reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Instalace WinXP na netbooku

hanx (130)|10.8.2009 20:40
Ahoj lidi, mám netbook medion, samozřejmě bez cd mechaniky. Zkoušel jsem nainstalovat windows přes různé návody pomocí USB flash disku, bezúspěšně. Dostal jsem se vždy na obrazovku, kde se volí cíl instalace, ovšem tam mi to ukázalo pouze ten flash disk a "neznámý disk", HDD to neukazovalo.

Nějaké rady jak se zbavit tohoto problému, nebo jak nainstalovat WinXP jinak? Mechaniku na USB nemám.

Děkuji
kevin00 (10238)|10.8.2009 20:56
Zde je návod na instalaci WinXP z USB. Podle tohoto návodu jsem také instaloval WinXP, takže by měl být funkční.
Jinak program UltraISO umí zapsat *.iso soubor na USB flash disky.
hanx (130)|10.8.2009 21:00
Tento i jiné návody jsem zkoušel. U všeho stejná chyba. Na netbooku mám WinXP v němčině a potřebuji je počeštit (XP home edition).
EditorPO (2819)|10.8.2009 21:42
Bud si pomocou nLite upravis instalacku tak, aby obsahovala AHCI ovladace, alebo v BIOSe vypni AHCI, pripadne prepni na compatibility mode.
Gabrieluss (37)|20.9.2009 10:51
Jak využít licenci se zakoupeným netbookem Acer Eee pro přeinstalaci? V klasickém HP notebooku byl prográmek, kterým jsem si udělal zálohu wondows, takže není problém udělat reinstalaci, ale jak na to s netbooky? Zálohu nemám a na druhé partition záložní kopie není. Díky
astec (1823)|20.9.2009 11:58
[quote=kevin00;280403]Zde je návod na instalaci WinXP z USB. Podle tohoto návodu jsem také instaloval WinXP, takže by měl být funkční.
Jinak program UltraISO umí zapsat *.iso soubor na USB flash disky.[/quote]

Chyba 404 - Nenalezeno
EditorPO (2819)|20.9.2009 15:07
Skusal si po zapnuti stlacat F9? Pokial si kupoval Eee s WinXP, tak by si mal mat schovanu recovery particiu. Pomocou F9 spustis recovery proces.

Inak pekny navod na instalaciu z inych medii mas tu http://www.eee-pc.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=74&Itemid=160