reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

GPS

Deee-aN (3834)|17.4.2009 16:18
GPS

Tak jsem na to GPS kouknul.... Byl to porod, ale maká to. Respektive jeden způsob. Ten "základní" mi nechtěl makat, neseplo se přehrání záznamu. Tak jsem na to šel přes ducha. Způsobů je ještě víc, ale tenhle je IMHO dobrý. Postup jsem bral odsud: http://tutorials.tm-creative.org/mediatracker_common_effects/ a teď ho tu přelouskám i s obrázky.

Použiji jednu svou rozpracovanou trať. Je to jen pro ilustraci, tak se nesmějte... ;).
Takže nejdřív záznam ducha, klasika...



...pak do "Hry"



...pak můžeme vložit text o možnosti spuštění GPS (klasicky "Back for GPS", ale to je nuda, né? ;))




... a dál už půjde do tuhého... Je potřeba umístit trigger tam, kam když se vjede, tak se GPS spustí. Já dělal couvací variantu, k níž se váže taková drobná zapeklitost. Na rovině o nic nejde, couvnete a GPSíte. Takhle ve vzduchu je to složitější. Startovní blok je poněkud kratší a když z něj scouváte, nedojedete až na trigger umístěný ve stejné úrovni za startem. Na dalším screenu je to vidět, jak tyrkysový kvádr přesahuje přes jeho okraj. Proto je dobré (a nutné) umístit trigger o kus níže (zelený kvádr), pak už ho padající auto trefí....



A už se bude lámat chleba. Naimportujeme si nahraného ducha...









Duch je importovaný, teď ještě Závodní kameru. Důležité je přemačkat u "Objektu" na název ducha a nastavit čas "Konce" na čas trvání ducha (nebo IMHO i o chvilku déle...). No, a je vymalováno! ;)



Samozřejmě je možno si pohrát s kamerami, přidat nápisy a další fíčury. Tohle je jen základní vyzkoušený postup. V dohledné době zkusím tu variantu s odpočtem.;)