reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Accelero S1 rev 2 na HD4850

Leon1464 (118)|11.8.2009 21:08
Potřebuju namontovat chladič na kartu ale vypadá to že šroubky které byly u Accelera jsou příliš krátké a nedosáhnou na příslušné díry chladiče. Accelero má taky oproti manuálu ty úchytné packy o dost níže než je chladící blok takže ani nemají šanci se i s podložkami dotknout povrchu karty. Dělám něco špatně?


/edit Asi už možná vím v čem je problém, jedu podle fotonávodu z DDworldu kde je na konci Accelero přichyceno tím kovovým pavoukem který drží i originál chladič ale na obrázcích není Accelero S1 rev. 2 ale nějaké jiné. Ten pavouk s pružinkami se asi nepoužívá a montujou se šroubky přímo s těmi červenými podložkami?
robky (3195)|11.8.2009 21:17
Myslím, že s kvalitou chladičov S1 to ide dolu vodou ...
Pri nedávnej montáži na 4850 bola jedna jedna "packa" o cca 0,5-1mm nižšie a tak nedošlo k správnemu prítlaku na jadro (pomohlo zbrúsenie dištančnej vložky medzi chladičom a pcb), predvčerom boli tie packy dve (znova zaúradoval šmirgeľ - čakať možno mesiac na reklamáciu sa nechcelo) ...
Leon1464 (118)|11.8.2009 21:24
Jo je to nějaké divné ale nakonec se mi to podařilo namontovat :) ten originál pavouk tam opravdu nepatří a přímo na ty 4 šroubky si to krásně sedlo, těď se jenom modlit aby mi v zátěži neupadly pasivy z VRM :runaway
hawkeye9898 (818)|16.8.2009 12:29
ziadny problem s prichytenim accelera na 4850
ten pavuk tam nema byt...nic z povodneho chladenia neostava a potom vsetko v pohode dosadne :)
v mojom pripade s matrix serie ostal chladic na pamate lebo ten bol paradny :)

no ak si pamata predtym ocistil niecim poriadnym alebo presiel viackrat gumov - jj aj to funguje :) a pekne nalepil tak to bude v pohode...

snad si to nalepil na vsetky pamate a VRM :)

davas jeden ci 2 ventilatory?

na mojej asus matrix - pretaktovana na 800/2080 mam 2x noctua (1200 - LNA a FLX na ULNA)
v klude GPU 34 a pamate 37

v zatazi nemam na GPU viac ako 51 stupnov a pamate 64 :)
Leon1464 (118)|17.8.2009 17:43
Ahoj bohužel jsem jel podle špatného návodu ale nakonec se mi to podařilo přišroubovat. Pasivky zatím drží a ještě žádný neupadl včetně VRM části. Na Acceleru mám 1x120mm fan Airen RedWings, za ty peníze jsem nečekal nic moc ale je překvapivě tichý.

Teploty jinak skvělé jak píšeš v klidu mám max. 37st, v zátěži nejde přes 50 (MEMIO přes 62st.), takze pohoda. Mám Sapphire 4850 na stock taktech.
hawkeye9898 (818)|18.8.2009 17:45
[quote=Leon1464;282768]Ahoj bohužel jsem jel podle špatného návodu ale nakonec se mi to podařilo přišroubovat. Pasivky zatím drží a ještě žádný neupadl včetně VRM části. Na Acceleru mám 1x120mm fan Airen RedWings, za ty peníze jsem nečekal nic moc ale je překvapivě tichý.

Teploty jinak skvělé jak píšeš v klidu mám max. 37st, v zátěži nejde přes 50 (MEMIO přes 62st.), takze pohoda. Mám Sapphire 4850 na stock taktech.[/quote]

kludne mozes taktovat, pamate aj napatove by mali zvladat okolo 100stup
ak tam das este jeden ventilator mozes taktovat na full pri teplotach ako mas teraz...teda +/-
ja mam take teploty s noctuami
tomasjerry (78)|15.4.2010 08:43
Pozor na mosfety, na tie som pri referencnom PCB 4850 vyfrezoval pre kamosa chladic z hlinniku. Aby sa vam to chlapci neprehrievalo, lebo som zistil (termokamerov), ze tie cidla nefungovali spravne, kamera mi ukazala po 30 min zataze 130 stupnov na povrchu, tak tam okamzite isliel chladic a teplota pasivu bola 60 stupnou po 30 min zataze. Samozrejme aktivny ofuk ju este znizil.