reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Píská mi deska

Marxik (31)|9.8.2009 21:25
Zdravim, mam problem s moji novou zakladni deskou a to takovej ze piska pri kazdem pohybu mysi, piska i kdyz pracuje HDD nebo kdyz zapnu firefox, vyzkousel jsem uz dve zvukovy karky a to jednu na desce (Realtek HD audio) a druhou do PCI slotu (Creative X-fi Extreme Gamer) k obema zvukovkam jsem nainstaloval a odinstaloval nespocet ovladacu a porad pc piska,dokonce jsem uz i preinstaloval operaci system(XP),prosim poradte mi nekdo uz to resim pet dni a uz z toho uplne silim.

moje pc

System: Windows XP Profesional SP2
Zakladni deska: Gigabyte GA-EX58-UD5
Procesor: Intel Core I7 950 3,07GHz
Pameti: OCZ 6GB Platinum XTC (kit 3x 2GB) 1600MHz
Grafika: MSI 8800GTX HD-OC
Disk: Raptor 74 Gb

Mel jsem radost z noveho HW ale ta me kvuli tomuhle uz presla :cry :runaway :notsure
robky (3195)|9.8.2009 21:59
O aký piskot sa presne jedná? Je to piskot (cvrlikanie) cievok na doske, grafike alebo v zdroji ? Alebo sa jedná o piskot z repro?

Mimochodom, aký zdroj tvoju zostavu živí ?
kevin00 (10238)|9.8.2009 22:01
A nepíská zdroj ? :notsure
Nejlepší je, když otevřeš bočnici a strčíš do case ucho, aby jsi lépe diagnostikoval odkud jde pískání ;)
Suprak (408)|10.8.2009 09:56
To bude spíš ten zdroj, nebo grafická karta. Při pohybu s myší umí praskat i v repru.
ICEBOSS (3435)|10.8.2009 10:07
co mas za mys? jestli genius, tak zkus jinou. me tohle delal asus p5k, mel nejaky divny polymerovy kondiky... pomohla az vymena (za foxconn s p45).
Marxik (31)|10.8.2009 11:58
Piska deska na 100%, ted jsem to poslouchal primo s hlavou v bedne, zdroj mam Thermaltake 700W, a mys Razer copperhead, vsecny veci v me sestave jsou puvodni a nepiskaly, nova je jen deska, procesor a pameti.
Jo a taky mi blbne zvuk, mikrofon.Mel jsem odpojenej i speaker a piskala porad.

Dekuju vsem za dosavadni odpovedi. I ja sam hledam na ruznejch webech co s tim, ale zatim jsem nic nenasel, doufam ze tu desku nebudu muset reklamovat (nechce se mi zase rozebirat pc a davat tam starou desku, procesor a pameti.
mech13 (5526)|10.8.2009 12:06
s piskanim je docela problem, muze ho zpusobovat lecos... staci nesikovna kombinace dvou komponent a nestesti je na svete...
muzes vyzkouset vymenit zdroj nebo grafiku jestli to bude porad delat, mohlo by to pomoct...
Marxik (31)|11.8.2009 12:41
[quote=mech13;280251]s piskanim je docela problem, muze ho zpusobovat lecos... staci nesikovna kombinace dvou komponent a nestesti je na svete...
muzes vyzkouset vymenit zdroj nebo grafiku jestli to bude porad delat, mohlo by to pomoct...[/quote]

Tak jsem mel doma dva kamarady a oba rikali ze piska ten zdroj a deska ne. Asi mas pravdu s tim ze staci spatna kombinace komponent a muze se ozvat piskani, protoze tohle presne se mi stalo,jediny co mi ted zbejva je, vzit zdroj z brachovo PC a vyzkouset jak to pojede. Dik za radu. :thumb
Kaizer Soze (58)|13.8.2009 13:40
[quote=Marxik;280655]Tak jsem mel doma dva kamarady a oba rikali ze piska ten zdroj a deska ne. Asi mas pravdu s tim ze staci spatna kombinace komponent a muze se ozvat piskani, protoze tohle presne se mi stalo,jediny co mi ted zbejva je, vzit zdroj z brachovo PC a vyzkouset jak to pojede. Dik za radu. :thumb[/quote]


ja mam rovnaky problem.

zostava athlon x2 6400+
gf8800gt
sb x-fi fatality champion
MB asus croshair formula II
seasonic 380W
razer copperhead tempest blue
TV pinnacle dvb-t

piskanie zda sa vychadza zo zdroja a to pri akomkolvek pohybe z mysou, zacalo to po instalacii win 7 rc 7100 64bit bez doplnania komponentov, najprv na chvilku pomohla vymena mysky (aj ked len kozmeticka / tempest blue za chaos green stale copperhead) dva-tri dni bol pokoj ale zacalo to znova.
potom na chvilku zabral reinstal win7 tiez len na den-dva.
Som uz v koncoch skusal som aj rozobrat zostavu do poslednej srubky, vyfukat a precistit vsetky komponenty vratane zdroja, poprehadzoval som aj zapojene konektory usb NIC NEPOMOHLO. :cry

to mi akoze odchadza zdroj ? bol by som velmi nerad nakolko dva roky uz sluzi, z toho v tejto zostave rok a pol, uplne perfektne


akekolvek navrhy na riesenie su vitane :inlove

EDIT: len ma napada ci nebude pes zakopany v kombinaci copperhead / win7 - na akom OS bezis ?
Marxik (31)|14.8.2009 11:52
Vyzkousej vymenit zdroj, pokud mas teda moznost si ho nekde pujcit. Vyzkousel jsem i jinou mys a bylo to porad stejne piskani. Ja tu moji piskaci desku poslu pristi tyden na reklamaci a myslim ze ji musi uznat protoze tej desce blbne i zvuk. Ja mam na vadny komponenty fakt stesti, za posledni dva roky jsem reklamoval dve grafiky, DVD mechaniku, ted desku.
ICEBOSS (3435)|14.8.2009 16:59
obcas to zni jakoby ze zdroje, ale obvykle je to deska... treba civky u pameti nebo tak.