reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

instalacni balicek i s aplikacemi

jacobsen (102)|18.8.2009 13:04
Pri zakoupeni noveho notebooku ASUS s WinVista me pri zapnuti a nastaveni windows prekvapila cca 10minutova samoinstalace asus aplikaci, kde mimo jine byl i antivir (norton s licenci na 1 rok), office s licenci na 60 dni atd. proste takova ta marketingova klasika. A v navaznosti na to me napadlo, zda neni mozne si udelat nejaky takovyto balicek take. Presneji receno, kdyz preinstalovavam win XP nebo delam novou instalaci, vzdy si tam na zacatek davam stejne aplikace. takze by me zajimalo jestli jde nejak udelat instalacni CD s operacnim systemem WinXP aby se po instalaci zaroven sami nainstalovali napr. Office (doplneni licence prip. az po prvnim spusteni), firefox, Acrobat, Winrar ...... atd.
zda je tohle vubec z uzivatelskeho hlediska mozna vec. Usetrilo by to spoustu prace :)
husky14 (4214)|18.8.2009 13:09
Tak si po čerstvý instalaci OS a všech aplikací udělej obraz disku ;)
jacobsen (102)|18.8.2009 13:14
bude to prenositelny i na jinaci PC?
Dojigiri (1629)|18.8.2009 13:35
Mělo by to jít nástrojem SysPrep (tím se podobný instalace AFAIK připravujou). Pod XP s ním žádný zkušenosti nemám, hrál jsem si s ním trochu pod Vistou a Win7 (když jsem potřeboval doplnit něco do instalace, např. SP2, jazyk atd. a vLite si s tím úplně nevěděl rady).

Něco je o tom zde: http://support.microsoft.com/kb/302577

Pro XP to ale nejpíš taky nebude přenositelný úplně na všechny počítače (píšou tam, že je potřeba mít kompatibilní vrstvu HAL, tj. např. i v Biosu stejně nastavený režimy S1 nebo S3). Výrobci OEM, kteří takhle instalace připravují, ani nějakou extra kompatibilitu mezi různými PC nepotřebují (můžou to vždycky udělat na míru danýho modelu např. NB a naopak je pak "pozitivní" (pro ně a pro licenci OEM), že to nepůjde nainstalovat na jiným typu PC).


S Vistou a Win7 mám zkušenost takovou, že pomocí sysprep vytvořená instalace je přenositelná (připravoval jsem si to ve virtuální mašině a instaloval pak na norm. PC).