reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Využití hostingu pro upload skinů atd.

Deee-aN (3834)|10.6.2009 19:58
Další tutorial bude zase o tom, čím se momentálně zabývám.

V souvislosti s tvorbou nových billboardů pro server SHW vyvstal problém s jejich zpracováním tak, aby byly viditelné pro všechny. S pomocí páně LoGiho (:thumb) jsem vyzkoušel jednu z možných cest k požadovanému výsledku.

Nejdříve v krátkosti jak na billboard. Jednoduše řečeno, zdrojový obrázek (JPG, DDS, BIK) uložíte do lokace Documents and settings - User - Dokumenty - Trackmania - Skins - any - advertisement - vaše vlastní složka (je to lepší, nebude se vám to motat s dalšími). V editoru potom při obarvování panelu (5-1-7) proklikáte až na váš obrázek. Jak jsem zjistil, dá se vložit i soubor s poměrně velikým rozlišením (XXXX x XXXX), ale je lepší vložit soubor přiměřeně veliký. Já používám rozlišení 512 x 256.

Vy tento obrázek uvidíte, pokud ale mapu s ním "pošlete dál", ostatní hráči uvidí jen defaultní obrázek. Řešení tohoto problému je víc, například použití lokátoru (https://www.svethardware.cz/forum/showpost.php?p=261922&postcount=6 nebo http://forum.trackmania.cz/viewtopic.php?p=3090#3096 bod 4.2 a 4.3). Existuje ještě jiná, relativně jednodušší cesta a to cestou webhostingu.
Takže jak na to... Já jsem se zaregistroval na fileden.com. Zadarmo na něj můžete nauploadovat 1GB dat, což je pro náš účel více než dostačující. Dál už je to jednoduché, uploadnete požadovaný obrázek, v okně, kde se vám potom ukáže jeho adresa překliknete na "Direct URLs" a výslednou formu odkazu si zkopírujete. V editoru potom při obarvování panelu kliknete na "Zvolte URL" a poté vložíte odkaz. Hotovo.

Drobné upozornění. Při ukládání do fileden si nezapomeňte dělat adresáře, abyste se v tom neztratili a nemuseli to pak předělávat. Já jsem narazil na to, že jsem pokusně uložil jeden obrázek a i když jsem ho smazal (a to i v počítači) a na jeho místo několikrát upnul nový, pořád se mi na vzducholodi tvrdošíjně ukazoval ten první, teoreticky už neexistující. Vyřešilo to založení nového adresáře na fileden.