reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

1TB náhrada za Seagate FreeAgent Extreme

Chip2002 (21)|15.8.2009 14:56
Před cca půl rokem jsem si se spolubydlou pořídil 1TB externí disk Seagate FreeAgent. On verzi "Desk" a já "Extreme". Jemu se po měsíci začal přehřívat a v důsledku toho samovolně odpojovat. Vyřešil to tak, že dával disk na okení parapet. Já se tou dobou smál. :D Po několika dalších měsících mě smích přešel. Během přehrávání hudby (nehledě na připojení přes USB, FireWire nebo eSata) se disk samovolně odpojil :mistake. Stávalo se to nepravidelně a jak jsem zjistil, s hudbou to nesouviselo. Začal to dělat i při běžném provozu. Disk mám samozřejmě v záruce a mám v plánu ho reklamovat. Problémem je nedostatek místa na zálohování dat. Chci si tedy pořídit nějakou náhradu. Každopádně po výše uvedených zkušenostech se pokusím domluvit na vrácení peněz. Dříve jsem se díval čistě po externím disku, po přečtení několika threadů bych se možná přikláněl spíše ke kombinaci disk + rámeček. Myslím, že jsem toho dost přečetl, ale stejně se nemohu rozhodnout natožpak vybrat něco konkrétního, takže vás poprosím o radu.:idea

1. Disk slouží převážně jako úložiště multimedií (fotky, hudba, seriály, filmy)
2. S diskem se čas od času hýbe (doma, kolej, kámoši)
3. Doma se z disku hojně přehrávají HD filmy pomocí Popcornhour (takže uvažuji i o síťovým disku, kterej bych píchnul do routeru nebo ho aspoň měl přes eSata připojenej v pc a nasdílel)
4. Čím tišší disk, nižší spotřeba tím lépe
5. Ačkoliv se k němu snažím chovat slušně při přenášení ho dávám do batohu jen tak bez nějakýho "obalu" (bytelnost =~ kvalita)
6. Kapacita aspoň ten 1TB
7. Cena rozumně. Rozdíl 500 Kč už mám potřebu si dobře zdůvodnit :notsure
8. Nepotřebuju designovou záležitost. (černá hranatá krabička o trochu větší než disk samotný je ideální)

Díky :cool:
ICEBOSS (3435)|15.8.2009 15:06
no tak kup WDcko, na prenosy je dobry a me se neodpojuje :-D...

btw - me na nem e-sata taky blblo, mam ho na USB.
Chip2002 (21)|15.8.2009 15:55
A jaké WD máš na mysli? Jako My Book? Nebo nějakej obyč (přemýšlím o Caviar Green) a k němu jakýkoliv rámeček? Dělaj se vůbec rámečky pro sata disky s LAN konektorem?
matyyy (2527)|15.8.2009 16:01
[quote=Chip2002;282134] Dělaj se vůbec rámečky pro sata disky s LAN konektorem?[/quote]
to víš že dělaj stačí jen trochu hledat
http://zbozi.cz/?sId=eltCZ_v5o-kQ&q=box+sata+lan

BTW ač samsung nemusím tak tohle je celkem zajímavý disk
Samsung EcoGreen F2 3.5" 1.5TB
Chip2002 (21)|15.8.2009 17:09
Jako disk dost zajímavý je (raději Samsung než Seagate), ale rámeček mi přijde drahej. Asi se budu muset spokojit s eSata a USB...

Jinak rád uvítám i odlišné názory a doporučení.
ICEBOSS (3435)|15.8.2009 18:59
Koupil bych mybook combo (e-sata a USB). Taky ho budu kupovat :-).
Chip2002 (21)|15.8.2009 19:37
No pokud se rozhodnu, že nepotřebuju ten disk připojovat přes LAN tak to je asi jedna z nejlepších možností. Nebo pak ten 1,5 TB s nějakým obyč rámečkem.