reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem s grafikou ATI Sapphire HD 2600 Pro

Mikesh (8)|10.8.2009 10:14
Dobry den,

predem se omlouvam jestli uz tu podobny topik je, nenasel jsem.
Na karte [ https://www.svethardware.cz/recenze-ati-radeon-hd-2600-pro-zlate-dite-ati/17427-2 ] z niceho nic zacal nehorazne vrcet vetrak. Kartu jsem rozebral, vycistil, ujistil se ze nekde neco nevadi, ale problem pretrvava. Donedavna to jelo bez problemu. Jestli bude treba konkretnejsi info, napr. cela sestava, dopisu, ale nemyslim si ze je to treba.
mech13 (5526)|10.8.2009 10:49
pokud uz ma karta nejaky rok nabehano, tak to neni nic divneho. jestli je jeste v zaruce muzes to zkusit reklamovat, jinak si chlazeni budes muset prizbusobit...
bud koupit accelero S2 nebo z toho co tam je sundat plasovy kryt a vetrak (aby zustal jen hlinikovy pasiv) a stahovaci paskou k tomu nejak sikovne chytnout 80mm vetrak - napr nexus (po zapnuti hlidat teploty jestli to je vporadku, pokud teploty pujdou moc nahoru okamzite vypnout a vymyslet jinak)
Mikesh (8)|10.8.2009 11:04
Pravda ze kartu mam uz tak 1-2 roky, jen mi prijde divne ze to zacalo tak nahle. Nemuze to byt treba napajenim ? Nebo otackami? Ja se v tom tolik nevyznam, jen hadam co jsem koukal na podobny problemy.
Jinak poradne nechapu co to vrceni vubec vyvolava, ten vetracek je tam uplne volný, nikde ho nic nedrhne, ono kdyz jen nehtem lehce dotknu tak to hned prestane.
johny__g (6387)|10.8.2009 11:22
[quote=Mikesh;280231]Pravda ze kartu mam uz tak 1-2 roky, jen mi prijde divne ze to zacalo tak nahle. Nemuze to byt treba napajenim ? Nebo otackami? Ja se v tom tolik nevyznam, jen hadam co jsem koukal na podobny problemy.
Jinak poradne nechapu co to vrceni vubec vyvolava, ten vetracek je tam uplne volný, nikde ho nic nedrhne, ono kdyz jen nehtem lehce dotknu tak to hned prestane.[/quote]

Ne, ani napájením ani otáčkami. Prostě ložiska jsou v háji, vyběhaná. Jestli jde větráček rozebrat, můžeš je promazat, ale to pomůže jen chvíli, jediné řešení je viz výše.
Mikesh (8)|10.8.2009 16:19
Tak jsem z karty odstranil kryt, a kupodivu to vrcet prestalo. Zatim.
Kazdopadne dekuji vsem za rady. =)
tik-tak (45)|10.8.2009 18:01
Ja mam Tu samu grafiku a ide mi to asi tak dlho ako Tebe bez problemov a to som jej trochu pridaval na vykone.Fachci perfektne .Ak to mas pod 2 roky mal si to reklamovat.
Hluk na vetraku znamena - loziska v haji.Chce to novy vetrak.
Ak pomohlo odstranenie krytu znaci volu na loziskach. Skus aku maju volu vykyv cim vacsi tym
je to horsie.Minimalny ci ziadny by bolo fajn.

Cav.