reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Mechanika ukazuje nizke rýchlosti vypalovania

pjotr646 (17)|11.8.2009 20:17
Mam mechaniku lg gsa-2166d co je externa napalovacka.Problem sa prejavuje tak ze ak chcem zvolit rychlost vypalovania tak ukazuje iba 4x a ja pouzivam 16x verbatim media, robí to aj u inych znaciek. Obcas po viac nasobnom vysunuti a znovu vlozeni dvd sa ukazu aj vyssie rychlosti. Skusal som rozne verie nera a nero info tool. Nero info tool ukazuje vacsinou rychlost zapisu iba 4x. Chcel som preflashovat firmware ale mam poslednu verziu a flashovaci program to odmieta urobit ze firmware je aktualny. Neviem ci sa ta mechanika pobera na onen svet alebo co. Cistil som aj optiku ale len cistiacim cd rozoberat som ju zatial nerozoberal. Pripajil som ju aj interne do pc ale robi to iste. Nevie niekdo co s tym?
grapherX (888)|11.8.2009 20:25
A zkoušel jsi použít i jiný vypalovací program? osobně doporučuji: Ashampoo Burning Studio 6 free , CDBurnerXP.
pjotr646 (17)|12.8.2009 18:17
No jo ten cdburnerxp ukazuje vsetky rychlosti aj napaluje rychlostou aku vyberiem len ked vypaluje vytazuje procesor na 100% to ako u tohto programu je normalne? Len mi je divne ze v nere to pred tym normalne fungovalo a pri tej istej verzii sa to zrazu zmenilo. Robi to na dvoch nezavislych PC co mam doma. Neviem ci sa tej mechanike da verit ako kvalitne napaluje. Ak by sa znizil vykon laseru alebo co a ten cdburnerxp ju prinuti napalovat rychlejsie aka kvalita napalenia to bude? Mozno to nero uz zohladnoal co ta mechanika zvlada. Ako napalovaci proram zistuje ako rychlo moze napalovacka napalovat? Preco ten cdburnerxp tak zatazuje pc?
grapherX (888)|12.8.2009 18:57
Pro to jak rychle může mechanika fungovat, jak kvalitně zapisuje apod. by ti mohla posloužit utilita: Nero DiscSpeed
To s tím zatížením je nějaké zvláštní, mě osobně takhle procesor nezatěžuje. Zkoušel jsi Ashampoo Burning Studio 6 free ? popř. ještě mužeš zkusit program FinalBurner free. ;)
pjotr646 (17)|12.8.2009 21:34
No jo ten ashampoo som skusil tam to slape dobre zaujmave je ze teraz ako som pouzil aj tie ostane programy ako by sa ta mechanika trochu prebrala a uz ide aj v nere, pri dvd+r ukazuje maxim 16x ale pri dvd-r len 12x len pri kontrole kompilacie nedosahuje uz taku citaciu rychlost ako ked bola nova okolo 13x to iste aj v nero cd-dvd speed.