reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jiří Matoušek, produktový manažer UMAX

husky14 (4214)|16.8.2009 21:03
Máme tu další rozhovor ze série Ptáme se za vás, v němž můžete pokládat otázky přímo vy - čtenáři Světa hardware. Tentokrát je ve znamení společnosti UMAX.

Tímto dáváme úvodem prostor, aby se pan Jiří Matoušek, produktový manažer společnosti UMAX, několika vlastními slovy představil.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Jiří Matoušek se představuje

Ve společnosti UMAX se věnuji vývoji a uvádění na trh zajímavých produktů z oblasti IT nebo na pomezí spotřební elektroniky a IT. Mezi takové relativně nové a úspěšné produkty lze zařadit multimediální přehrávače eGreat, IAMM, MVIX, Xtreamer a také NAS servery a přehrávače QNAP.

Pokud se najde volná chvilka, rád si vyjedu na kole. Víkendy trávím v posledních letech přestavbou chalupy na Moravě.


Jiří Matoušek – produktový manažer společnosti UMAX


O společnosti UMAX

UMAX je znám zejména díky skenerům a notebookům stejné značky. V posledních letech jsme rozšířili portfolio o produkty z oblasti digitální zábavy a zálohování. Na kvalitní televizi s vysokým rozlišením chtějí uživatelé vidět technicky vysoce kvalitní obsah, který lze dosáhnout použitím Full HD multimediálních přehrávačů. Filmy, fotky a hudbu je dobré bezpečně uchovávat na síťovém serveru jako je např. QNAP.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak pokládat otázky?

Po dalších 7 dní můžete psát své otázky (zobrazí se v tomto tématu). Musí být dodržováno pravidlo 1 příspěvek = 1 otázka. Pokud máte otázek více, vytvořte každou zvlášť.

Abyste byli s odpovědí spokojení, bude záležet na:

  • co nejpřesnější formulaci otázky a jejím vztahu k zaměření rozhovoru
  • zda jde o informaci, kterou lze zveřejnit (v dané době)
  • zda jde o informaci, která je k dispozici (otázky týkající se budoucnosti)

Příspěvky odbíhající od zaměření rozhovoru nebo porušující pravidla fóra jsou mazány.

Po týdnu bude téma uzamčeno, redakce vybere 10 nejzajímavějších otázek (případně přidá vlastní) a zašle je k zodpovězení. Po obdržení odpovědí je zpracujeme a typicky další pátek rozhovor zveřejníme v magazínu jako nový článek.
mstejska (2912)|16.8.2009 22:12
Jméno tazatele: mstejska

Znění otázky:
Proč nejsou ve vaší nabídce notebooky s grafickými kartami firmy ATI?

Doplňující komentář:
Nenašel jsem žádný takový notebook. Případně plánujete notebooky s grafikami ATI.
mstejska (2912)|16.8.2009 22:16
Jméno tazatele: mstejska

Znění otázky:
Měly i notebooky firmy UMAX problém s umíráním mobilních grafik firmy nVidia?

Doplňující komentář:
apicl (1)|17.8.2009 08:48
Jméno tazatele: Alesh

Znění otázky:
Kam směřuje vývoj storage. Co všechno se dá od tohoto odvětví ještě očekávat kromě zvyšování kapacity.

Doplňující komentář:
trmiki (25)|19.8.2009 07:43
Jméno tazatele: trmiki

Znění otázky:
Poskytujete na některé vaše produkty NBD záruku, případně nějaké další nadstandardní podmínky?

Doplňující komentář:
Návštěvník (184)|19.8.2009 07:50
Jméno tazatele: corina

Znění otázky:
Vyuzivate Vy osobne nejake vyrobky ze sortimentu firmy UMAX? Jake jsou znacky?

Doplňující komentář:
Návštěvník (184)|19.8.2009 07:52
Jméno tazatele: corina

Znění otázky:
Proc si mam vybrat prave vyrobek firmy UMAX? Co mi muze nabidnout proti ostatnim?

Doplňující komentář:
Návštěvník (184)|19.8.2009 07:59
Jméno tazatele: valin

Znění otázky:
Mám 40" LCD TV a druhou 32" v jiné místnosti, desktop PC a hodně filmů na DVD discích i v divx. Jakou sestavu byste mi navrhnul pro ideální multimediální vybavení mé domácnosti?

Doplňující komentář:
husky14 (4214)|19.8.2009 08:02
Jméno tazatele: husky14

Znění otázky:
Kam podle Vás směřuje vývoj domácí multimediální zábavy?

Doplňující komentář:
Jaké trendy můžeme v této oblasti očekávat v nejbližší budoucnosti?
cipísek (6)|19.8.2009 10:48
Jméno tazatele: cipísek

Znění otázky:
Dobrý den, mám pocit, že Vaši firmu mám méně v podvědomí než ostatní značky. Jakým způsobem se snažíte propagovat své výrobky?

Doplňující komentář:
pas!k (3765)|19.8.2009 11:10
Jméno tazatele: pasik

Znění otázky:
Na strankach http://www.umax.cz napriklad v kategorii domacich scaneru jsou zarizeni u kterych neni mozne stahnout zadne ovladace. Jaky to ma duvod?

Doplňující komentář:
Liqid (410)|19.8.2009 12:47
Jméno tazatele: Liqid

Znění otázky:
Ve vaší nabídce jsem nenašel žádný notebook s procesorem od firmy AMD, jak je to možné?

Doplňující komentář:
czhunter (775)|19.8.2009 13:08
Jméno tazatele: czhunter

Znění otázky:
Chystá UMAX zařízení postavená na platformě nVidia ION?

Doplňující komentář:
Považujete tuto a podobné "odlehčené" x86 platformy za vhodné k použití v netboocích, nettopech, HTPC a mediacentrech?
skawagon (104)|22.8.2009 08:28
Jméno tazatele: Jan Vlach

Znění otázky:
Dobrý den, Chtěl bych se Vás zeptat, zda-li plánuje Umax multimediální zařízení postavené na SoC řešeních jako jsou například nVidia Tegra a nebo Creative/ZiiLabs Zii? (Či obdobné, od jiných firem)

Doplňující komentář:
v případě, že ano, kdy by chom se mohli z takovými zařízeními setkat?
skawagon (104)|22.8.2009 08:33
Jméno tazatele: Jan Vlach

Znění otázky:
Co by jste poradil člověku který by měl zájem stát se designerem Vašich produktů? Mohl by jste v krátkosti popsat jak vlastně vzniká nový výrobek zn. UMAX? Spolupracuje Vaše společnost v tomto ohledu z exteními pracovníky a nebo vše řeší ve vlastní režii?

Doplňující komentář:
Mám na mysli vznik zařízení - od prvotního návrhu až po sestrojení prototypu(ů), nuikoli sériovou výrobu.
husky14 (4214)|23.8.2009 23:01
Rozhovor je zpracovaný, odpovědi jsou k dispozici zde:
https://www.svethardware.cz/ptame-se-za-vas-jiriho-matouska-z-umaxu/27521