samozřejmě může být taky.
tgfh (2985)|11.1.2007 17:50
Mi to dělá přesně to samé. Ikdyž nainstaluju minimum programů. Taky nevím, čím to je. Někdy HDD "chroustá" i 30min a po chvíli zas....
SmartMole (297)|11.1.2007 18:34
Tipoval bych to na nějaký program....třeba awast si při nečinosti nebo spořiči generuje kontrolní databázi...
okleger (83)|11.1.2007 21:37
Jo jo, Avast ten má přímo jako spořič test... Taky mi HDD chroustá třebas půl hodiny a když pak u noťasu sedím, vcelku mě to znervózňuje:-). Zkusím ale ještě jednou prolítnout programi, snad na něco píchnu...
Vladimir (67)|12.1.2007 13:26
Standardne je win xp nastaveny tak, ze ked je os idle tak na pozadi defragmentuje disk. Da sa to zrusit bud priamo v registroch, alebo cez dake utility.
Pozrite sa sem: http://geeksaresexy.blogspot.com/2006/05/automatically-optimize-your-hard-drive.html
Petr S. (1220)|12.1.2007 14:39
Proč blbej dotaz? Když Tě to zajímá, tak není žádnej dotaz blbej ;)

Už jsem to kdysi psal do jednoho článku a nechce se mi to přepisovat. Takže starý dobrý CTRL+C a CTRL+V :D

Windows XP standardně obsahují službu tzv. optimalizaci spuštění (bootování). V zásadě jde o to, že systém neustále sleduje, které soubory a moduly pro jejich spuštění, jsou používány a ty posléze umisťuje do části pevného disku, kam k nim má co nejrychlejší přístup (nejen proto XP startují o mnoho rychleji než jiné systémy). Normálně tato funkce funguje bezchybně, avšak i tak ji můžete mírně vyladit. Tato optimalizace je také onou službou, která probíhá v okamžicích, kdy je PC zdánlivě v klidu a jen tak poblikává kontrolka pevného disku.
)aguar (235)|12.1.2007 15:22
Taky mam takovej problem,ale o to vic me to sejri. Na mym trochu starsim komplu PII 300 Mhz to dela disk,ale ten zvuk bych Vam nepral slyset. To je neco strasnyho co to dela,takze vzdycky du drbnu a do mysi nebo bych ho musel vyhodit z okna......
:)
Petr S. (1220)|12.1.2007 18:00
No a co tam máš za systém? Pokud WXP, tak se jedná opravdu o tuto optimalizaci. Pokud je to tak, písni - napíšu Ti jak ji můžeš v registrech vypnout.

Případně bys mohl taky ten disk nějak ztišit. Jde o to jestli to jsou spíše vibrace nebo zvuk hlaviček. Pokud vibrace, tak můžeš zkusit nějaké antivibrační podložky. U příliš hlasitého zvuk hlaviček můžeš využít technologii AAM (pokud ji tedy Tvůj disk zvládá).
okleger (83)|12.1.2007 19:21
tak to hoši díky, konečně byla moje zvědavost ukojena...:-), jen ať si tedy defragmetuje:-)
okleger (83)|12.1.2007 19:29
:-)))