Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234
Zobrazené výsledky: 46 až 52 z 52

Téma: LCD do 6500kč

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2009

Jenže já jas nemám nastavený nijak vysoko na svém hyundai...
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Já myslel u nového monitoru, zvláště u LCD, které bývají často dost přesvíceny (hlavně Samsung), tak je třeba stáhnout jas na minimum, zvláště v noci. U toho tvého Hyundai už jsme to řešili, tam je to rozmazáním a špatnou kvalitou obrazu.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2009

A jak poznám že je ten muj stávající monitor už "rozmazaný" (jako obraz)? Díky nekvalitnímu stolu na kterém je, už protrpěl několik otřesů... Jak poznám že už je ten obraz nekvalitní, romazaný a kazí mi kvůli tomu oči? Existuje nějaký test na tohle? Ať vím, jestli si mám koupit nový monitor nebo ne...Poradíte někdo jak to zjistit?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Snad poznas, ze jsou pismenka rozmazany nebo ne? Zkontroluj text v rohach se stredem (a naopak). Hlavne nechapu co resis - 85Hz na Hnujdaj je o oci at chces nebo ne. Hnujdaj nikdy nedosahne takovychc kvalit jako Eizo/iiyama - ti udavaji jako doporucene (ergonomicke) rozliseni 1600x1200@100Hz zatimco u ostatnich je to treba jen 85Hz protoze ty obrazovky pri vyssich frekvencich odchazeji nebo neudrzi ostrost

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Stáhni si třeba Eizo Monitor test, tam je 24 testů, pro tebe budou důležité hlavně testy 10, 11 (při pohledu zblízka (třeba 10cm) by mělý být vidět jen bílé čáry, ne červená, zelená a modrá vedle sebe, nedej bože aby se sbíhaly nebo rozbíhaly), 17, 18, 22 a 23 (text by měl být všude čitelný, nerozmazaný)

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2009

No mě právě nepřijde text rozmazaný, jen "=" dost splývá (ty dvě čáry)...
    takže ten eizo test mám zkusit jo? pojede i na mém monitoru?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Tak pokud nemáš vadu zraku, tak v tom případě "splývavé =" by nemělo být vůbec....

Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234