reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nejde spustit instalaci Windovs z CD

keegan (2)|19.8.2009 18:54
Mám základní desku ASUS M2R32-MVP,nejde spustit instalace z CD i když v Biosu nastavím Cd-rom na 1 st.
Kdysi mi to normálně šlo,ale asi rok jsem to nepotřeboval a vím,že je tam na to nějaká finta.Nezná někdo bios od této zákl.desky? Prosím poradíte mi někdo?Měl jsem nainstalovány 2 oper.systémy,XP a Vistu 64bit.Vista klekla a Xp sotva dýchá.Předem dík za jakoukoli pomoc.
r34ktor (7477)|19.8.2009 19:08
Máš v PC jednu, nebo více mechanik?
Jiné bootovací CD také nejde?
kevin00 (10238)|19.8.2009 19:11
Kolik pevných disků máš v PC ? Pokud více, zkus nechat zapojen pouze ten, na který instaluješ OS.
keegan (2)|19.8.2009 19:25
Mám jednu mechaniku a zkoušel jsem 4 různé CD.Mám dva hardy a už jsem to taky zkoušel jen s jedním.Dokonce jsem připojil Mechaniku na sata 1 a nic.Tam je asi třeba ještě něco přepnout v Biosu,jen zaboha nevím co.
Jandaskunk (2330)|20.8.2009 00:12
Při načítání post screen (po obrázku MB) by mělo ukazovat Boot CD/DVD: Pro bootování z CD klikněte na libovolnou klávesu.... Je to tam? Pokud to totiž necháš být, tak pak to začne automaticky bootovat z druhé pozice...
VLAN (656)|20.8.2009 09:14
Pokud máš Vistu a Xp jsi na tom jako já. Bohužel, systém to bere jako že je je důležitější vista, takže musíš odpojit disk na kterém ji máš, nainstalovat znovu XP spustit program co se jmenuje EasyBTC pomocí kterého spustíš i Vistu která po instalaci XP nepůjde. Měl jsem problém jako ty, ale když jsem se dozvěděl o tomto řešení, byl jsem rád, protože vše fungujr jak má. Pomocí programu můžeš nastavit i kter systém se má přednostně bootovat.