Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 11 z 11

Téma: Nelze stahovat ze sekce Download

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele EditorPO
    Registrace
    May 2006

Zdravim.

Uz dlhsiu dobu niektorym uzivatelom nefunguje stahovanie suborov v secii Download. Aby som bol konkretny, tak sa to tyka niektorych rozsahov IP adries. (v praci mi stahovanie funguje, doma nie).
    Vraj boli niektore rozsahy IP zablokovane kvoli nadmernemu zatazovaniu servera uzivatelmi z niektorych lokalit. Mozno by bolo dobre tieto blokovane rozsahy preverit, pretoze sa mi zda, ze je odstrihnute cele Slovensko.

Nebola by lepsia varianta povolit download len registrovanym uzivatelom?

edit:
    funkcne rozsahy: 195.28.x.x, 195.80.x.x - SLOVANET
    nefunkcny rozsah: 78.141.x.x - ORANGE
    Naposledy upraveno uživatelem EditorPO: 12-08-2009 v 13:44 Důvod: Doplnenie funkcneho a nefunkcneho rozsahu

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Jen doplním, že k nastavení povoleného rozsahu IP adres jsme přistoupili proto, že naše downloady linkovaly velké servery ze zahraničí a traffic na našich ftp pak rostl až řádově do TB za měsíc.

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Jen doplním že z některých IP nejde stahování ani mě po přihlášení. Přijde mi to jako značně absurdní situace. (Nemám to kde teď aktuálně otestovat, nicméně pár měsíců zpátky jsem kamarádovi instaloval PC a potřeboval jsem nějaké diagnostické utilitky.. ze SHW marně)

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Kirk1
    Registrace
    Jan 2009

Citace Původně odesláno od EditorPO Zobrazit příspěvek
    Zdravim.

Uz dlhsiu dobu niektorym uzivatelom nefunguje stahovanie suborov v secii Download. Aby som bol konkretny, tak sa to tyka niektorych rozsahov IP adries. (v praci mi stahovanie funguje, doma nie).
    Vraj boli niektore rozsahy IP zablokovane kvoli nadmernemu zatazovaniu servera uzivatelmi z niektorych lokalit. Mozno by bolo dobre tieto blokovane rozsahy preverit, pretoze sa mi zda, ze je odstrihnute cele Slovensko.

Nebola by lepsia varianta povolit download len registrovanym uzivatelom?
    Mám preste ten istý problém ako ty Edi a plne s tebou súhlasím.
    Citace Původně odesláno od husky14 Zobrazit příspěvek
    Jen doplním, že k nastavení povoleného rozsahu IP adres jsme přistoupili proto, že naše downloady linkovaly velké servery ze zahraničí a traffic na našich ftp pak rostl až řádově do TB za měsíc.
    Keby sa obmedzil download iba na registrovaných nebol by traffic tak zaťažený a tým by nemuseli byť obmedzovaný a ukrátený aktívní členovia fóra

Registrace
    Jan 2009

Citace Původně odesláno od speedsnail Zobrazit příspěvek
    Jen doplním že z některých IP nejde stahování ani mě po přihlášení. Přijde mi to jako značně absurdní situace. (Nemám to kde teď aktuálně otestovat, nicméně pár měsíců zpátky jsem kamarádovi instaloval PC a potřeboval jsem nějaké diagnostické utilitky.. ze SHW marně)
    Presne o tomto hovorím

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Může zůstat downoload blokovaný pro nějaké rozsahy IP (a volný třeba pro uživatele z ČR i bez přihlášení), ale rozhodně by měl fungovat pro přihlášené členy fóra z jakékoliv IP.

Registrace
    Jan 2009

Citace Původně odesláno od speedsnail Zobrazit příspěvek
    Může zůstat downoload blokovaný pro nějaké rozsahy IP (a volný třeba pro uživatele z ČR i bez přihlášení), ale rozhodně by měl fungovat pro přihlášené členy fóra z jakékoliv IP.
    Mne to príde taktiež nelogické že my prihlásení členovia si nemôžeme nič stiahnuť a hociaký "šuflikant" čo sa tu prvý a posledý krát ukáže si posťahuje čo len chce.

Registrace
    May 2006

Doplnil som do postu moje funkcne aj nefunkcne IP rozsahy, z ktorych sa pripajam na SHW. Ostatne admin SHW si to vie pozriet.

Tiez mam obcas problem u zakaznika, ze sa nedostanem na subory SHW. Potom to musim hladat na nete, ale radsej to uz rovno hadzem na svoju flashku.

Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006

Právě byl rozšířen seznam rozsahů povolených IP adres. Pokud by přesto někomu stahování ze sekce Download nefungovalo, nechť do tohoto tématu napíše příspěvek (u něj se mi IP adresa zobrazí). Seznam povolených rozsahů IP adres můžeme postupně doplňovat.

K myšlence downloadů pouze pro členy fóra - tím by se odskříplo velké množství návštěvníků SHW - lidí, kteří sekci používají (neregistrovaných je nesrovnatelně více než těch, co mají registraci a přihlašují se). Navíc by to nevyřešilo základní problém - pokud by si někdo ze zahraniči registraci na SHW udělal (pro vyplnění registračního formuláře není nezbytná znalost českého jazyka), opět by se mohli linkovat z velkých stahovacích portálů naše downloady jako dříve (jelikož nemáme rychlostní omezení na download, byly naše downloady pro tento účel využívané na velkých stahovacích serverech, z čehož SHW nemá absolutně nic, jen enormní množství odchozích dat). Nemluvě o tom, že starší verze downloadů jsou vkládané jako přímá adresa na soubor, takže zde by ani ono omezení pouze na přihlášené nešlo v této podobě uplatnit. Vyžadovalo by to zcela nový systém -> čili pouze pro přihlášené není možnost.

Registrace
    Jan 2009

Citace Původně odesláno od Karel Polívka Zobrazit příspěvek
    Právě byl rozšířen seznam rozsahů povolených IP adres....
    Ďakujeme mne to už sťahuje

Registrace
    May 2006

Aj mne to uz doma funguje, diky

Podobná témata

1. Jak stahovat přes share-rapid.com?
    Od ...No...Name... v sekci Internet
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 04-11-2011, 11:44
  2. Sekce Download
    Od husky14 v sekci Fórum a magazín SHW