reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Coolermaster Cosmos 1000, hlučný - vibrace jak ztišit ?

Neocz1 (84)|15.8.2009 06:19
Potřeboval bych vyřešit problém hlučnosti mé COSMOS 1000. Myslím si, že hluk způsobují vibrace přenášené na kostru skříně od ventilátorů, ale je mi záhadou proč u tak kvalitně zpracované skříně k tomu dochází, způsobuje to také horní vibrující plastový kryt.
SNC00048.jpg SNC00050.jpg
ICEBOSS (3435)|15.8.2009 09:38
hm hm... HDD Samsung... jetli on neni tou pricinou. zkus ho odpojit a pustit PC bez nej. tohle se nekdy stava, i chieftecy LxX na to trpi. Obcas pomuzou silikonovy trny misto sroubku, HDD do silentmaxxu a plastovy vrsek oblepit akasou pax. Nebo pokud to dela ten disk, tak vymenit disk treba za WD 1TB Black.
Neocz1 (84)|15.8.2009 09:52
[quote=ICEBOSS;282024]hm hm... HDD Samsung... jetli on neni tou pricinou. zkus ho odpojit a pustit PC bez nej. tohle se nekdy stava, i chieftecy LxX na to trpi. Obcas pomuzou silikonovy trny misto sroubku, HDD do silentmaxxu a plastovy vrsek oblepit akasou pax. Nebo pokud to dela ten disk, tak vymenit disk treba za WD 1TB Black.[/quote]

Ventilatory mám na silikonových trnech, Takže nevim. Ale opravdu většinu hluku produkuje ten disk i když ten rámeček má gumové podložky pod šroubky vibrace se přenášejí nějak na kostru a plastový horní kryt pak vibruje, protože když ho něčím zatížím tak hluk klesne o 60 %. Zbytek hluku produkují horní 2 ventilátory AKASA 140mm. Takže mi nezbyde nic jiného než dát disk do Silentboxu a doufat.
Liqid (410)|15.8.2009 11:39
Mohl bys taky zkosit ho zavesit, je to dost forovy, ale funguje to. Vetsinou to zavesujou na gumicky, dratky a videl jsem i perka.
ICEBOSS (3435)|15.8.2009 13:30
kdyz ten disk prodas a koupis nove WDcko, tak te to vyjde nastejno, jako kdyz budes kupovat silentmaxx. akorat je k tomu instalace, hm. ventilatory zkus dat na 5V.