reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nejde zapnaout PC - dokola se vypíná a zapíná

rkd (5)|15.8.2009 22:02
Zdravim,
seknul se mně PC, tak jsem ho restartovl. Jenže od té doby ho už nemůžu spustit. Jakmile ho zapnu, tak se všechny větráky v PC rozběhnou a začne nabíhat normálně, ale asi po 2s vše zhasne(ještě než naběhne monitor) a za chvilku se zase samovolně pokusí zapnout a opět zhasne. Takhle se to opakuje dokola než vypnu zdroj.

Mám desku i procesor od Intelu a grafarnu 8800gtx, 500W zdroj(kterej jsem zkoušel měnit)

Nevíte co je špatně? Deska a nebo procák?

thx
StD (1963)|15.8.2009 22:09
První zkus ho odpojit úplně od sítě a nový start, když to nezabere tak Reset BIOSu a když ani to nezabere, pak teprve zkoumej vylučovací metodou další HW, samozřejmě pokud bude mrtvá deska, zdroj nebo CPU, tak toho moc nevyzkoumáš.
rkd (5)|15.8.2009 22:23
[quote=StD;282233]První zkus ho odpojit úplně od sítě a nový start, když to nezabere tak Reset BIOSu a když ani to nezabere, pak teprve zkoumej vylučovací metodou další HW, samozřejmě pokud bude mrtvá deska, zdroj nebo CPU, tak toho moc nevyzkoumáš.[/quote]

Všechno tohle zkoušeno i vyndaná baterka. Proto se ptám jestli s touhle závadou má někdo zkušenosti.
Deee-aN (3834)|15.8.2009 22:45
První nabíhá grafárna. Máš možnost vyzkoušet jinou?
rkd (5)|15.8.2009 22:56
[quote=Deee-aN;282242]První nabíhá grafárna. Máš možnost vyzkoušet jinou?[/quote]

No mám, ale tím to být nemůže... Vadná grafika ti nerestartuje(nevypíná) comp.
kevin00 (10238)|15.8.2009 23:07
Odpoj vše nepotřebné ke startu počítače (HDD, DVD mechaniku, rozšiřující karty, apod.), nech zapojen pouze jeden modul RAM ve slotu DIMM1, resetni CMOS a zkus počítač zapnout. Pokud nepůjde, vyjmi i grafickou kartu - motherboard by měl při postu detekovat chybějící graf. kartu a speaker začne pípat. Následně zkus modul RAM ve všech slotech DIMM.
ICEBOSS (3435)|15.8.2009 23:53
je pripojeny napajeni CPU? je spravne zapojena pamet? vsechno dobre dotlaceny? jinak vse odpoj a zkus to nabehnout jenom holy.
rkd (5)|16.8.2009 00:13
[quote=kevin00;282253]Odpoj vše nepotřebné ke startu počítače (HDD, DVD mechaniku, rozšiřující karty, apod.), nech zapojen pouze jeden modul RAM ve slotu DIMM1, resetni CMOS a zkus počítač zapnout. Pokud nepůjde, vyjmi i grafickou kartu - motherboard by měl při postu detekovat chybějící graf. kartu a speaker začne pípat. Následně zkus modul RAM ve všech slotech DIMM.[/quote]

Vyjmutou grafarnu nedetekuje. Ani to nestihne. Po zapnutí se roztočí větráky ve zdroji, na procesoru a na paměti. Poté okamžitě zhasne a po pár vteřinách se zase zapne...

ICEBOSS: je všechno zapojený správně. I holý to nespustim.
StD (1963)|16.8.2009 06:27
[quote=rkd;282279]Vyjmutou grafarnu nedetekuje. Ani to nestihne. Po zapnutí se roztočí větráky ve zdroji, na procesoru a na paměti. Poté okamžitě zhasne a po pár vteřinách se zase zapne...

ICEBOSS: je všechno zapojený správně. I holý to nespustim.[/quote]
Mno tak halt ta "vylučovací" metoda - tzn. první holá deska s jiným vhodným zdrojem...
kevin00 (10238)|16.8.2009 07:24
IMHO, pokud nejde počítač zapnout s jedním modulem RAM a bez grafické karty je mrtvá buď základní deska nebo procesor. Nyní Ti nezbývá, než-li vyzkoušet tyto 2 komponenty.
rkd (5)|16.8.2009 09:43
[quote=kevin00;282300]IMHO, pokud nejde počítač zapnout s jedním modulem RAM a bez grafické karty je mrtvá buď základní deska nebo procesor. Nyní Ti nezbývá, než-li vyzkoušet tyto 2 komponenty.[/quote]

No právě proto jsem se ptal jestli se stouhle závadou už někdo nesetkal. Problém je v tom, že mám desku na Socket 1366 a dlaší procesor ani desku takovou nemám. Takže to nemám jak odzkoušet.
blbec (4)|16.8.2009 10:30
1. Aku mas PRESNE konfiguraciu?

2. Zozen si zarucene dobry a vykonny zdroj a dobru RAM -> potom spravne nainstaluj LEN dosku, RAM, CPU a zapni/nainstaluj dobru VGA (zalezi ci tam je integrovana alebo dedikovana VGA).

3. Ak potom PC nenabehne je chybna doska (alebo zle nastavena) - CPU sa totiz prakticky nekazia.
Nettle (128)|16.8.2009 11:46
Tak pozor zkontroluj si v jakym slotu mas pamet, mel sem v rukou jednu desku a tam musela bejt pamet v channelu dal od socketu. A dle tveho popisu

"Jakmile ho zapnu, tak se všechny větráky v PC rozběhnou a začne nabíhat normálně, ale asi po 2s vše zhasne(ještě než naběhne monitor) a za chvilku se zase samovolně pokusí zapnout a opět zhasne. Takhle se to opakuje dokola než vypnu zdroj."

bych řek že se jedná také o gigabyte takže rozhodně hoď pamět do channelu dal od socketu.
Wiloni (3)|1.9.2009 02:58
No pokud máš ještě zájem.
Tak zkus vyházet z desky úplně všechno kromě CPU.
pokud ti bude odměnou pípání tak se zaměř na paměť.
Sám jsem řešil stejnej (neustálé vypínání a zapínání aniž by bios začal něco vypisovat) problém s deskou ASUS P5E3 premium (a MSI X48C Platinum) a na vině byla nekompatibilita pamětí (konkrétně OCZ 3X1600 2G).Problém vyřešil až novej Bios (a že si dali v Asusu na čas, u MSI jsem se nedočkal ještě do dneška).