reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Křemíkové nebe

husky14 (4214)|14.8.2009 10:27
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Křemíkové nebe

Tento zobecnělý výraz se užívá pro komponenty, které nevydržely takovou dobu, jak bychom si představovali, případně neustály naše taktovací pokusy. Kolik takových kousků už v křemíkovém nebi máte? Byla to vždy vina pouze samotného kusu hardwaru, nebo jste mu malinko pomohli? Ať už jsou vaše zkušenosti jakékoli - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
cool.user (2822)|14.8.2009 10:34
Jsem ateista a v kremikove nebe neverim :cool:
xmarek (1676)|14.8.2009 10:48
Těch věcí by bylo. :D Myslím, že to nemá cenu rozepisovat. To jsou kolikrát story, které by vydaly na samostatný článek. :p
Taktováním jsem ještě nic nezrušil, ale ve snaze věc "vylepšit" jsem jich pár odepsal.

Dop.: Jsem si náhodou vzpoměl na červeného trpaslíka. :D
StD (1963)|14.8.2009 10:55
[quote=cool.user;281706]Jsem ateista a v kremikove nebe neverim :cool:[/quote]

Copy that! Existují pouze dvě varianty:

A) Výrobcem plánovaná "doba životnosti" po jejíž uplynutí zařízení vypoví službu a je potřeba investovat znovu. U složitějších zařízení se to provádí umístěním miniaturního "kurvítka" (=terminus technicus!) za pár haléřů, po jehož selhání nefunguje nic, případně pokud zbyde při předchozí demontáži/montáži (obvyklý 1 šroubek navíc...), tak naopak zařízení funguje neobvykle dlouho...

B) Šikovné ručičky BFU, které dokáží zničit vše a potřebovaly by pozlatit... Já naposledy takto zničil CPU (věrného Athlonka 1800 XP+ Thoroughbred), když jsem demontoval chladič, zapomněl jsem odpojit ventilátor od napájení a tak mi spadl zpět rovnou na procesor, jenž byl tím pádem kaputt... :mistake

Proto se (pokud možno) vždy řídím tím, co mám v podpisu... :idea
mstejska (2912)|14.8.2009 11:23
Tak do nebe mi zatím odešly pouze 3 zdroje EC. Jednou výbuch "asi" svitkového kondenzátoru. Podruhé shořela pojistka a ani po výměně nic. Třetí umřel, proč to jsem nezjišťoval. A to je asi vše.
16cmfan (2153)|14.8.2009 12:41
Pentium 200MMX skončil svoju púť, pretože bol už morálne zastaralý...proste obyčajný príbeh...(zdá sa mi, že processor som pitval)
Ihales (207)|14.8.2009 12:52
[quote=cool.user;281706]Jsem ateista a v kremikove nebe neverim :cool:[/quote]

[quote=StD;281711]Copy that! [/quote]

A kam by pak prisli vechny kalkulacky? :D
Jinak co se me tyce tak mi zatim komponenty drzi i celkem dlouhy cas po zaruce. Jen deska od stareho celeronu chtele predelat po 5 letech kondiky, ale bezela i dal.
StD (1963)|14.8.2009 13:04
[quote=Ihales;281750]A kam by pak prisli vechny kalkulacky? :D
Jinak co se me tyce tak mi zatim komponenty drzi i celkem dlouhy cas po zaruce. Jen deska od stareho celeronu chtele predelat po 5 letech kondiky, ale bezela i dal.[/quote]

Já mám calc TI někdy z roku 1989 a funguje furt, jen jsem jednou vyměnil baterie... :p

...a MoBo ECS K7S6A asi o 10 let mladší a "still going strong"... ovšem už jsem ji chtěl jednou vyhodit, že odešla CMOSka, ale ona si kupodivu dala říci a po zatlačení jede dodnes.
konecnyvopa (159)|14.8.2009 13:10
Sám jsem měl zatím štěstí, ale dám perličku: Svůj starý PC jsem prodal sousedovi. Po krátké době volal, že TA věc nejede. K mému zděšení provozoval PC zakrytý replikou pirátské truhly /prý estetické důvody/ do které tedy navrtal 5 dírek o průměru 8mm. Vzalo to zdroj a pasivně chlazený Radeon 9200. Už PC nezakrývá ....
Neregistrovaný (0)|14.8.2009 13:55
mstejska: Taky jsem zazil takovy podobny vybuch. Zacaly vybuchovat kondenzatory na desce MSI K7T Turbo. Ovsem i po druhem "vystrelu" deska fungovala. Po tretim uz ne.
grapherX (888)|14.8.2009 14:47
Na štěstí jsem zatím neměl tu čest poslat komponentu do křemíkového nebe. :D Ale mám pár známých kterým se podařilo zničit komponenty. Hlavně kvůli jejich vypojování za provozu PC.
kanabis (254)|14.8.2009 15:03
CPU hot swap :D
mě zasmrděl jenom zdroj - tyden na 8 let starem storji s win 98 SE. lahoda :D
kevin00 (10238)|14.8.2009 15:13
Naposledy mi odešel do křemíkového nebe router. Důvodem byla vada elektroinstalace.
Kirk1 (850)|14.8.2009 15:30
Zatiaľ mi odišiel iba zdroj staručičký EC cca po 3-4rokoch a veľmi jednoducho proste sa jedného rána nechcel zobudiť
czhunter (775)|14.8.2009 15:40
[quote=kanabis;281814]CPU hot swap :D[/quote]Já sem udělal hot-swap RAMky. Kolem slotu to zajiskřilo, PC se vyplo, ale všechny komponenty přežily.

Nejčastěji mi umřely asi mechaniky (FDD, CD, DVD), ale ty většinou umírají pomalu a postupně ... šmejdy jsou to. A jeden EC zdroj s pyrotechnickým efektem, obligátně.
Suprak (408)|14.8.2009 15:43
Já jsem expert přes zdroje, sice nevím jak jsem to udělal, ale za 4 roky jsem odpálil 3 zdroje. 2x EC a ten poslední Seasonic!!! Ten taky vydržel nejdéle, 2 roky. No, byl snad problém s 350W zdrojem na stroji: MB: MSI KT4V, CPU: AMD Sempron 2500+, GPU: Radeon 9250? Nebyl.
Bunik (14)|14.8.2009 15:56
[quote=StD;281711]Copy that! Existují pouze dvě varianty:

A) Výrobcem plánovaná "doba životnosti" po jejíž uplynutí zařízení vypoví službu a je potřeba investovat znovu. U složitějších zařízení se to provádí umístěním miniaturního "kurvítka" (=terminus technicus!) za pár haléřů, po jehož selhání nefunguje nic, případně pokud zbyde při předchozí demontáži/montáži (obvyklý 1 šroubek navíc...), tak naopak zařízení funguje neobvykle dlouho...
[/quote]

Po tom, co se mi po 2.5 roce sama přeflashovala deska a zmrvila při tom BIOS, na "kurvítko" věřím. :hmm

[quote=Ihales;281750]
A kam by pak prisli vechny kalkulacky? :D
[/quote]
Nikam, prostě umřou. ;)
Milan Šurkala (160)|14.8.2009 18:48
Na 486 mi umřel disk a v zápětí zdroj, na Celeronu deska Matsonic a náhradní zbytky QDI (2 kusy) ani v jednom případě nefungovaly výborně. Tak jsem si raděj koupil nový PC s Athlonem 64 a od té doby přežilo zatím všecko.
Mikacek (32)|14.8.2009 22:07
Komponent mi prošlo pod rukama hodně, protože pracuji v testovací laboratoři - pár odpravení jsem zažil:

1 - bratr na starém PC s ISA zvukovou kartou "tunil" a do konektoru pro přívod audia z CD mechaniky zapojil napájení napájení pro FDD, protože si myslel, že když mu zvukovka hraje slabě, tak potřebuje "přídavné napájení" - čip se proměnil v černé kolečko a byl kaput

2 - v práci při testování kompatibility SATA disků WD na určitém typu PC (tehdy bylo SATA celkem mladé a byl na základní desce jakýsi divný řadič - ALi/ULi) se stávalo, že při hibernaci v určitém typu disku WD brutálně křuplo (jakoby člověk rozlousk ořech přímo uvnitř disku). Než jsme přišli na to, že to způsobuje opravdu hibernace a než nám člověk od WD uvěřil (pořád mlel cosi o tom, že po analýze v RMA bylo "vidět", že s tím diskem někdo prostě "musel" praštit, že to není jinak možný - pak ale procitl, když jsme mu to ukazovali za běhu - jako nevěřící Tomáš měl ucho přilepené k disku při hibernování PC až najednou rána u které povyskočil a jen prohlásil "aha, to jsem ještě nikdy nezažil") jsme takhle "popravili" 5 samplů v té době celkem "velké kapacity" 320GB... nechť jsou jim plotny lehké...

3 - opět v práci při testování se občas sem tam stala smrt zdrojům (číňani kteří vyráběli ty super zdroje občas zapomněli přehodit ze 110V na 220V přepínač) = pápá a smrádeček - počet zhruba do 10 kousků

4 - zase v práci -při flashování optických mechanik výrobce dodal "super FW", který měl vyřešit problém s malou silou při vyjíždění traye (protože jsme měli problém s tím, že ODD nedokázala "přeprat" krytku na předním krytu PC který skrýval mechaniku) tak, že po flashnutí se mechanika už nehlásila nikde - ani BIOS, ani ji nebylo možné násilně přeflashovat - prostě Firmwarová smrt - než nám výrobce poslal správný, tak jsme jich "odpravili" cca 15

5 - při testování VGA jsme měli za úkol osadit kartu "novější" verzí chladiče (rozumněno - levnější variantou, která měla zmenšený počet žeber na chlazení - občas nechápu ty haléřové "úspory") a testovali jsem, zda-li VGA přežije pár dní při zatížení - bohužel... počet obětí - kolem 5 kusů

6 - sem tam nám odešly RAMky, ale to nebylo nic neobvyklého - počet obětí neznámý

takhle bych mohl pokračovat pěkně dlouho. Doufám, že se komponenty nyní nacházejí na místě zaslouženého odpočinku a každou noc když usínám, vzpomenu si na každou z nich (kousek po kousku) abych uctil jejich památku a nezapomněl co udělali pro to, aby se mohli najít a vyladit chyby, které by jinak mohli mít za následek plno masových hrobů, kdyba se nedejbohu něco z toho ukázalo až na výrobní lince...

:)
Richmond (8084)|14.8.2009 22:28
Ja se pred mnoha lety snazil zastavit vetrak ve zdroji (coz zabiralo - typickej "starej" vrcici komp), akorat jsem tentokral vzal misto obyc tuzky sroubovak a zajel jsem moc hluboko a "pohladil" vevnitr par soucastek - blesk + takova pecka, ze to na chvilku pridrzelo sroubovak a pak odkoplo ;)
Pak jsem taky docela "ukazkove" odpravil desku pri resetu CMOS - ta mrcha prad nenajizdela pri jakykoliv zmene cehokoliv v biosu takze kdyz uz jsem to delal po stopadesaty tak jsem jednoduse vynachal takovou banalitu jako vypnuti (omylem) - normalne "zaziva" dostala zkrat a vypalil jsem cesticku od baterky k biosu ;)
Pak jsem si jeste sahnul "zaziva" na Fortrona 350w - proste jsem byl zvedavej, jak moc se to hreje a jak jsem tam nemohl vmestnat prst, tak jsem sahnul trosicku vedle - to me placlo dost slusne (na Enermax bych si od ty doby nesah :)) - zrejme to byla "demo" rana, protoze jsme oba prezily :D
xmarek (1676)|14.8.2009 22:52
Při pročítání této diskuze se začínám bavit. :thumb
Taky přidám pár k dobru:

Kdysi mi začla blbnou základní deska s BX čipsetem (pamětníci jistě vědí) pro můj drahocenný PIII 450. Prostě občas jsem ji musel nahazovat na x-krát. To byla deska od Gigabytu s duálním napájením (jsem chtěl ušetřit za zdroj :mistake) a tak jsem se rozhodl, že ji přehraju BIOS. Po každém přehrátí se situace nezměnila. Tak jsem někde vyštrachal kapku starší BIOS a šup tam s ním. Deska začla řvát a z čipsetu se zvedl růžový obláček. :cry Později jsem pochopil, že ten BIOS nepodporoval mé milované Pentium III. Naštěstí to procesor ustál.

V dávné době jsem měl u počítače 14" monitor (značku už nevím). Jako chudý člověk jsem si ho koupil od jednoho grafika za 4k. Po určité době jsem se rozhodl přestavět svůj počítač. Nový procesor, grafika, paměti, deska atd. Ale zjistil jsem, že můj milovaný monitor neumí 60Hz. A Grafika neuměla zase 50Hz. Tak jsem s tím chvíli laboroval. Přes pruhy na monitoru jsem se pokoušel nastavit jinou frequenci. A zničehož nic rána a monitor se odporoučel. Tak jsem si vydělal na nový. :eek:
kevin00 (10238)|14.8.2009 22:54
[quote=Richmond;281956]Ja se pred mnoha lety snazil zastavit vetrak ve zdroji (coz zabiralo - typickej "starej" vrcici komp), akorat jsem tentokral vzal misto obyc tuzky sroubovak a zajel jsem moc hluboko a "pohladil" vevnitr par soucastek - blesk + takova pecka, ze to na chvilku pridrzelo sroubovak a pak odkoplo ;)
Pak jsem taky docela "ukazkove" odpravil desku pri resetu CMOS - ta mrcha prad nenajizdela pri jakykoliv zmene cehokoliv v biosu takze kdyz uz jsem to delal po stopadesaty tak jsem jednoduse vynachal takovou banalitu jako vypnuti (omylem) - normalne "zaziva" dostala zkrat a vypalil jsem cesticku od baterky k biosu ;)
Pak jsem si jeste sahnul "zaziva" na Fortrona 350w - proste jsem byl zvedavej, jak moc se to hreje a jak jsem tam nemohl vmestnat prst, tak jsem sahnul trosicku vedle - to me placlo dost slusne (na Enermax bych si od ty doby nesah :)) - zrejme to byla "demo" rana, protoze jsme oba prezily :D[/quote]

A co kdyby jsi se přiznal, že jsi také zničil myšku Gigabyte ;) :D :D
Richmond (8084)|14.8.2009 23:14
[quote=kevin00;281963]A co kdyby jsi se přiznal, že jsi také zničil myšku Gigabyte ;) :D :D[/quote]
A tak to zase jako ne - ta uz musela bejt z vyroby - staci se podivat, kam jsou polo-pripajeny kabely (5 krasnejch studenaku vedle sebe - misto aby tam byl normalni beznej konektor)... Bohuzel ty kabliky jsou kratky (resp. nejsou protazeny kudy by mely) takze jedina cesta (cti nejrychlejsi pro taiwance u linky) byla nasmolit je pod kolecko a to se pak nedalo domacknout. To, ze Gigabyte setri na mikrospinacich se tu rozepisovat snad nemusim :D
Woyta (284)|14.8.2009 23:22
Cele PC. EC zdroj, vysavac, kreslo s kolecky a mama byla smrtelna kombinace.
Pak uz jen DFI Lanparty UT NF4 Ultra. Nejak neprezila instalaci ovladacu k 8800GT.
Asi ji zkusim soupnout do trouby a zapect na 200st.
Co se tyce elektroniky tak naposled par PC16F628. nekde mam na desce zkrat a nemuzu ho najit.
MartyMcFly (222)|15.8.2009 00:33
Zdravím,
Tak mě toho taky odešlo docela dost do křemíkového nebe, ale to by bylo na dlouhou. Spíš je někdy zajímavější jak ta komponenta mohla přežít tu pecku což jsem se opravdu někdy divil co všechno elektronika vydrží za přepětí, napěťové rázy atd. Ovšem se někdy stalo, že prostě nevdrželo tj. třeba příklad počítače mé kamarádky, která dělala účto a nezálohovala, protože měla hodně co doděláva tak jela bez UPS nebo přepěťové ochrany i v noci při bouřce. Stačí jen dodat, že počítač je rána prostě nedožil.

Howk.
kevin00 (10238)|15.8.2009 02:26
[quote=Richmond;281969]A tak to zase jako ne - ta uz musela bejt z vyroby - staci se podivat, kam jsou polo-pripajeny kabely (5 krasnejch studenaku vedle sebe - misto aby tam byl normalni beznej konektor)... Bohuzel ty kabliky jsou kratky (resp. nejsou protazeny kudy by mely) takze jedina cesta (cti nejrychlejsi pro taiwance u linky) byla nasmolit je pod kolecko a to se pak nedalo domacknout. To, ze Gigabyte setri na mikrospinacich se tu rozepisovat snad nemusim :D[/quote]

Polo-připájený kabel - to jsi našel ve slovníku cizích slov ? :runaway
Připájený vodič má stejnou kvalitu jako vodič krimpovaný do konektoru. Velmi rád bych viděl ten studený spoj.
Dále by mě zajímalo, podle čeho usuzuješ, že Gigabyte šetří na mikrospínačích ?
balor (6)|15.8.2009 12:09
Jako všichni i já poslal do křemíkového nebe několik kousků.. .
Jednou sem si například šlápnul na grafku:mistake, fungl nová GF 6600GT to tehdy byla. Nedošláp sem moc a uznali mi i reklamaci. UF
O něco později mi za bouřky něco bouchlo na desce ve vypnutym PC..(DFI nForce 4 ultra) To sem se tehdy hodně lek i naštval.
a poslední limonáda co mi natekla do pc... Intel Little valley...
a pak spousta myší, cd-romek a hdd. to nemá cenu vypisovat.

A co některý kousky vydrží je taky k neuvěření. Třeba když se vysype krabička šroubků do položeného pc na desku za běhu... začaly lítat jiskry, několik restartů a různýho blikání monitoru... ale bez násedků.
1.legionar (0)|15.8.2009 12:48
Když mám problémy s pc a něco mi na něm odejde, tak je to vždycky základka. Na starém pc mi odešla základka od Gigabyte, ale už nevím co to bylo zač. Teď tam je základka od MSI, jede v pohodě, ale nějaký chytrolín, jak tam dával ramku tak ulomil jeden držák, takže tam drží s vůli boží :D. No a nedávno mě na svojim pc odešla základka asus m2n4-sli, to mě docela nasralo, protože odešla dva dny po záruce :D.
Richmond (8084)|15.8.2009 14:01
[quote=kevin00;281991]Polo-připájený kabel - to jsi našel ve slovníku cizích slov ? :runaway
Připájený vodič má stejnou kvalitu jako vodič krimpovaný do konektoru. Velmi rád bych viděl ten studený spoj.
Dále by mě zajímalo, podle čeho usuzuješ, že Gigabyte šetří na mikrospínačích ?[/quote]

Polo-pripajeny kabel: Misto, aby byly kabely strceny do dirky vyplneny cinem tak drzi na kapicce (matny) to jeste silou vule.

Mikrospinace: V propagacnich materialech se Gigabyte chlubi Omronama a ve finale jsou tam pouze dva (leve & prave tlacitko) - no budiz, na bocnich je mi to celkem jedno, ale kamenem urazu je prave kolecko. Scrolling obstarava "zubate" plastove kolecko, ktere se po par mesicich "ojede", tlacitka kolecka jsou obycejny switche a ne mikrospinace, takze udelat rychlejsi dvojklik je prakticky nemozne - switche patri do mist, ktere nejsou tak casto pouzivany a ne do mysi za bezmala litr. Mechanizmus je tvoren z mekeho plastu, ktery se prohyba, takze i 1mm hraje setsakramentskou roli (viz. moje "rozbiti" mysi - proste staci, aby se jeden kablik dostal pod ten mechanizmus a ten switch pod koleckem proste nedomacknes ikdyby ses na hlavu postavil)

PS: zvazoval jsem, ze napisu "uzivatelskou recenzi", ale nefunkcni kolecko me odradilo, ted mi to docela jeste hloda - koupil jsem si totiz jeste jednu, abych tu prvni vyreklamoval a svete div se - ty zas ustreloval kurzor pri pohybu vlevo nahoru ;)
Ihales (207)|15.8.2009 14:02
ted jsem si vzpomel ze jednu vec jsem do kremikoveho nebe poslal. Hral jsem takhle starcraft a najednou rana. Si rikam asi bouchlo neco venku. Po 10 vterinach starcraft nahlasil: "Vlozte cd starcraft do mechaniky."
Rikam si ze je to divny tak vysunu mechaniku, ale nejak se ji nechtelo :D Z CD zbyly jen stripky a mechanika to uz taky nerozchodila ani po dukladnem ocisteni.
Richmond (8084)|15.8.2009 14:07
[quote=Ihales;282092]...[/quote]
Jj, to se mi stalo taky - zakaznik si tenkrat porucil BTC 52x CDROMku a kdyz jsem mu z ni instaloval Windows (orig.) tak se roztocil motor na plny otacky a pak strasna rana - cd roztristeny na 3-4mm kousicky, CDROM za 2tis., windows za 5tis., zakaznikuv vyraz v obliceji - k nezaplaceni :D
kevin00 (10238)|15.8.2009 21:00
[quote=Richmond;282091]Polo-pripajeny kabel: Misto, aby byly kabely strceny do dirky vyplneny cinem tak drzi na kapicce (matny) to jeste silou vule.
Mikrospinace: V propagacnich materialech se Gigabyte chlubi Omronama a ve finale jsou tam pouze dva (leve & prave tlacitko) - no budiz, na bocnich je mi to celkem jedno, ale kamenem urazu je prave kolecko. Scrolling obstarava "zubate" plastove kolecko, ktere se po par mesicich "ojede", tlacitka kolecka jsou obycejny switche a ne mikrospinace, takze udelat rychlejsi dvojklik je prakticky nemozne - switche patri do mist, ktere nejsou tak casto pouzivany a ne do mysi za bezmala litr. Mechanizmus je tvoren z mekeho plastu, ktery se prohyba, takze i 1mm hraje setsakramentskou roli (viz. moje "rozbiti" mysi - proste staci, aby se jeden kablik dostal pod ten mechanizmus a ten switch pod koleckem proste nedomacknes ikdyby ses na hlavu postavil)
PS: zvazoval jsem, ze napisu "uzivatelskou recenzi", ale nefunkcni kolecko me odradilo, ted mi to docela jeste hloda - koupil jsem si totiz jeste jednu, abych tu prvni vyreklamoval a svete div se - ty zas ustreloval kurzor pri pohybu vlevo nahoru ;)[/quote]

To co tady popisuješ je opravdu zajímavé. Koupíš si myšku a vlastně již v krabici je rozbitá - protože je to Gigabyte :stupid
Ono je to spíše tím, jak se k ní chováš. Znám plno horších myšek, mám i některé doma, dokonce mají i vodiče pod kolečkem a fungují dodnes. IMHO docela si neumím představit dvojklik kolečkem u jakékoliv myši :rolleyes: A co se týče ustřelování kurzoru, když si dám myš na křeslo, také my kurzor ustřeluje. Každá myška se chová jinak na různých podkladech :cool:
StD (1963)|15.8.2009 21:36
[quote=kevin00;282203]To co tady popisuješ je opravdu zajímavé. Koupíš si myšku a vlastně již v krabici je rozbitá - protože je to Gigabyte :stupid
Ono je to spíše tím, jak se k ní chováš. Znám plno horších myšek, mám i některé doma, dokonce mají i vodiče pod kolečkem a fungují dodnes. IMHO docela si neumím představit dvojklik kolečkem u jakékoliv myši :rolleyes: A co se týče ustřelování kurzoru, když si dám myš na křeslo, také my kurzor ustřeluje. Každá myška se chová jinak na různých podkladech :cool:[/quote]
Hmm, tak teď nevim, kam vás mám zařadit podle své předchozí definice "neexistujícího křemíkového nebe"... Řekl bych, že Richmond je v kategorii A a Kevin00 v kat. B. Ale jinak všechno většinou Béčka... :D
kevin00 (10238)|15.8.2009 21:43
[quote=StD;282213]Hmm, tak teď nevim, kam vás mám zařadit podle své předchozí definice "neexistujícího křemíkového nebe"... Řekl bych, že Richmond je v kategorii A a Kevin00 v kat. B. Ale jinak všechno většinou Béčka... :D[/quote]

Tak nevím podle čeho hodnotíš, ale já si hardware doma neničím ani nestrkám šroubováky do zdrojů ...
StD (1963)|15.8.2009 21:54
[quote=kevin00;282217]Tak nevím podle čeho hodnotíš, ale já si hardware doma neničím ani nestrkám šroubováky do zdrojů ...[/quote]
Měl jsem na mysli tu R. zmiňovanou a diskutovanou myš, nikoli ta jeho předchozí šroubováková extempore... :D BTW u starých 486 AT se tak dal nejlépe čistit prach usazený na ventilátoru zdroje a když mi občas (když mám náladu to pustit) zarezonuje, nedělal bych to jinak. Kdo by se s tím rozebíral...
El Zoido (0)|16.8.2009 00:33
Mno, zas tak moc toho nebylo. Jedna DVD-R/RW/RAM mechanika LG (problém dělaly RAM disky, jinak šla dobře). Pak ve fungl novém počítači 250GB HDD Maxtor (znáte zvuk kuličky odrážející se v točící ruletě? Poprvé jsem to s otevřenou pusou doposlouchal do konce - pak nic, černo; podruhé už radši vypnul natvrdo tlačítkem Power; data se podařilo zachránit asi z 95% v druhém počítači, naštěstí). No a když došel nový Maxtor, tak pro změnu klekla Leadtek nV 6600 GT, takže jsem na nově poskládaný počítač dva měsíce akorát natěšeně koukal. A vyreklamovaná 6600GT se odporoučela loni v únoru. Prostě si už asi tři roky nebo kolik říkám, že ten počítač vyměním za něco pořádného. Ale slouží pořád, to musím zaklepat. :)

Mirkáček: To si jeden řekne tak akorát "Když ono to člověku nedá, že?" :P
Jandaskunk (2330)|16.8.2009 01:31
Postupně mě odešli CD vypalovačka Asus (ještě v záruce) a poté i DVD-ROM Asus....poté nějaký noname zdroj 350W (prý Frontier :D) - vyteklý kondíky a větrák se přestal točit. A nejspíš i grafika Connect3D radeon 9200, taky už 6 let stará ale asi začla odcházet dříve...
Hanzales (0)|16.8.2009 02:40
Tuž já jsem odporoučel board Asus P4C a to hned 3x :) Vždy po připojení MP3 přehrávače přes přední konektor se PC seklo, v bednách hutně zapískalo a ende. Nejprve jsem to přisuzoval tomu, že ta MP3 upadla před tím tvrdě na zem. Až pak (po připojení jiné MP3) jsem došel k tomu, že kabel k front USB musel být v tom case nějaký pošahaný. MP3 od zé doby připojuji zásadně zezadu. A to už mám tak třetí case a desku od té doby. Naopak v práci se jednoho dne brutálně zakouřilo z PC, na boardu velký černý škvarek a deska jede (včetně USB a pod.) dodnes. Hlavou nad tím kroutím taky dodnes :)
Neocz1 (84)|16.8.2009 09:11
No, tak mě se povedlo poslat do nebe zatim jenom jednu součástku. Grafika ASUS Geforce 8800 GT nepřežila bohužel montáž nového chladiče GFX Chilla - nějak mi tam nepasoval, tak sem ho přitáhl, ale zřejmě moc protože heatpipes zatlačila na paměťový chip, ten se zčásti odlepil a grafika byla v...
jkojak (25)|16.8.2009 12:33
Tak mě zatím odešlo jen málo věcí.
Kdysi (to jsem byl asi v 7. třídě :-D) mi odešel 2GB disk od Seagate. Při přendávání z jednoho PC do druhého (asi statická elektřina, protože klepnout jsem s ním neklepl nikde).
Pak mi odešel 100GB externí disk, ke kterému jsem se choval pěkně, ale i tak občas nějaký otřes zažil a časem začal blbnout, až pak odešel definitivně.
Jinak strýcovi v práci zničil EC zdroj desku (konektor na napájení na desce ohořel, ale já mu říkal, ať ten zdroj vymění za včasu :-D).
A to je asi vše, zbytek jsem dřív prodal než odešel a nebo to odešlo v záruce.
Richmond (8084)|16.8.2009 14:08
[quote=kevin00;282203]To co tady popisuješ je opravdu zajímavé. Koupíš si myšku a vlastně již v krabici je rozbitá - protože je to Gigabyte :stupid[/quote]
No proste jsem chytnul zmetka, a pak jeste jednoho ;)
Kdybys mrknul na tu fotku, tak ti bude hned jasny, ze je to cely zpraseny uz od vyroby. A nebo ne - priznamvam se, z nudy jsem ji rozebral a nakur*il abych se mohl vytahvovat. BTW mysi od MS jsou reseny uplne jinak (pocinaje mechanizmem kolecka a mikrospinacema konce) a funguji klide 5 let. Jestli ses slepej a a nebo sjetej je tvoje vec - ja tam proste vidim jenom switche, ktery patri tak na panel k ovladani mikrovlky a pokud nemuzes prenest pres srdce, ze je to Gigabyte tak se muzes jit pomazlit se svoji deskou - je to stejnej cajk jako ta mys (osazeni mizerne, cena lidova) ;)
optim (391)|16.8.2009 15:39
Kua vykaslete se uz na to chvaleni vyrobcu, chvalte vyrobky! Bych mohl opsat tve prispevky o te Gigabyte mysi, akorat by se v mem pripade jmenovala Microsoft Intellimouse Explorer 4.0A. Take mam zkusenost se dvema kusy, pricemz u obou prestal po pul roce korektne fungovat nejzatezovanejsi spinac. Naproti tomu Intellimouse Explorer, ktera funguje k me spokojenosti uz skoro 10 let, se da znicit snad jen takto.
Neregistrovaný (0)|16.8.2009 17:09
Budu to brát od posledního k prvnímu :)
HDD v NB - ten nebyl můj, ale zrovna tenhle víkend sem se to snažil dát do kupy, už se mu prostě ale nechtělo žít...

HDD - můj, 500 GB, cca 0,5 roku starej - chystám se s ním na reklamaci, kupoval sem dva najednou, druhej šlape jak hodinky, nevím, co se tomuhle nelíbí...

GPU - nějaká pasivní NVidia, když sem to šel reklamovat do jedné nejmenované firmy do
holešovic :), tak mi prodavač řekl, že to není na hraní, tak sem mu to chtěl hodit do plazmy, hrál sem na tom cca 2 krát hellgate ne nejmenší detaily, odešla při práci ve wordu... Ostatních chladičů/větráků bylo v PC dost, tak taky nevím proč...

NB - LCD - dva týdny po záruce se přes celej displej objevily dva černý pruhy...

pak můj starej kompík, celeron 400, v něm skoro všechny porty (slaboproudař, hrál sem si :)), jinak asi jedna grafika v něm, jeden zdroj - od toho sem dostal pěknou šlupku...

Na druhou stranu sem poladěním potenciometrů dal do kupy jeden monitor kámošovi (byl takovej divně modrej ten obraz :)), pak třeba správným zapojením USB se konečně rozjel komp kámošovi (po každý bouřce mu to nešlo nahodit, když při ní vylítla elektrika)..
Neregistrovaný (0)|16.8.2009 17:10
Tuž já jsem odporoučel board Asus P4C a to hned 3x Vždy po připojení MP3 přehrávače přes přední konektor se PC seklo, v bednách hutně zapískalo a ende


jen malá reakce - mě to udělala deska Gigabyte, vyhořel south chip (tuším) - v několika séricích zkurvili proudový chrániče, takže vůbec nefungovaly při zapojení čehokoliv do předních USB.
kevin00 (10238)|16.8.2009 20:25
[quote=Richmond;282376]... a pokud nemuzes prenest pres srdce, ze je to Gigabyte tak se muzes jit pomazlit se svoji deskou - je to stejnej cajk jako ta mys (osazeni mizerne, cena lidova) ;)[/quote]

Mít tak omezené názory jako ty, tak bych to šel udělat. Ovšem co čekat od člověka, který strká šroubováky do zdrojů a obhajuje pouze Asus za 5.000 Kč.
xstreetfighter (453)|16.8.2009 21:13
Křemík =
2 HSiCl3 ? Si + 2 HCl + SiCl4
SiCl4 + 2 Zn ? 2 ZnCl2 + Si
NEBE = takto označujeme místo či stav blaženosti mimo tento svět...:D
si.jpg
Richmond (8084)|16.8.2009 21:36
[quote=kevin00;282485]Mít tak omezené názory jako ty, tak bych to šel udělat. Ovšem co čekat od člověka, který strká šroubováky do zdrojů a obhajuje pouze Asus za 5.000 Kč.[/quote]
Ano, zrejme jsem omezeny :D
Sroubovak do zdroje jsem strcil pouze jednou ;)
Chvalim to, co si chvalu zasluhuje a co se tyce Asusu mysi za bura tak jsem jeste zadnou nevidel. Zase sis to trosku prebral na MB co? Napr. si nemuzu vynachval IE3 a i starsi 2 - neznicitelny a kvalitni mysi ;)
xstreetfighter (453)|16.8.2009 21:52
nechápu, proč se neurážíte pomocí SZ, tady si máme psát o křemíkovém nebi. Domluvte si schůzku, pobite se a máte klid, netahejte to sem...
dondrusco (12)|17.8.2009 08:24
1x testovací disk - v zdroji nefungoval feedback - prepätie-> |-[
1x ASUS A8R-MVP
1x LCD panel na NB - prešiel som autom cez neho

Naopak z komatu som prebral 12 LCD monitorov a 6 zdrojov - kondiky.
ICEBOSS (3435)|17.8.2009 10:11
Pocitam ze brzy tam poslu jednu desku :-).