reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ne a ne začít bootovat ....

Gesor (17)|10.8.2009 13:24
Zdravím všechny a prosím o pomoc. Už jsem z toho zoufalej. Před měsícem mi během brouzdání na webu najednou zhasl monitor a PC na nic nereagoval. Restartoval jsem a PC už nenabootoval - neobjeví se na monitoru vůbec nic, ani neblikne. Zkusil jsem jinou grafiku, jiné paměti, nic nepomohlo. Poslal jsem tedy na reklamaci základní desku (byla to ASUS P5B deluxe). Reklamace byla po měsíci uznaná a tak jsem si za vrácené peníze koupil novou desku - ASUS P5Q. Zapojil jsem vše a nic nového. PC ani nezačne bootovat. Jen se rozsvítí dioady, roztočí větráky, problikne mechanika DVD, zacvakají HDD a tím to končí. Tak jsem postupně zkoušel vyměnit grafiku, zdroj, paměti i procesor, odpojit mechaniky a výsledek je pořád stejnej. PC ani nezačne bootovat. Už nevím, co zkusit - poradí mi někdo? (asi to ted roli nehraje, ale CPU C2D 7300, 4 GB RAM od GEIL, 3 ks HDD, 550 W zdroj ASUS, grafika ATI RX1650XT) .

Předem děkuji za každý nápad ....:runaway
StD (1963)|10.8.2009 13:30
Jako první bych zkusil Reset BIOSu, ale toto (totéž i u nové desky) mi připadá spíše na to, že se odporoučela grafika/CPU/RAM nebo zdroj. Ostatní ti určitě poradí více.
mech13 (5526)|10.8.2009 13:34
pokud jsi vsechno vymenil, tak jedina moznost je, ze jsi zapomel zapojit nejake pridavne napajeni... pripadne to zkousis v nejake patogeni zone
dzandra (1368)|10.8.2009 13:36
[quote=mech13;280290]pokud jsi vsechno vymenil, tak jedina moznost je, ze jsi zapomel zapojit nejake pridavne napajeni... pripadne to zkousis v nejake patogeni zone[/quote]
Tohle je dobrá rada

Btw a jiný monitor jsi zkoušel?
astec (1823)|10.8.2009 13:41
tato deska a tento procesor vyžaduje Bios verze 0205 a vyšší!
Gesor (17)|10.8.2009 13:47
[quote=mech13;280290]pokud jsi vsechno vymenil, tak jedina moznost je, ze jsi zapomel zapojit nejake pridavne napajeni... pripadne to zkousis v nejake patogeni zone[/quote]

Spíš to vypadá na neidentifikovatelné objekty :).
Přídavné napájení zapojeno, monitor je také funkční. Prostě je to záhada - vše se jakoby rozjede (dostane šťávu, ale bootování už nezačne - a to ani z CD mechaniky. Jsem z toho jelen, už opravdu nevím, co s tím.
pas!k (3765)|10.8.2009 14:04
Cetl jsi co ti psal astec?
Gesor (17)|10.8.2009 14:36
[quote=pas!k;280301]Cetl jsi co ti psal astec?[/quote]

Cetl. A co s tim, kdyz to nenajede ani s jinym, starsim CPU (C2D E6400). Krome toho nevim, jak bych tam novy BIOS nahral, kdyz to nijak nenabootuje a nic s tim nelze delat.:runaway
pas!k (3765)|10.8.2009 14:40
Nj ale to jsou pro nas nove informace :) Ja bych vsechno odpojil nechal jen nejnutnejsi .. do desky vraz jen napajeni a kzus to zapnout sroubovakem pres piny na desce.
Gesor (17)|10.8.2009 15:04
[quote=pas!k;280314]Nj ale to jsou pro nas nove informace :) Ja bych vsechno odpojil nechal jen nejnutnejsi .. do desky vraz jen napajeni a kzus to zapnout sroubovakem pres piny na desce.[/quote]

No, tak jsem odpojil vše (přední panel, myš, klávesnici, ....) - nechal jsem jen monitor, větrák CPU a větrák zdroje. Nic. Odpojil jsem i monitor a dle zvuků mohu konstatovat, že opět nic. Vůbec netuším. Obávám se toho nejhoršího, že je v riti víc věcí najednou a že jedna pokažená věc může likvidovat další i nové (deska).Opravdu už nevím. Deska má pro napájení 24 pin a 8pin, zdroj má tyto také a navíc ještě i 6pin a 4pin konektor (kromě klasických molexů). Zkusil jsem místo 8pin napájení jen 4pin, a zase nic.
EditorPO (2819)|10.8.2009 15:08
Ono nikde nie je napisane, ze ta nova doska musi byt/je v poriadku :). Stalo by za to vyskusat CPU a RAM na inej funkcnej doske.
Gesor (17)|12.8.2009 12:56
Tak už mne to přestalo bavit. Odnesl jsem PC do servisu - také nic nezjistili. Zkoušeli měnit všechno kolem dokola a nic. Tak to tipujou na desku. Ale jak zjistit, co mohlo desku zničit - a 2x za sebou? Nemám připojeno nic zvláštního - jen HDD, DVD mechaniky, klávesnici, myš, USB hub, monitor, kabel na internet. Toť vše. Nechci přijít v pořadí o třetí desku - leze to do peněz. Poradíte?
Zoidik (1405)|12.8.2009 13:37
Mohla to být třeba nějaká napětová špička v síti. Jestli máš staré hliníkové rozvody, nebo soused vedle v baráku svářečku tak se to stát mohlo.
xmarek (1676)|12.8.2009 13:45
[quote=Gesor;281105]TAle jak zjistit, co mohlo desku zničit - a 2x za sebou? [/quote]Načlý zdroj dokáže desku lehce odrovnat. Jinak až uvidíte někdy v reálu jak se ty věci vyrábějí :eek:, tak se vůbec nebudete divit, že Vám odejdou dvě desky po sobě.
Richmond (8084)|12.8.2009 13:54
[quote=xmarek;281129]Načlý zdroj dokáže desku lehce odrovnat. Jinak až uvidíte někdy v reálu jak se ty věci vyrábějí :eek:, tak se vůbec nebudete divit, že Vám odejdou dvě desky po sobě.[/quote]

On ten zdroj Asus asi nebude kdovi-co, tenkrat jsem na zkousku vzal nejaky levny 450w a kdyz jsem ho rozebral tak jsem se zdesil - vevnitr vypadal jako EuroCase!
Jestli ta deska nepipa bez ramek/cpu tak je KO. Je ten zdroj ATX v2.2? Mam tuseni, ze novejsi desky od Asusu primo vyzaduji novejsi specifikaci zdroje - viz. manual ;)
Gesor (17)|12.8.2009 17:07
Zdroj je (byl) ASUS A-55GA a před 2 lety stál cca 2500,-Kč.

- 550 watt high ratting power supply
- ATX12V Ver. 2.2 compliant
- Auto thermal acoustics noise control
- 12 cm fan with blue LED lighting
- 24-pin main connector supports the latest motherboard
- Dual 6-pin PCI Express connector
- 4 Serial ATA connectors provided
- 1 EPS connector provided for dual CPU usage
- Active PFC
Myslím, že to nemusí být nějaký šmejd, ale člověk nikdy neví ....

Jinak samozřejmě mám PC zapojenej přes přepěťovou ochrany BELKIN. Bydlím v cca 20 let starém paneláku.
Vinie (163)|12.8.2009 18:18
[quote=Gesor;281200]Zdroj je (byl) ASUS A-55GA a před 2 lety stál cca 2500,-Kč.

- 550 watt high ratting power supply
- ATX12V Ver. 2.2 compliant
- Auto thermal acoustics noise control
- 12 cm fan with blue LED lighting
- 24-pin main connector supports the latest motherboard
- Dual 6-pin PCI Express connector
- 4 Serial ATA connectors provided
- 1 EPS connector provided for dual CPU usage
- Active PFC
Myslím, že to nemusí být nějaký šmejd, ale člověk nikdy neví ....

Jinak samozřejmě mám PC zapojenej přes přepěťovou ochrany BELKIN. Bydlím v cca 20 let starém paneláku.[/quote]

mno zkus jiný zdroj a pokud deska (s jen nejnutnější věci) nepípá tak je v háji ona
Gesor (17)|25.8.2009 21:03
No tak pro zajímavost - v PC servisu odhadli, že i po druhé bude vadná základní deska. Tak jsem objednal novou. Ta fungovala chvilku a opět klekla. Ale tentokrát po výměně pamětí se opět rozběhla. Byly vadné i paměti. Ale ty vadné desky muselo něco zničit - a že by to byly paměti, to se mi nechce moc věřit. Takže příčiny neznám, postupné výměny mne stály skoro víc jak nový počítač (snad uznají nějaké reklamace a něco dostanu zpět), ale už aspoň funguju. To je pro mne to hlavní. Jinak díky všem za snahu pomoci.;)