reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

WinXP CD-key

Stano_tvf (68)|19.8.2009 08:36
Potrebujem preinštalovať Windows XPP, stihol som si ešte zapísať jeho sériové číslo (PC-vlastnosti).
Inštalačné CD mám, ale nemôžem nájsť CD-key. CD-key viewery ukážu CD-key na funkčom PC.
Neviete o nejakom "dekodéri", kde napíšem číslo "12345-OEM-xxx.." a zobrazí mi to CD-key pre inštaláciu?
Deee-aN (3834)|19.8.2009 09:02
Windows XPP? Jestli to máš legálně, zkusil bych zavolat přímo do MS. Tam by mohli vědět...
EditorPO (2819)|19.8.2009 09:26
Ak to mas legal, tak mas nalepeny stitok s cd key na skrinke, alebo este na sacku.

Ak to nemas legal, tak ...... :D
dzandra (1368)|19.8.2009 10:11
[quote=Stano_tvf;283308]Potrebujem preinštalovať Windows XPP, stihol som si ešte zapísať jeho sériové číslo (PC-vlastnosti).
Inštalačné CD mám, ale nemôžem nájsť CD-key. CD-key viewery ukážu CD-key na funkčom PC.
Neviete o nejakom "dekodéri", kde napíšem číslo "12345-OEM-xxx.." a zobrazí mi to CD-key pre inštaláciu?[/quote]

A proš jsi nepoužil softfér který ti to číslo ukáže před reinstalací, je jich kupa. Ale na ms ti to určitě poví navíc nálepku snad máš. Jinak jsi v pr...

A propo pokud systém máš nelegální, určitě to na netu najdeš.
Stano_tvf (68)|19.8.2009 10:45
Nie je to moje PC, opravujem kamošovi. Kúpil ho z druhej ruky aj z nainštalovaným SW.
Z HDD sa mi tesne pred kolapsom v safe mode podarilo odpísať aspon to číslo.
kevin00 (10238)|19.8.2009 10:51
Tak to má kamarád asi smůlu. Ať doma projede šuplíky a najde samolepku s serial number a nebo navštíví nejbližší obchod, kde si může koupit nové WinXP :p :D
pas!k (3765)|19.8.2009 11:23
Zkusit opravu instalace a pak na to pustit produkey?
dzandra (1368)|19.8.2009 12:29
[quote=Stano_tvf;283377]Nie je to moje PC, opravujem kamošovi. Kúpil ho z druhej ruky aj z nainštalovaným SW.
Z HDD sa mi tesne pred kolapsom v safe mode podarilo odpísať aspon to číslo.[/quote]

No však v safe modu si myslím mohl stihnout i zjisti serial number. Takle si myslím, že budeš muset najít nějaké funkčí číslo na netu, pokud už jsi třeba formátoval disk. Já mám doma od jisté doby vše na pc orig nebo free a nemůžu si stěžovat. Dokonce mi EA vyměnil zlomený battlefield2 dvd
Stano_tvf (68)|19.8.2009 20:55
No, nepomohi ste mi moc. Asi sme sa nerozumeli. Mal som na mysli nejaký "konvertor, dekodér", čo mi zo S/N ukáže CD-key potrebný pre novú inštasláciu. Keyviewerov sú na nete desiatky, ale každý pracuje na funkčnom PC.
Takže ešte raz! Hľadám SW, ktorý mi pri zadaní S/N viditeľného v registroch (regedit) ukáže CD-key
potrebný pre novú inštaláciu.
Napísal som to dosť zrozumiteľne?
kevin00 (10238)|19.8.2009 21:09
s/n je napsán na štítku, který je nalepen na bočnici case nebo je na obalu instalačního CD. Warez se tu neřeší ...
pas!k (3765)|20.8.2009 07:09
[quote=Stano_tvf;283644]No, nepomohi ste mi moc. Asi sme sa nerozumeli. [/quote]

No kdybysme o necem takovem vedeli tak ti napisem :) Za tu dobu co tu resis jak sme ti nepomohli si mohl zkusit aspon neco z toho co sme tu napsali treba tu opravnou instalaci a pokud by se to pak rozbehlo tak ztoho vytahnout ten key.
djfredy (1)|20.8.2009 07:42
jak někdo může svěřit někomu takovému své PC :stupid chtít z něčeho takového XXXXX-OEM-XXXXXXX-XXXXX dostat licenční klíč a ještě se rozčilovat na rádce, no nezlobte se na mě, ale :thumbdown . Těch programů na vytažení CD-KEY z instalace které budou fungovat i v nouzovém režimu je spousta např. Windows Product Key Viewer 1.xx
dzandra (1368)|20.8.2009 08:03
[quote=Stano_tvf;283644]No, nepomohi ste mi moc. Asi sme sa nerozumeli. Mal som na mysli nejaký "konvertor, dekodér", čo mi zo S/N ukáže CD-key potrebný pre novú inštasláciu. Keyviewerov sú na nete desiatky, ale každý pracuje na funkčnom PC.
Takže ešte raz! Hľadám SW, ktorý mi pri zadaní S/N viditeľného v registroch (regedit) ukáže CD-key
potrebný pre novú inštaláciu.
Napísal som to dosť zrozumiteľne?[/quote]

No vzhledem k tomu jak reaguješ, tak taková arogantní odpověď se dlouho neviděla.
ad 1. Měl jsi to zjistit dřív než jsi smáznul systém, tak v špatném stavu asi, nebyl když jsi stihl opsat ID
ad.2- Pokud nemáš na nálepku ,tak si na pc stejně klidně můžeš hodit nelegálnní systém, protože bez ní je každý nelegální.
ad.3 - Prodejce pc ti při poškození je povinen dodat novou nálepku, řešil jsem to s microsofte, opravdu je posílají.
ad.4 - Stačilo v nouzovém režimu spustit třeba winkeyfinder a měl by jsi vše.
ad.5 - Navíc, můžeš brnknout na linku MS a tam ti možná pomoci systém id jsou schopni licenční číslo dát.
(btw ad2.)


Jen tak mimochodem, pochopil jsem to i při prvním zadání, ale ještě jsem nemazal systém, který najížděl ať už do nouzového režimu nebo jinam bez vytažení certifikátů a zjištění cd klíče.
Dojigiri (1629)|20.8.2009 09:52
[quote=Stano_tvf;283308]Neviete o nejakom "dekodéri", kde napíšem číslo "12345-OEM-xxx.." a zobrazí mi to CD-key pre inštaláciu?[/quote]

Z tohohle čísla pokud vím Product Key vůbec zjistit nelze. Číslo je uloženo v registru v klíči HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion, hodnota DigitalProductID, a je tam zašifrován (programy na zobrazení a změnu ProductKey ho berou odsud).

Tj. pokud jsi to už přeformátoval, už ho nezjistíš. Pokud ne, a lze jej ještě nabootovat, použij nějakej ProductKey viewer. Pokud nelze nabootovat, potřebuješ soubor C:\Windows\system32\config\software (kde je uloženej registr Software), připojit ho v nějakým běžícím počítači v regeditu (Soubor/Načíst podregistr) a najít odpovídající klíč. Pak použít decrypter, např. tenhle http://www.dagondesign.com/tools/windows-xp-key-decrypter/.

[quote=Stano_tvf;283377]Nie je to moje PC, opravujem kamošovi. Kúpil ho z druhej ruky aj z nainštalovaným SW.
Z HDD sa mi tesne pred kolapsom v safe mode podarilo odpísať aspon to číslo.[/quote]

Pokud na něm ale není nalepenej OEM štítek (u OEM bys navíc správně potřeboval doklad o koupi kde bude uveden i systém, ale o tom už tu dřív probíhala diskuse, že nejsi povinen ho jako fyzická osoba uchovávat atd.), anebo k němu prodávající nedodal štítek od FPP kde je ProductKey, tak stejně systém nebude legální ani s číslem původní instalace, i pokud se ti ho podaří zjistit, takže je to v principu jedno.

Protože není samozřejmě vůbec jistý, že prodávající měl ten systém legálně (určitě ne OEM, protože by musel mít nalepen štítek (i když já ho taky nalepen nemám :D, už jsem několikrát měnil case); a pokud měl FPP, tak tu samozřejmě může použít on znova na jiným počítači a pookud to není výslovně ujednáno patrně nebyla součástí prodeje). Jedině se můžete zeptat kupce, jestli to měl legálně OEM, a zjistit productkey od něj (a pokud to legálně neměl ani on, tak je to dost jedno).
Draken (1578)|27.8.2009 11:25
takže pokud máš disk naformátován a chceš tam legálně systém dostat
máš ještě možnost celou parition obnovit
nejlépe třeba: http://findandmount.com/ návod viz.:
https://www.svethardware.cz/fenixove-kyberprostoru-aneb-obnova-dat/26888-5
až obnovíš tak
pak viz. Dojigiri Pokud nelze nabootovat, potřebuješ soubor C:\Windows\system32\config\software (kde je uloženej registr Software), připojit ho v nějakým běžícím počítači v regeditu (Soubor/Načíst podregistr) a najít odpovídající klíč. Pak použít decrypter, např. tenhle http://www.dagondesign.com/tools/win...key-decrypter/.