reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Soubor WSV

Patrik (7)|11.8.2009 09:26
Náš obchodní ředitel mi poslal mail s přílohami, které nemůže otevřít. Je tam excelovský soubor (zaheslovaný, ale s tím nejspíš nemá problém) a dále soubor wsv. Co to je zač a v čem to jde otevřít. Google tvrdí něco o Windows server virtualisation – tedy nějaký virtuální server (něco jako WM Ware?)? To se mi ale nezdá, má to jen 594 kB.

Trochou pátrání na Internetu jsem došel k závěru, že to snad má být nějaký grafický formát Konicy.

Ideálně jak to převést do něčeho univerzálněji použitelného. Na mém notebooku, na kterém to zkouším, mám Linux, ale jinak ve firmě máme Windows.
Dojigiri (1629)|11.8.2009 10:23
Zde jsou třeba 4 možnosti, co to může být:
http://www.computerfileextensions.com/file-extensions.php/WSV

Nejrychlejší by zřejmě bylo se zeptat dotyčného, který to poslal, ale chápu, že ne vždycky je to tak jednoduchý ... obzvlášť u manažerů, pro který je standardním formátem .doc a .xls :)
(záleží, v jakém kontextu to dotyčný poslal, jestli to má mít něco společnýho s obchodem, tak bych čekal že to budou statistický data WinSMITH Weibull or Visual Data File). Je celkem možný, že na Linuxu to vůbec otevřít nepůjde.
M@rcus (71)|11.8.2009 10:49
Rovnaké 4 možnosti uvádza aj filext.com, je tam uvedený aj súbor SpectraMagic Data File od Konica Minolta. V linku na Minoltu ťa to hodí na stránku s nejakými meracími zariadeniami na meranie farebnosti/farieb. Je tam aj odkaz sw SpectraMagic NX, ale len pod Windows. Tu je download trial verzie.
pas!k (3765)|11.8.2009 10:51
Ja myslim ze problem je mezi klavesnici a zdili .. a clovek co mel poslat soubory vasemu rediteli proste zvolil spatny vystup nebo to byla nejaka zenska ktera tohle vubec neresi ..:) Takze bych spis nasmeroval reditele aby jim rekl ze to chcete ve formatu ktery jste schopni oitevrit ..