reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Repro k PC

xxxstalkerx (139)|7.8.2009 22:43
Cau, mam Logitech X-540 pripojene pres Asus Xonar DX, ani ne 2 mesice, ale se zvukem nejsem moc spokojenej, tak uvazuju o necem, co bude hrat jako repro a ne jak chrastitka, posloucham Disturbed, Korn, Slipknot, System Of A Down, Linkin Park, Motorhead apod, proste Metal a Rock, takze na to by melo byt to repro, styl hudby par let nehodlam menit. Taky hraju hry a libi se mi prostorovy zvuk, napriklad v CoD 4 prelet vrtulniku, kdyz si to pustite nahlas, tak poznate, kde je. Muzete mi neco doporucit?
ICEBOSS (3435)|8.8.2009 02:52
cenovy strop, protoze mam chut ti doporucit receiver a k tomu repraky :-D.
Liqid (410)|8.8.2009 06:17
Tez posloucham metal nejradsi Bullet for my valentine na tehlech bednach http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=28713 a neni si naco stezovat je to paradni narez, ale na ty hry jsou lepsi sluchatka ;-)
xxxstalkerx (139)|8.8.2009 08:53
Strop 8-10. Hele pokud vas tenhle strop odrazuje, podivejte se i po necem drazsim, ale ted vic nemam, takze bych to koupil pozdeji.
xxxstalkerx (139)|8.8.2009 09:53
Tak jsem se dival na ten odkaz, co jste mi poslali, KRK RP 5 G2 vypadaji jako slusne reproduktory, takze zrejme uz chybi subwoofer a je to vse?
xmarek (1676)|8.8.2009 09:59
Já jsem si pořídil KRK RP 6 G2 a spokojenost. Ale musím poukázat na pár věci:
- součástí balení nejsou signálové kabely (napájecí tam naštěstí jsou), což cenu trošku navýší. (v mým případě cca 400 kč).
- cena se většinou uvádí za kus (třeba v mým případě).
- jsou velmi citlivé na zdroj signálu. Já je provozuji na E-MU 1616m, ale např. na Audigy ZS byly naprosto nepoužitelné (spoustu ruchů, které se nedaly odstranit).

Dopl. Subwoofer např. KRK SUB RP10S není zrovna levnou záležitostí.
xxxstalkerx (139)|8.8.2009 10:07
Tak to se mi to trochu vice prodrazuje a pokud je cena za kus, tak i se subwooferem bych za to nechal 17 tisic +-. Jeste jsem nasel AQ M 21, ovsem zase nevim, jestli cena je za kus a jestli dokupovat subwoofer, leze to nejak do penez.
ICEBOSS (3435)|8.8.2009 10:20
no, jenze ono je to porad jenom stereo, takze efekty, jak nad tebou prelitava vrtulnik si moc neuzijes... musel bys koupit minimalne 4 kusy na quadro.

mate u vas ve meste nejaky slusny hudebni bazar? Obcas se tam daji nakoupit zajimavy veci, treba receiver i s bednama do 10 - 15K... ;o)
xxxstalkerx (139)|8.8.2009 10:23
Jsem v Praze, takze urcite tu neco je, ale nevim o tom. Jinak, stacilo by pro zacatek mit aspon jeden, ze bych casem dokupoval?:) Protoze ty krky i z te recenze vypadaji stale vic zajimave. Jen jeste malickost, kdyz koupim dejme tomu jeden nebo 2 krky, co k tomu musim jeste mit, aby to hralo tak jak chci, nejaky zesilovac, reaciever nebo co jste tu navrhovali?
xxxstalkerx (139)|8.8.2009 10:26
Takze ty Magnaty? Jsem v audiu laik, takze ocenim rady:) Jinak, kdyz koupim Magnaty, co musim dokoupit?
ICEBOSS (3435)|8.8.2009 10:28
pokud bys koupil ne PC repro set /tedy bez integrovanyho zesilovace v bednach/, tak musis mit receiver (na ten pripojis bedny), ktery propojis se zvukovkou.

Nicmene testy receiveru si nekde projdi, tohle byl jenom nastrel.
xxxstalkerx (139)|8.8.2009 10:30
Na ty avmanii testujou reprosestavy na recieverech Denon a Onkyo za 9 tacu, coz je castka kterou jsem chtel dat za repro.
xmarek (1676)|8.8.2009 10:32
Do AQ M 21 bych určitě nešel. Na trhu je spoustu firem, které se s oblibou používají do studií a AQ to určitě není. Každopádně bych Vám doporučil navštívit nějakou tu speciálku a aktivní monitory si poslechnou.
Já jsem byl původně rozhodnutý pro monitory s 5" woofer-em s tím, že si časem dokoupím subwoofer. Obával jsem se (a oprávněně) absence nejnižších frequencí. Původně jsem byl rozhodnutý pro Tapco S5 (dle názoru jiných velmi povedené moniry) a po poslechu v Uherském Hradišti jsem se rozhodl pro KRKy RP6. Tapca zněly naprosto užasně (samozřejmě ve své cenové kategorii. ;)), ale absence basů byla u nich znát.
RP6 mají 6" woofer a dle mého soudu dokážou basy zahrát lépe. Např. filmové soundrack-y zní výborně. Někdy si říkám, že mám zaplé korekce zvuku.

Je třeba ještě podotknou, že tyto monitory (jedná se o IN EAR poslech) nejsou určené jako náhrada HI-FI věže, ale pro pokud možno nepřikrášlený poslech (mix hudby), který zejména u monitorů vyšší cenové hladiny zní dost suše. Takže můžou být vyznávači hudby typu duck-cink zklamaní.
xxxstalkerx (139)|8.8.2009 10:36
Dobre, takze ted tu mam zhruba 3 navrhy, MAGNAT Monitor Supreme set 200 / KRK RP 6 G2 /Pure Acoustics Proxima60 set, pricemz ten pure acoustic je 5.0, coz splnuje moji predstavu prostoroveho zvuku, ale kvalitu zvuku tezko zjistim, protoze v praze to nikde nic takoveho neni, takze jedine jet pres pul republiky do kramu, aby mi rekli, ze to mam koupit a pak si muzu poslouchat:D
meeee (1110)|8.8.2009 10:37
[quote=xmarek;279536]...(jedná se o IN EAR poslech)...[/quote]

Spíš NEAR FIELD, do ucha bych si je cpát nechtěl.:p:D:D
Sorry, já musel.
xxxstalkerx (139)|8.8.2009 10:39
Taky se mi to nezdalo, nacpat repraky do usi:D A oprava, i Magnaty splnuji predstavu prostoroveho zvuku.
StD (1963)|8.8.2009 10:40
[quote=xmarek;279536]...[/quote]
Já bych k tomu (bez komentáře k tvé dobré poznámce) podotkl, že tazatel by měl začít u základů, tj. do jakého prostoru (plocha, objem) a kde (typ budovy) to míní provozovat plus kolik na to má vyčleněno chechtáků, které v této investici (na jak dlouho) míní utopit. Od toho by se měly odvíjet další zásadní úvahy... Ale jinak dobré počtení. :thumb
xmarek (1676)|8.8.2009 10:41
[quote=xxxstalkerx;279528]Jen jeste malickost, kdyz koupim dejme tomu jeden nebo 2 krky, co k tomu musim jeste mit, aby to hralo tak jak chci, nejaky zesilovac, reaciever nebo co jste tu navrhovali?[/quote]Jelikož se jedná o aktivní monitory (Bi-amp), které mají zesilovač již v sobě (navržený speciálně pro tyto reproduktory) stačí jako zdroj zvuku např. zvuková karta nebo CD přehrávač apod. Podobným způsobem si je můžete v prodejně poslechnout (stačí opravdu jen CD přehrávač a monitory).

Jinak bych Vás osobně od koupi receiveru odradil. Receivery do 10k hrají naprosto strašně (alespoň dle mé zkušenosti). Jednu takovou srandu za 40k mám doma a nejraději bych to hodil do popelnice. :cry A taky spárovat repro (pokud možno kvalitní) je rovno zázraku. A upřímně co je v Hi-fi do 10k kvalitní. :D
xmarek (1676)|8.8.2009 10:42
[quote=meeee;279539]Spíš NEAR FIELD, do ucha bych si je cpát nechtěl.:p:D:D
Sorry, já musel.[/quote]Už mi z toho nějak hrabe. :mistake:mistake
xxxstalkerx (139)|8.8.2009 10:43
Tak strop jsem udal do 10 tisic, prostor pro provozovani je byt, lepe receno pokoj o blize nespecifikovatelnych velikostech (ceka me stehovani-z mensiho do vetsiho, doufam), typ budovy je stary prazsky dum, zdi silne pres metr, barak stoji 120 let min.
xxxstalkerx (139)|8.8.2009 10:46
Takze jeden mi radi Magnaty, dalsi KRKy, takze co z toho lidi? Jsem ochotnej postupne dokupovat jednotlivy KRKy, jeden po druhym, az jich bude treba 5 a klidne i subwoofer, coz mimochodem vyjde zhruba na 37 tisic, ale rikam postupne a nebo jednorazove Magnaty a kupovat uz nic nebudu.
StD (1963)|8.8.2009 10:55
[quote=xxxstalkerx;279545]Tak strop jsem udal do 10 tisic, prostor pro provozovani je byt, lepe receno pokoj o blize nespecifikovatelnych velikostech (ceka me stehovani-z mensiho do vetsiho, doufam), typ budovy je stary prazsky dum, zdi silne pres metr, barak stoji 120 let min.[/quote]
No tak to máš docela "dilema" - tedy pokud nejsi pan domácí. Ujišťuji tě, že v paneláku se dají touto technikou docela úspěšně narušovat i zednické obkladačské práce... což zrovna teď provozuji (byt nade mnou, vyrábí se nové jádro a mě se to v pátek večer nebo v sobotu zrovna nelíbí) = subwoofer na max. a utéct pryč...

Jinak 10k je málo. To raději zůstaň při zemi a šetři.
xxxstalkerx (139)|8.8.2009 10:58
Malo, no dobra, v pondeli si zajdu poslechnout ty magnaty, aspon doufam, ty KRKy jsou v Brne.
xmarek (1676)|8.8.2009 11:04
Problém těch MAGNAT Monitor Supreme set 200, že se koupi Receiveru nevyhnete. Navíc co jsem se zde dočetl najít vhodný receiver bude taky oříšek. ;) A kvalita těchto reprobeden bude asi dána cenou. Doporučuji si při poslechu ve studiu dát pozor na jednu věc: Ve studiu zní mnoho reprobeden líp než doma. :cry
xxxstalkerx (139)|8.8.2009 11:20
Takze xmarku, pokud tomu dobre rozumim, mam jit do krku? Kolik jich vubec mate? A jeste jedna vec, jak to asi bude hrat, kdyz budu mit zatim jednu nebo dve bedny:D
xmarek (1676)|8.8.2009 11:24
Osobně mám dvě bedny KRK RP6 připojené na E-MU 1616m (mají vzadu konektory na monitory). Používám je pro klasický poslech hudby u počítače.
xxxstalkerx (139)|8.8.2009 11:35
Diky vsem za pomoc, pujdu do tech KRK RP6, zatim poridim jeden a uvidim, spise uslysim, jaky je to rozdil, diky za rady, urcite je pouziji.
xmarek (1676)|8.8.2009 18:08
Jinak taková rada na konec. Pokud budete kupovat ty monitory v music centru, zkuste jim říct jestli by se nedalo s tou cenou něco udělat. Já jsem od nich dostal další slevu 7% (víc jim prý šéf nedovolil :D) a to při té ceně není tak úplně od věci. ;)
xxxstalkerx (139)|8.8.2009 18:39
Objednal jsem to pres net, jsem z Prahy.
xxxstalkerx (139)|9.8.2009 15:05
Dneska okolo 9 dopoledne jsem na to music center psal, jestli mi muzou dat nejakou slevu na objednane zbozi, napsal jsem jim svuj meil, telefon i nick, ze ktereho to objednavam, pry tak do 4 h bude odpoved, zalezi na slozitosti a rozsahu prani, takze predpokladam, ze 6 H znamena sakra tezky prani, kdyz jsem pozadal o slevu.
xmarek (1676)|9.8.2009 15:20
Možná to bude tím, že odpovědi jsou automaticky generované a dnes je neděle. ;)
xxxstalkerx (139)|9.8.2009 15:41
Tak jsem jim napsal mail primo tem obchodnikum, uvidime, mozna se i ozvou:d.
Sommer (384)|9.8.2009 15:52
A jakou částku bys byl ochoten do nich investovat?

Edit: pardon, trochu pozdní přísěvek, prosím ignorujte jej :)
xxxstalkerx (139)|10.8.2009 08:54
8-10, hele, pokud te napada jeste neco lepsiho nez ty KRKy, dej vedet.
xxxstalkerx (139)|10.8.2009 11:06
Nevim, jak jste z nich dostal tu slevu, protoze mne odepsali, ze slevy udeluji pro objednavky nad 50 tisic.
xmarek (1676)|10.8.2009 11:45
[quote=xxxstalkerx;280232]Nevim, jak jste z nich dostal tu slevu, protoze mne odepsali, ze slevy udeluji pro objednavky nad 50 tisic.[/quote]Já jsem kupoval ty KRKy v prodejně. Vyzkoušel jsem si je a slušně jsem je požádal zda by se dalo něco udělat s tou cenou. ;) (Původně jsem si chtěl koupit levnější Tapca S5). Prodavač mi řekl, že mi může dát max. slevu 7%. Jinak oni slevu dávají většinou na základě odkazu na levnějšího prodejce. Záleží vždy jen na jejich dobré vůli.
xxxstalkerx (139)|11.8.2009 13:02
Tak mi dnes prisel, hraje mnohem lepe nez Logitech X-540, ktere mimochodem prodavam na aukru, jestli muzu hodit odkaz: http://aukro.cz/item711470978_logitech_x_540_od_korunky.html jen mam jeste dotaz, mam zvukovku Asus Xonar DX-ma pouze 3,5 Jacky a ted ten krk mam pripojenej pres unbalanced-cili ten 3,5 jack, pres co to pripojit k pc, aby to hralo co nejlepe? Pripadne pokud mam poridit zvukovku, co ma mit za vstupy a vystupy.
xmarek (1676)|11.8.2009 14:04
Myslím si, že ve vašem případě asi moc možností není.
Pokud Vaše zvukovka podporuje ASIO, tak doporučuji přehrávat hudbu za použítí ASIO ovládačů (http://karafiat.unas.cz/download/asio.pdf) Např. pro Winamp existuje http://otachan.com/out_asio(dll).html


Já osobně připojuji monitory prostědnictvím konektorů určené speciálně pro monitory:
xxxstalkerx (139)|11.8.2009 17:36
V oficialnich specifikacich sve zvukovky jsem nic jako ASIO nenasel, hudbu poustim ve formatu flac, coz je bezztratovy format s prenosovou rychlosti 1000kb/s. Jen jsem chtel vedet, jestli kvalita zvuku je jina, kdyz mam pripojen monitor pres 3.5 jack a nebo pres ty ostatni (balanced). Jinak, kolik prosim stoji ta krabicka primo pro ty monitory?
xmarek (1676)|11.8.2009 17:51
Co jsem se dočetl, tak XONAR ASIO podporuje. Takže nevím. :notsure
Rozdíl mezi unbalanced (cinch) a balanced (6.3 jack) nejsem schopen posoudit. Osobně si myslím, že spíš záleží na kvalitě zvukové karty.

Jinak nevím jakou krabičku máte na mysli. To co je na fotce, je E-MU 1616m box, který je součástí zvukové karty.
xxxstalkerx (139)|11.8.2009 18:02
Co je prosim presne to ASIO? Jinak ja mam nejlevnejsi Xonarku co je, mozna to podporuji vyssi verze, nevim, jen jsem to ve specifikacich nikde nenasel. A ta krabicka ke zvukovce stoji i se zvukovkou 8 tisic, coz je dalsi jeden monitor a jeste zbyde.:) A jeste jeden dotaz, da se na ten monitor poridit krytka? Kvuli ochrane tech membran.
xmarek (1676)|11.8.2009 21:40
Všechen zvuk je ve Windows přepočítáván v kmixeru na 48kHz, čímž dochází k degradaci zvuku. Existují způsoby, jak kmixer obejít. A ty nejpoužívanější jsou dva. První je ASIO a druhý se nazývá Kernel Streaming a oba obcházejí kmixer, čímž dostáváme do zvukové karty přesnou bitovou informaci např. z CD či wavů.

V podstatě nejjednoduchší způsob jak zjistit jestli vaše karta podporuje ASIO je stáhnout plugin do winampu (nebo použít Foobar2000) z http://otachan.com/out_asio(dll).html (problém je, že je zazipován v 7z). Odtud získáte knihovnu i vložíme ji do knihoven Winampu. (např. C:\Program Files\Winamp\Plugins\out_asio(dll).dll) Poté je nutné winamp restartovat. V Preferences/Plug-ins se přidá podpora pro ASIO, která bude vypadat podobně jak na obr. Ve vašem případě se tam zobrazí vaše zvuková karta. Tímto způsobem posíláte data na ASIO výstup zvukové karty. Pak bude asi nutné v ovládacích panelech zvukové karty nastavit daný posuvník.

Jinak mřížky na membrány existují pouze pro jejich drahší sestřičky VXT, které stojí cca 2 x tolik.
xxxstalkerx (139)|11.8.2009 22:13
Tak jsem to udelal presne podle navodu a prestal mi fungovat posuvnik hlasitosti ve winampu, cili ted je to to nejkvalitnejsi, co muze byt? Mimochodem, videl jsem v tom nastaveni ASIO i vyssi cisla nez tech 88000 a taky uz jsem to nastavoval ve winech, cili by to melo byt to same.
xmarek (1676)|11.8.2009 22:34
To, že přestal fungovat ten posuvník je v pořádku. Zvuk je v OK? Jinak zvuk by měl mít vzorkování jako má zdroj zvuku tj. 24bitů, 44100 Hz pro CD. (což je většinou rip ve FLACu). To co je zobrazeno na driveru ASIO je pouze resampling (a ten je vypnutý)
xxxstalkerx (139)|11.8.2009 22:38
Ano, tak zvuk byl ok zhruba od zacatku:) Jinak ve Winampu to pise 44 khz, kdyz poustim flac i mp3, ale mp3 sumi a jsou mene vyrazne.
xmarek (1676)|11.8.2009 22:50
Se šumem v mp3 jsem se nesetkal. :notsure Jinak kvalita výstupního zvuku by měla být dána kvalitou výstupních DA převodníků zvukové karty.
xxxstalkerx (139)|11.8.2009 22:58
Sum byl jen na zacatku, jinak kvalitu zvuku je stejna z winampu stejne jak v aimpu.