reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Životnost myší

xmarek (1676)|9.8.2009 13:16
Chtěl bych znát Váš názor na kvalitu myší jednotlivých značek, protože se mi poslední dobou zdá, že ani drahá myš neznamená kvalita. Zajímá mě zejména kvalita těch drahších cca 1000 a výš.

Přidávám zkušenost s myší Logitech NANO: Loupající se tlačítka. Po roce a půl začlo blbnout levé tlačítko. Posláno na reklamaci. Výsledek v nedohlednu.

Pozn. Jistě spoustu lidí namítne, že se jedná o spotřební zboží. :D
mech13 (5526)|9.8.2009 13:26
u geniusek za kilo se pocita s tim ze za rok-dva odejdou (a taky vetsinou jo:D), ale u drazsich mysi bych to rozhodne netoleroval

microsoft mysi jsou nehorazne drzaky:
wheel mouse jsem sebou tahal s notebookem asi tri roky (po trech letech u stolniho kompu) a nescetnekrat mi spadla - naprosta spokojenost
otcova intellimouse explorer 3.0 vydrzela asi 5 nebo 6 let
ted mam u stolniho novou wheelmouse a u notasu taham IE 3.0 a verim ze to tak jeste hodne let zustane

driv kulickovky intellimouse byly taky neznicitelny, jedina nefunkcni stavkovala proto, ze mela fyzicky zniceny konektor...
Richmond (8084)|9.8.2009 13:41
Microsoft IntelliMouse Explorer 2 - stari 7-8 let, ochmatana stribrna barva jinak ok
Microsoft IntelliMouse Explorer 3EE - stari 2 roky, stav jako novy
Microsoft Laser Mouse 6000 v1.0 - rv2005, ochmatany antracitovy lak, jinak ok
Microsoft IntelliMouse black - rv2004, provozovana bez podlozky, teflony stale drzi, jako nova
Gigabyte GM-M8000 - stari tak pul roku, prvni kousek KO kolecko (misto mikrospinacu nejakej inzenyr dal switche), druhej kousek kupovan novy (kvuli reklamaci prvniho kousku :)), slejza z toho barva (tmavne), levy tlacitko se uz leskne - davam ji tak pul roku a bude vypadat dost osklive :thumbdown
Dell BT Mouse - stari cca rok, jako nova (vyrobce je Logitech)

@mech: potvrzuju - MS mysi jsou podezrele nesmrtelny :)
maniiax (75)|21.9.2009 21:55
no ja mel A4tech jednu z drazších a vydržela cca rok a pul.pak odesly tlačitka takze reklamace a trochu me ta znacka sklamala. ted mam G5 už asi rok a sem s ni velmi spokojen. uvidime co za dalši dva roky ale doufam ze kdyz uz jsem si zaplatil tu cenu tak ta kvalita by tam mela byt znát
optim (391)|22.9.2009 00:33
"Microsoft Intellimouse Explorer USB and PS/2 compatible" - 8 roku, lak ochmatany, pogumovani sedreno, funkcne bez zavad
"Microsoft Intellimouse Explorer 4.0A" - po pul roce vyklikany spinac pod levym tlacitkem, u vyreklamovaneho kusu stejny problem
"Microsoft Laser Mouse 6000 v1.0" - po roce jako nova
petr.svec (320)|22.9.2009 06:44
mohu potvrdit microsoft patří mezi nejživotnější... a na reklamaci jsem ho měl už taky a vyměnili ho za jiný kus
Dwarlin (93)|22.9.2009 07:41
Ja mam mysku Logitech G5, mam ju uz via ako tri roky, spolu sme si zazili skutocne vela zabavy, mnozstvo LAN party, prezila kopu padov a je stale ako nova, teflony drzia, vobec nieje osuchana a pogumovanie je stale v dokonalom stave...a keby sa mi s nou nahodou nieco stalo, mam v zasebo este jednu, co som vyhral, ta je stale v krabici a caka ne rozbalenie...ale mam pocit, ze ju asi skor predam ako pouzijem...
Lacne mysky nevidrzali viac ako rok, doslo k vyklikaniu tlacitok alebo k uplnemu osuchaniu...
Honza23 (490)|22.9.2009 09:34
[quote=optim;294873]"Microsoft Intellimouse Explorer USB and PS/2 compatible" - 8 roku, lak ochmatany, pogumovani sedreno, funkcne bez zavad
"Microsoft Intellimouse Explorer 4.0A" - po pul roce vyklikany spinac pod levym tlacitkem, u vyreklamovaneho kusu stejny problem
"Microsoft Laser Mouse 6000 v1.0" - po roce jako nova[/quote]

s tou myší Microsoft Intellimouse Explorer 4.0A mám úplně stejnou zkušenost,po půl roce odešlo levé tlačítko,reklamace a pak to samé asi po roce,už jsem na to neměl nervy a koupil jsem A4 Tech a ta funguje dodnes.
U staršího PC jsem měl Microsoft Intellimouse Explorer USB a ta se po roce začla neustále připojovat a odpojovat.
Ještě používám Logitech MX620 a tam je vše v pořádku.
Takže Microsoft myši už nikdy,jediný co mi stále funguje a zatím dobře je volant od Microsoftu,to musím zaklepat.
Robott (6)|22.9.2009 15:27
Logitechy su fajn,kvalitne,jemne a tiche tlacitka,ale na strielacky a RPG sa vobec nehodia,su velke,neobratne,niektore moc tazke,aj tie jemne tlacitka su na toto pouzitie paradoxne nevhodne (v tej rychlosti sa zacne clovek preklikavat a kontrola je v haji).
A4tech su smejdi,ja pouzivam RAZER,aj hraciu mys,aj hraciu klavesnicu,aj ked tie ich tlacitka su hlucne,zatial som lepsie nenasiel.