reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chlazení skříně

okleger (83)|11.1.2007 22:29
Zdravím. Do skříně jsem přikúpil dva ventilátory, jeden pro vhánění vzduchu(dopředu dolů), druhý pro odsávání(dozadu pod zdroj). Pod grafickou kartou mám demontovanou záslepku slotu pro přívod vzduchu(mám tam ale protiprachový filtr-made by home:-). Z boku na skříň mám možnost osadit další dva ventilátory, což nehodlám udělat. Mám tyto dva otvory pro lepší průplach vzduchu ve skříni něčím utěsnit??
ICEBOSS (3435)|13.1.2007 17:00
zkusil bych ucpat ten horni. pokud nemas 3,6GHz prskace pod boxem, tak by to mohlo zlepsit chlazeni grafiky a procak se ti uchladi stejne... co je to vubec za skrin?
okleger (83)|13.1.2007 20:42
Jedná se o nechvalně známé skříně:-) Eurocase, typ ML5412, bez průhledného boku. Na grafické mám Zalmana, tak se nebojím že by ji neuchladil:-), či by tomu spodní otvor napomáhal. Zkusím boční otvory uzavřít...
ICEBOSS (3435)|14.1.2007 13:35
ten zalman to uchladi. kamos ho ma taky, nema ani vydelanou zaslepku a ani pruduchy v bocnici. bych ucpal ten PCI slot a diru v bocnici nad CPU. MLka nemaji zadny dalsi poradny diry, takze grafika bude pod tim nacucem urcite v klidu :) Spis bych mel v tyhle bedne strach o disky.
okleger (83)|14.1.2007 17:38
jo jo, disky jsou v této skříni dost mimo proudící vzduch, ale jeho teplota mi zatím nepřekročila 38 stupňů(a snad ani víš nepůjde:-). No nic, jdu najít nějakej úhlednej materiál na ucpání průduchů:-)
okleger (83)|21.1.2007 13:51
Chtěl bych v bedně vyměnit jeden ze dvou (80x80mm 1500ot., jeden pro výfuk, druhý sání) ventilátorů za rychlejší s 2000ot. měl bych ho hodit spíš na odsávání nebo na nasávání vzduchu do skříně? p.s.: do bočnice jsem ještě hodil 80x80mm 1500ot. ventilátor pro extra vzduch na CPU chladič.
Zeli (397)|21.1.2007 14:06
[QUOTE=okleger]Chtěl bych v bedně vyměnit jeden ze dvou (80x80mm 1500ot., jeden pro výfuk, druhý sání) ventilátorů za rychlejší s 2000ot. měl bych ho hodit spíš na odsávání nebo na nasávání vzduchu do skříně? p.s.: do bočnice jsem ještě hodil 80x80mm 1500ot. ventilátor pro extra vzduch na CPU chladič.[/QUOTE]
Ty mas rad asi ramus, co? Co mas za superstroj, ze potrebuje tak brutalne chladit? Jestli je to ten v popisu a jeste nako extra topi, tak zrejme nebude neco v poradku. Mel by sis spis promyslet koncepci chlazeni a ne pridavat a pridavat maly, rychly a hlucny vetraky.
Petr S. (1220)|21.1.2007 18:41
Též se mi zdají Tvé nároky trošku přetažené ;) Osobně bych tolik větráčků do kompu nedával, protože bych se pak cítil jak v letadle :D
okleger (83)|21.1.2007 23:36
jo jo, přiznávám, jsem tak trochu ujetej na ventilátorky(snad mě to přejde:-))). Máte pravdu, bodám na to... Nechám to šlapat jak to šlapalo doposud