reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém se spuštěním v Linuxu

next_ghost (0)|19.8.2009 20:46
Zdravím, hra IT Manager III mi nejde spustit. Šlo mi zaregistrovat účet, ale herní okénko otevřené z Příručky je černé a netváří se jako flash aplikace (pravý klik mi dá nabídku normální webové stránky). Na stránce Úvod se mi navíc zobrazuje odkaz "Get Flash player".

Moje sestava:
Gentoo Linux 2008.0
Mozilla Firefox 3.5.2
Adobe Flash v10.0.32.18 (z balíčku www-plugins/adobe-flash, stejnou verzi mi nabízí i web Adobe po kliknutí na odkaz ze stránek hry)
Flashblock + NoScript addony, ale přidání výjimky pro web hry nepomohlo
Systém je zkompilovaný jako i686 (tedy 32bit).

Na jiných webech mi flash normálně funguje.
mech13 (5526)|19.8.2009 20:48
nezkousel jsi jiny browser?

na teto strance vporadku? http://kb2.adobe.com/cps/155/tn_15507.html
Neregistrovaný (0)|19.8.2009 20:56
[quote=mech13;283640]nezkousel jsi jiny browser?[/quote]

Konqueror dopadne úplně stejně a jiný prohlížeč nemá cenu instalovat, podle webu Adobe je na Linuxu oficiálně podporovaný jen Firefox a Mozilla.

[quote]na teto strance vporadku? http://kb2.adobe.com/cps/155/tn_15507.html[/quote]

Testovací applet mi hlásí tohle:
Your Player version: LNX
Debug Player: No
Operating System: Linux 2.6.30-
Video Capable: Yes
Audio Capable: Yes
Local File I/O Enabled: Yes
next_ghost (0)|25.8.2009 23:17
Takže menší update - pár dalších stránek mi odmítá pustit flash, i když dřív fungovaly. Zkusil jsem nainstalovat starší verzi Firefoxu (3.0.13) a teď mi IT Manager III spustit jde. Detekce flashe tedy ve Firefoxu 3.5.2 nefunguje správně.
xmarek (1676)|25.8.2009 23:41
Podporu pro přehrávaní flash jsem já osobně instaloval takto:
How do I install Flash Player on Linux?
On Linux, download Flash Player 10. Once downloaded, copy libflashplayer.so to your plugins directory.


Takže bych se na vašem místě podíval jestli tam máte tento plugin. Já ho mám osobně v \usr\lib\mozilla\plugins\ Už si to nepamatuji přesně, protože to bylo dávno. :cry
Neregistrovaný (0)|26.8.2009 14:38
[quote=xmarek;285858]Takže bych se na vašem místě podíval jestli tam máte tento plugin. Já ho mám osobně v \usr\lib\mozilla\plugins\ Už si to nepamatuji přesně, protože to bylo dávno. :cry[/quote]

Umíš číst? Flash applety na některých stránkách mi normálně fungují, včetně toho testovacího na webu Adobe. Rozbitý je javascript, který má testovat verzi Flash pluginu.