reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Obcas nefunguje klavesnice nebo mys ve Win XP SP3

mildante (183)|10.8.2009 22:55
Ahoj, nevedel by cirou nahodou nekdo, jak vyresit nasledujici problem? Casto se mi v posledni dobe stava, ze po startu Win XP SP3 prestane fungovat PS/2 klavesnice (heslo do Win jeste napsat muzu) a pak ve windows muzu treba jeste par sekund v notepadu psat a pak to prestane reagovat, ani caps lock, num lock nefunguje. Nekdy to nefunguje hned pri psani hesla. Obcas take nefunguje mys a nekdy se stane, ze nenajede ovladac na zvukovku, proste tam neni ta ikona reproduktoru dole vpravo.

Nevim jestli tyto tri problemy spolu nejak souvisi. Vetsinou pomuze restart PC. U nefungujici mysi pomuze vzpnuti PC, vytazeni z USB konektoru a opetovne zapojeni a posleze zapnuti PC. U nefungujici klavesnice bohuzel nedokazu rict, co pomaha, nekdy je potreba vice restartu, nebo vypnuti, zapnuti PC nez to zacne fungovat. Nestava se to vzdy, ale celkem dost casto. Takze treba 5 zapnuti PC je v pohode a pak po sestem zapnuti nastane nektery z techto problemu.

Zkusim jeste updatovat BIOS na desce (pokud nejaky novejsi je), ale nevim jestli to pomuze. Deska je Asus P5N32-E SLI
Challenger_ii (192)|11.8.2009 01:28
Máš-li možnost, vyzkoušej to s jiným zdrojem. Jinak jestli jsem to pochopil správně, myš i klávesnice běží na USB - detekce jiných periférií - tiskárny, flash disky a pod. jedou normálně? S tím zvukem mě to ještě více utvrzuje v podezření na zdroj. Jaký to je model - výrobce? Mohlo by to sice být vadou MB, ale je to nepravidelné. Ověř si ten zroj, ať ti nenadělá více škody!
petr.svec (320)|11.8.2009 07:07
Ad1) nefungující zvukovka po najetí... tenhle problém se mi občas vyskytuje na základní desce Asus... jde o softwarovou chybu windows, kdy se jim zhroutí ovladače hardwaru a pak logicky hardware jako takový chybí... stačí restart

Ad2) nefungující usb po bootu resp. nerozspoznané usb... toto je hardwarová chyba... bohužel se vyskytuje např. na mém notebooku od HP
usb klávesnice nebude rozpoznána dokud ji znovu neodpojím a nezapojím
zatímco myš nikdo odpojovat ani zapojovat nemusí... tady si hodlám tvrdit, že ta chyba je někde mezi počítačem a usb zařízením, kde se někde vyskytuje chyba co to zapříčiňuje

... bohužel na odstranění jsem nepřišel (aktualizace bios teoreticky můžeme pomoci... ale pro můj komp není žádná aktualizace co by řešila usb)

Ad3) co se týká PS-2 tak s tím jsem se nikdy nesetkal, takže bych tak tušil, že máš "ukroucený" ps-2 kabel nebo je to přímo v té klávecnici, zkusil jsi jinou klávesnici na ps-2 od jiné firmy?
mildante (183)|11.8.2009 19:42
Chalenger: Zdroj je Thermaltake Toughpower 700W. Proc myslis, ze by to mohlo byt zdrojem? To by me vubec nenapadlo. Detekce jinych USB zarizeni funguje normalne. Klavesnice je PS/2. Mys je USB.

Petr.svec: Diky, jo s tou zvukovkou to mam stejne - staci restart. No asi zkusim poridit novou klavesnici a uvidim. Doma zadnou starou na vyzkouseni bohuzel nemam.
Kaizer Soze (58)|14.8.2009 14:19
[quote=mildante;280791]Chalenger: Zdroj je Thermaltake Toughpower 700W. Proc myslis, ze by to mohlo byt zdrojem? To by me vubec nenapadlo. Detekce jinych USB zarizeni funguje normalne. Klavesnice je PS/2. Mys je USB.

Petr.svec: Diky, jo s tou zvukovkou to mam stejne - staci restart. No asi zkusim poridit novou klavesnici a uvidim. Doma zadnou starou na vyzkouseni bohuzel nemam.[/quote]

ja som mal pred casom noname klavesnicu a robilo mi to podobne neplechy, neskor sa to zhorsilo a samo pisalo znaky programy robili neplechu a niekedy ani nenabootoval kompik.
Problem bol v klavesnici, po vymene uz isla aj mys aj vsetko ostatne a problem sa znovu neobjavil
:notsure mohlo by to byt ono...