reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vysoké otáčky ve 2D

opinena (62)|16.8.2009 11:34
Zdravim vsechny,
poprosil bych vas o radu,trapi me jedna vec na grafice EVGA GTS250 Superclocked (770/1890/2246),v klidu je tato karta velice slusne ticha,bezi na minimalnich otackach ovsem kdyz zapnete nejakou tu gamesu otacky se pochopitelne zvysi diky teplote, tomu bych rozumel ale po skonceni parby bych cekal ze se ventilator na karte opet uklidni a vrati ve 2D do normalu jak jsem mel moznost sledovat u nekolika jinych typu karet nVidia napr. GTX260 nebo 285,tady u te se tak nedeje a otacky si ponechava velmi vysoke i presto ze jadro je jiz davno zchlazene,nemusim rikat ,ze zvuk je to neprijemny,uklidni se kdyz restaruju PC a inicializuje se pred najetim do Win ale to mi pripada trochu zdlouhavy a zbytecny,da se to nejak jinak osefovat ?? Karta bezi na desce Zotac GF9300 ITX.

diky vsem za postrehy
jkojak (25)|16.8.2009 13:01
No chápal bych, že si nechá vyšší otáčky, dokud neklesne teplota.
Ale pokud má už teploty jako před zapnutím hry, tak je to divné. Zkusil bych nový BIOS pro grafickou kartu a případně i pro základní desku (ikdyž tou to podle mě na 99% nebude).

Jinak kdyby to nepomohlo, tak pak leda zkusit, jestli se ten větřák dá regulovat nějakým programem přímo z OS.