reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ati nebo nvidia

petr.svec (320)|12.8.2009 08:37
které ovladače jsou pro linux stabilnější, výkonější...

nejde mi o teorii, ale o praxi...

hlasujte
grapherX (888)|12.8.2009 08:54
Osobně bych tvrdil z vlastních zkušeností a různých diskuzí, že na tom jsou v linuxu lépe ovladače od Nvidia.
SatanS (37)|27.10.2009 00:56
v linuxu jedine nvidia
Logout (4018)|27.10.2009 12:30
IMHO se to liší podle generací, stará generace ati byla hrozná, čim novější karta, tim je to lepší.
Richmond (8084)|27.10.2009 12:39
[quote=SatanS;307070]v linuxu jedine nvidia[/quote]
V Unixu taktez ;)
Jiziii (796)|27.10.2009 13:50
taky se přikláním k nVidii z vlastní zkušenosti
*buntu 9.10 beta má s ATIinama už docela pořešíno tak sem zvědav za 3 dny, ale jak je to u jiných distribucí s ATI to netušim
Suprak (408)|27.10.2009 14:16
Zatím, nVidia, ale ATI už na tom pracuje.
MartyMcFly (222)|27.10.2009 19:22
Zdravím,
V Linuxu mám zkušenosti s ATi a musím říct, že ovladače byly docela slušně řešené, ale ten výkon nebyl optimální. To už ve Windows byl opravdu větší zrhuba o 30% což je na grafické kartě opravdu hodně znát.

Z fór, diskusí atd. jsou velmi dobré reference na ovladače a grafické karty od nVidiie, které na Linuxu nemají problém.

Bohužel osobně jsem teď dával dohromady jeden notebook s grafickou kartou Intel X4500m a tam ovladače a podpora je opravdu, opravdu dost mizerná, ale ostatně podobná situace je i na Windows co se týče grafických rešení od Intelu.

Howk.
petr.svec (320)|30.10.2009 06:39
[quote=MartyMcFly;307265]Zdravím,
V Linuxu mám zkušenosti s ATi a musím říct, že ovladače byly docela slušně řešené, ale ten výkon nebyl optimální. To už ve Windows byl opravdu větší zrhuba o 30% což je na grafické kartě opravdu hodně znát.

Z fór, diskusí atd. jsou velmi dobré reference na ovladače a grafické karty od nVidiie, které na Linuxu nemají problém.

Bohužel osobně jsem teď dával dohromady jeden notebook s grafickou kartou Intel X4500m a tam ovladače a podpora je opravdu, opravdu dost mizerná, ale ostatně podobná situace je i na Windows co se týče grafických rešení od Intelu.

Howk.[/quote]

co se týká intelu, tak ten podle mě osobně v linuxu jede mimo kolej, proto jsem ho nedával ani do hlasování... i když nové ubuntu už zahrnuje jeho lepší drivery, stále si myslím, že jsou příliš mladé na to aby mohli za něco stát

osobně jsem taky pro nvidii... ale na té se mi nelibí že poslední dobou furt jen předělává existující chipy a vydává je jako nové 8xxx > 9xxx > 2xx apod
littleon (22)|3.2.2010 11:34
Za mě také nVidia. Musím ale říct, že ATi na ovladačích hodně zapracovala, zejména v posledních dvou letech, ale má před sebou ještě hodně práce. Nicméně v mých očích ATi klesla ukončením podpory řady X1XXX, kterých není v počítačích málo.

Neodpustím si komentář ke grafikám Intelu. U nich si nemyslím, že problémem je sw, ale spíše hw. Jsou to kancelářská "zobrazovadla", nikoliv grafické karty.