Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 52

Téma: LCD do 6500kč

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od czhunter Zobrazit příspěvek
    ...
    Ona recenze je vec pekna, ale vetsinou je i dnes dost omezena - nejlepsi je si monitor odskouset na vlastni kuzi/oci. Divil by ses, kolik lidi si driv kupovalo Eiza za 35k k pc za 40k - vetsinou dost rozumny lidi, ktery chteli neco na doma, pro rodinu a deti a na detech se nesetri. Je fakt, ze to jsou vetsinou lidi, ktery znaji Eizo treba z AutoCadu z prace na kterym kreslily treba 5 let a nikdy nemeli problem se zrakem. Na druhou stranu znam lidi, ktery si radsi koupili placatej Samsung a normalne na tom hrajou a neztezujou si - ja do nej koukam pul hodiny a normalne mi tecou slzy. Bolest oci nedokazu posoudit - bud me to za oci taha a nechci to nebo netaha a vemu to.
    PS: i ja nemel na Eizo - vzal jsem iiyamu, po roce setreni jsem zakoupil Eizo T563-T a svete div se - jede dodnes
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2009

Takže když ted mám 4 roky starýho Hyundai 17" CRT monitor (co už v té době stál jen něco okolo 3000 kč (možná i méně= asi to nebude moc kvalita? (je to Hyundai ImageQuest V773)), tak prostě z hyundaie 4 roky starého 17 palcového crt už tehdy levného mám okamžitě utíkat k LCD jo? určitě to bude úleva pro oči (mám na mysli ten dell konkrétně)??

já totiž před půl rokem kdesi založil topic o LCD a CRT (chtěl jsem už tehdy si něco koupit), ale bylo mi řečeno, že z lcd oči bolí a kazí se taky, jen jinak než z CRt... takže jsem ušetřil a zůstal u CRT... ted ty oči ale začali být horší zase... byl to nesmysl co mi tvrdily a vy byste mi určitě doporučili co nejvíc utéct od toho CRT k lcd novému? (skr oči mimojiné?).

Registrace
    May 2008

Ten Hyundai je primo odstrasujici pripad - ten jestli vubec zvladne udrzet 1024x768@85Hz nerozmazane tak je to uspech. Myslim, ze po prechodu na 2209WA si budete "chrochtat" blahem

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2009

no jedu na 1024*768, 85 hz...

proč je to odstrašující případ? To je nějaký extrémně známý špatný monitor nebo co?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Já tu mám například televizi Hyundai (vcelku nová), obyč CRT a ten obraz to je fakt hrůza, v levym hornim rohu mi to dokonce už magnetizuje, ale byla zadarmo tak co, stejně se moc na telku nedívám

Tak to tedy vypadá, že Hyundai nebude moc kvalitní výrobce zobrazovací techniky...

Registrace
    May 2008

Protoze 85Hz viditelne blika, 1024x768 je dost maly rozliseni, obrazovku to nema ani trinitron ani plochou, maximalni rozliseni je 1280x1024@60Hz (a to uz je o zdravi)... Jen pro predstavu to moje nejstarsi Eizo (cca 10 let) da 1280x1024 na 90Hz nerozmazane, trinitron obrazovka (tzn. valec, ne koule)

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2009

TAKŽE JAKo říkát jít rovnou do LCD (asi toho dellu) absolutně bez přemýšlení s tím co ted mám jo :-)...?

Registrace
    Mar 2009

Já si myslím, že v dnešní době už má rozhodně cenu jít do toho LCD

Registrace
    May 2008

Tu vetu jsem trochu nepochopil, ale jestli bylo mysleno jit do Dellu 2209WA tak ano, do jinyho bych nesel

edit: pro to nademnou: Heh, klidne bych si jeste dneska koupil jety Eizo CRT

Registrace
    Mar 2009

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    edit: pro to nademnou: Heh, klidne bych si jeste dneska koupil jety Eizo CRT
    Neřekl jsem, že nemá cenu jít do CRT ale že má cenu jít do LCD , do toho konkrétního určitě

Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od Jandaskunk Zobrazit příspěvek
    Neřekl jsem, že nemá cenu jít do CRT ale že má cenu jít do LCD , do toho konkrétního určitě
    To je jedno - hlavne pryc od Hnujdaj

Registrace
    Mar 2009

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    To je jedno - hlavne pryc od Hnujdaj
    No tak moje televize i tak smrdí, když je zaplá

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2009

a nemáte někde link na článek který pojednává o lcd vs. crt? (hlavně co se týče očí?).

tak mě snad napadá jen to, že kdyby mi to na oči dělalo zle, to crt, tak to stejně muzu vratit bez udani duvodu do 14-ti dnů ne, takže...?

ale nějaký článek o očích a lcd+crt by se hodil, nemáte někdo něco takového?

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2007

Podľa aktuálnych testov v CHIP-e odporúčajú Iiyama B2206WS ako najlepší pomer cena/výkon. Ale chcelo by to niekoho, kto ho naozaj videl a skúšal.

Registrace
    Mar 2009

Citace Původně odesláno od roamn Zobrazit příspěvek
    tak mě snad napadá jen to, že kdyby mi to na oči dělalo zle, to crt, tak to stejně muzu vratit bez udani duvodu do 14-ti dnů ne, takže...?
    Myslim, že do 14 dnů nezjistíš, jestli ti to kazí oči nebo ne Každopádně pokud se jedná o bolest či únavu očí, tak to tě budou bolet pokaždé pokud budeš mít nastaven jas příliš vysoko, hlavně večer, když je tma....ostatně jako z každého ostrého světla...

Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední