reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gigabyte GA-965P-DS4 - nenajede ani do post screenu

Bunik (14)|8.8.2009 12:29
Zdravím lidi,

Mám problém se základní deskou GA-965P-dS4. Po bluescreenu (0x0000008e) jsem musel restartovat PC. Místo post screenu ale najela utilita Dual Biosu a začala flashovat. Bohužel BIOS FAILED TO FLASH a pak se automaticky restartoval. Od té chvíle nenajede nic, žádný post screen, žádný beep. Pokud se pokazil ROM tak je deska odepsaná.

Nevíte někdo jak se dá flashnout BIOS bez nutnosti nabootvat? Na OEM desky ASUSU jsem kdysi použával malý chip s externím BIOSem díky kterémy se dala deska ještě oživit. Nedá se sehnat něco podobného pro GIGABYTE desky?

Konfigurace:
GA-965P-DS4 rev.1.0
Core2Duo 6600
2x1GB 566Mhz RAM
Leadtek 9650 GT
SB Audigy 2
Seagate Bar. 7200.10 320GB
a před týdnem jsem přidal 7200.12 500Gb
Zdroj Fortron BlueStorm 400W

PS: Ten bluescreen mi není neznámý. Začal se objevovat před měsícem co jsem nainsaloval ovladače pro myš SteelSeries World of Warcraft. Analyzoval jsem minidump a zjistil, že to opravdu způsoboval ten ovladač. Jo a dicky se to stalo po kliknutí. Jestli je tohle příčinou spuštění obnovení biosu... bůh ví...
Jiziii (796)|8.8.2009 12:31
Zkusils CLR CMOS?
mech13 (5526)|8.8.2009 12:52
je divne, ze by ti odesly oba biosy zaroven. to po resetu znamenalo ze hlavni bios je vadny a deska se pokusila ho prehrat ze zalozniho. pokud to hodilo chybu, asi to bude dobre v kasi...
zkus desku na nejakou dobu (par hodin) uplne odpojit od stavy a vydelej baterku, mozna ze je deska jen zasukovana a stale se snazi nabihat z hlavniho BIOSu a sekundarni by mohl byt ok
Richmond (8084)|8.8.2009 12:59
[quote=mech13;279574]je divne, ze by ti odesly oba biosy zaroven. to po resetu znamenalo ze hlavni bios je vadny a deska se pokusila ho prehrat ze zalozniho.[/quote]
Jj, ono totiz staci, aby si deska rekla, ze je prvni bios spatnej a nahrava tam ten z druhyho svaba - a to porad dokola. Mel jsem ten samy problem na ty samy desce (+ jeste nemoznost oc, coz bylo zrejme zapricineno biosem, obcas hodila bsod, ale testy bez chyb, vymena ramek z geilu na a-data nic nevyresila, cpu z q6600 na e8400 taky ne...)
Jiziii (796)|8.8.2009 13:04
neměl by bejt jeden BIOS v ROM paměti? -> neměl by se poškodit pokud neodejde ROMka
ten druhej by měl bejt RWM ten pokud by nešel tak by se měl obnovit z tý ROM
Bunik (14)|8.8.2009 13:08
Zkusil jsem skoro všecko, clr CMOS, odpojil jsem všelijaké komponenty, můžu ještě zkusi vyměmit zdroj, ale v tomhle případě se mi to zdá zbytečné.
Zkusím teda na radu Mecha odpojit desku včetně baterky a nechat ji v klidu.
mech13 (5526)|8.8.2009 13:24
krome reklamace to je uz asi posledni moznost... jinak me nic nenapada. snad jeste ze nejnovsi cca mesic stary bios mel nejakou obnovu BIOSu z HDD, ale nevim jak to funguje
Bunik (14)|8.8.2009 14:57
Reklamace by byla fajn kdyby jen deska nebyla dva a půl roku stará. Pokud neexistuje externí CMOS na oživení desky, tak mi nepomůže ani svěcená. Vypadá to na pondělní nákupy. Jen mě štve, že nové pracáky od intelu maj už nový socket. :mad:
Bunik (14)|10.8.2009 18:24
Takže problem solved koupí GA-EP45-UD3. Tahle deska není drahá a na nějakou dobu si s ní vystačím. Díky všem za pomoc a taky redaktorům shw za pomoc při hledání nové desky. :)