reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HD4870 a case

Bacon (185)|14.8.2009 18:02
Zdravím,

tak jsem teda postavil přítelkyni PC, ale když jsem dal do slotu HD4870 1GB Vapor-X od Sapphire, ne a ne se PC rozběhnout (větráky, neony, nic...).

Nakonec jsem našel problém v tom, že grafická karta je o něco malinko širší, než case (nebo to tak aspoň vypadá) a spojení karty do slotu není 100%.

Jedná se o case http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140000000000A8M

Zkoušel jsem trošku ohnout, potom ale zase nešla přišroubovat...


Nějaké rady?
matyyy (2527)|14.8.2009 18:49
tak tu case pomocí kladiva, flexy nebo jiného nástroje vhodného pro přesnou práci o pár mm rozšiř

trochu vážnějc šoupni backplate pod základní deskou tak aby grafika seděla :)
Liqid (410)|14.8.2009 18:53
To mi prejde dost zvlastni pokud to neni naka Xverze ale normalni, jako ze je tak nevidim problem proc to nejde. Koukni jestli tam neco neprekazi. Popr radsi bych uriz kousek plechu ze zasleky ty grafiky nez mlatil do case.
jrx (1880)|14.8.2009 19:03
Ta karta nemůže být širší než case, to dá rozum. Když se podíváš zezadu tak jdou vidět záslepky pozic pro porty z přídavných karet a napravo od toho je hromada místa k bočnici, zřejmě ji tam dáváš špatně. Já s tím někdy také zápasím, když se nemůžu trefit ať to tam sedne :) Zkus třeba vytáhnout desku a pak tam tu kartu napasovat jen tak jako kdyby si jí dával do desky a uvidíš kde ti to drhne

edit. PC se musí rozběhnout i bez instalace grafické karty, pokud tomu tak není, bude ještě něco blbě :)
Bacon (185)|14.8.2009 19:16
[quote=matyyy;281874]tak tu case pomocí kladiva, flexy nebo jiného nástroje vhodného pro přesnou práci o pár mm rozšiř

trochu vážnějc šoupni backplate pod základní deskou tak aby grafika seděla :)[/quote]
Promiň, vím, zhruba, co po mně chceš, ale nevím, jak to provést :X

[quote=Liqid;281876]To mi prejde dost zvlastni pokud to neni naka Xverze ale normalni, jako ze je tak nevidim problem proc to nejde. Koukni jestli tam neco neprekazi. Popr radsi bych uriz kousek plechu ze zasleky ty grafiky nez mlatil do case.[/quote]
Když tam tu kartu "narvu", tak opravdu vidím, jak je prohlá (když se dívám zezadu - na konektory). Uříznout kousek té záslepky grafiky mě taky napadlo, ale nemám asi čím.

[quote=Jiri@tncm;281881]Ta karta nemůže být širší než case, to dá rozum. Když se podíváš zezadu tak jdou vidět záslepky pozic pro porty z přídavných karet a napravo od toho je hromada místa k bočnici, zřejmě ji tam dáváš špatně. Já s tím někdy také zápasím, když se nemůžu trefit ať to tam sedne :) Zkus třeba vytáhnout desku a pak tam tu kartu napasovat jen tak jako kdyby si jí dával do desky a uvidíš kde ti to drhne

edit. PC se musí rozběhnout i bez instalace grafické karty, pokud tomu tak není, bude ještě něco blbě :)[/quote]Zkoušel jsem to skoro celý den, bez výsledku. Teď jsem v práci, ale jak přijdu domů, opět to vyzkouším ;)

K tvému editu: MB bez grafiky se rozběhne, ale ta deska nemá int. grafiku, takže jen pípne... :) a když je tam ta grafika špatně vložená, "napůl", tak se nerozběhnou větráky, nic...
jrx (1880)|14.8.2009 19:25
[quote=Bacon;281884]K tvému editu: MB bez grafiky se rozběhne, ale ta deska nemá int. grafiku, takže jen pípne... :) a když je tam ta grafika špatně vložená, "napůl", tak se nerozběhnou větráky, nic...[/quote]

No rozběhnout jsem myslel jako že svítí, hučí, fouká a pípá :) A nic nezapínej pokud to není pevně zasazeno ve slotu.
Btw. říkáš že karta je širší než case... bavíme se o stejném rozměru? viz. příloha:
29559av copy.jpg
matyyy (2527)|14.8.2009 19:27
hele taková technická v kterým směru je ta grafika velká?
thum_715004a858a8887243.jpg
Bacon (185)|14.8.2009 19:28
[quote=Jiri@tncm;281887]No rozběhnout jsem myslel jako že svítí, hučí, fouká a pípá :) A nic nezapínej pokud to není pevně zasazeno ve slotu.
Btw. říkáš že karta je širší než case... bavíme se o stejném rozměru? viz. příloha:[/quote]
To právě nedělá, asi v důsledku toho nepevného zasazení ve slotu.

Bavíme se o stejném rozměru, ale špatně jsem to formuloval, karta není širší než case, ale je evidentně širší, než ty "díry". :D

[quote=matyyy;281890]hele taková technická v kterým směru je ta grafika velká?[/quote]
Tam, jak ukazuje zelená šipka, jsem to ohnul, to je vidět na foto. A příliš široká je ve směru červené.

[quote=Kotty;281896]A jsi si jistý, že máš PCI-e (2.0) slot? I když do AGP bys to asi nenarval vůbec...přihoď fotku yákladní desky, nebo aspon její název :)[/quote]
Gigabyte GA-MA770-UD3 (rev. 2.0) - slot správný, zas tak hloupý nejsem :mistake


Zelená - prohne se
Žlutá - evidentně moc dlouhé "packy"
Červená - kvůli zelené a žluté nesedí
Kotty (186)|14.8.2009 19:31
A jsi si jistý, že máš PCI-e (2.0) slot? I když do AGP bys to asi nenarval vůbec...přihoď fotku vnitřku celé skříně, pokud možno detailně :)
jrx (1880)|14.8.2009 19:33
[quote=Bacon;281893]To právě nedělá, asi v důsledku toho nepevného zasazení ve slotu.

Bavíme se o stejném rozměru, ale špatně jsem to formuloval, karta není širší než case, ale je evidentně širší, než ty "díry". :D[/quote]

Jo ták. Tak to je hloupým casem (čerti ti radili tohle kupovat :D) a jsou tři možnosti: Zázrakem to tam napasovat, koupit nějaký civilizovaný case a tenhle prodat, ořezat ten plech na kartě, nešroubovat ji a ztratit záruku :) Musel bych to zřejmě vidět na vlastní oči, takhle na dálku těžko uvidím kde ti to drhne
matyyy (2527)|14.8.2009 19:52
další technická šroubek co drží grafiku lze normálně dotáhnout nebo musí překonávat ty opřený dlouhý packy?
Bacon (185)|14.8.2009 19:58
[quote=matyyy;281908]další technická šroubek co drží grafiku lze normálně dotáhnout nebo musí překonávat ty opřený dlouhý packy?[/quote]
Právě to je ten kámen úrazu, musím na tu kartu velmi zatlačit, abych tam ten šroubek mohl dostat, při tom dojde k tomu "zpružení" té karty...
matyyy (2527)|14.8.2009 20:06
když odmontuješ druhou (neprůhlednou) bočnici tak pc funguje?

:)
opicak666 (65)|14.8.2009 20:10
zkus ty dlouhe packy NEDAVAT dole do case -odpruzit je smerem dovnitr a pak prisroubovat upevnovaci sroubek, nebo upravit mechanicky case. a sedi ti ostatni konektory na MB? pasuji do otvoru? nemuzes mit podle toho jak moc to mas prohle moc vysoko nad plate MB??
Bacon (185)|14.8.2009 20:53
[quote=matyyy;281912]když odmontuješ druhou (neprůhlednou) bočnici tak pc funguje?

:)[/quote]
Narážíš asi na to, jestli tam někde nemám "studeňák", co? Bočnice nemá vliv, pouze zasunutí GK.

[quote=opicak666;281914]zkus ty dlouhe packy NEDAVAT dole do case -odpruzit je smerem dovnitr a pak prisroubovat upevnovaci sroubek, nebo upravit mechanicky case. a sedi ti ostatni konektory na MB? pasuji do otvoru? nemuzes mit podle toho jak moc to mas prohle moc vysoko nad plate MB??[/quote]
Odpružit je dovnitř je problém, není tam na ně místo, tam je MB totiž. Pokud je ohnu, nezastrčím je už pod MB... Ostatní konektory jsou OK.
robky (3195)|14.8.2009 21:03
dosť blbý problém ...
skús povoliť skrutky, ktorými je pripevnená základná doska a mierne ju "odtlač" od zadnej steny case ...
Na mojej case tiež pri montáži a demontáži vga musím zadný plech odtlačiť, aby grafika vôbec sadla na miesto :mistake
Richmond (8084)|14.8.2009 21:57
Jen takova technicka - pouzivas spravny rozmer/delku distancnich sroubku? :notsure
Konektory MB sedi presne v plechu I/O?
Bacon (185)|14.8.2009 22:34
[quote=Richmond;281953]Jen takova technicka - pouzivas spravny rozmer/delku distancnich sroubku? :notsure
Konektory MB sedi presne v plechu I/O?[/quote]
Hihi, je to tu samá "technická".

Distanční sloupky byly přibaleny ke case.

Ano, konektory sedí v I/O krytce.
Richmond (8084)|14.8.2009 22:53
[quote=Bacon;281957]Distanční sloupky byly přibaleny ke case.[/quote]
To jeste neznamena, ze maji tu pravou delku ;) - ja treba davam jeden "centrovaci" sloupek doprostred na levou stranu, abych predesel problemum typu "nahore tam mam misto na zaslepku a dolu uz nestrcim list papiru" :)

Jestli IO sedi, tak bude problem vic dole... Strkas ty dva "vycnelky" na karte dotech direk v plechu?
Bacon (185)|14.8.2009 23:15
[quote=Richmond;281962]To jeste neznamena, ze maji tu pravou delku ;) - ja treba davam jeden "centrovaci" sloupek doprostred na levou stranu, abych predesel problemum typu "nahore tam mam misto na zaslepku a dolu uz nestrcim list papiru" :)

Jestli IO sedi, tak bude problem vic dole... Strkas ty dva "vycnelky" na karte dotech direk v plechu?
[/quote]
Popravdě si nedokážu představit, že bych to strkal někam jinam...:notsure
Liqid (410)|15.8.2009 07:36
Bacon odkud jsi? Jiri@tncm psal ze by to musel videt, treba je nekdo odtut ze stejneho, nebo alepspon blizkeho mista jako ty a mohl by to prijit okouknout:idea
Bacon (185)|15.8.2009 12:36
Hih, dobré ráno, už se s tím zas morduju... město Brno :)

Už jsem našel takovej shit foťák tady, ale v celým bytě nejsou jediný nabitý baterky, asi se zblázním :D

EDIT: Teď třeba nastartuje, ale bez těch 2x6 pinů. Vypnu PC, zapojím 2x6 pinů do grafiky a ... už nenaskočí... Jdu zkusit prohodit moji grafiku s touto...
Bacon (185)|15.8.2009 13:25
Dámy a pánové, risknul jsem to, posadil jsem to na 300W zdroj a...

JEDE TO.

Tzn., problém nebyl ani tak v usazení grafické karty, jako v napájení. Teď jen nevím, kde přesně by mohla být chybka...

EDIT:
Ještě mě napadlo použít redukce z IDE napájení na 2x6 pin, no a co byste řekli...? :) Jede. Takže zdroj jde ven a v pondělí do alfy :)
ICEBOSS (3435)|15.8.2009 18:58
Co mas za case?
Bacon (185)|15.8.2009 19:05
Dneska jsem si s tím opět hrál a ta část čela grafické karty, která je mřížkovaná, sedí, ale ta část s konektory grafické karty je na straně šroubků odchlípnutá (ale jen trošku).

Problém už byl víceméně vyřešen, krpa byla v PSU.

Case:
Apevia X-plorer černá