reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Servisní menu u Samsungu T260HD

Denis77 (16)|19.8.2009 22:57
Zdravím Vás

Prosím,byl by někdo tak hodný a poradil mi,jak se u LCD monitoru Samsung T260HD dostat do servisního menu?
Koupil jsem si ho a rád bych se podíval,jaký panel je tam použit,zda originál Samsung,nebo nějaká náhrada.

Předem moc děkuji všem za pomoc.
jrx (1880)|19.8.2009 23:14
Zdravím.

Našel jsem dva způsoby, zkuste který bude fungovat. Zaprvé, na dálkovém ovládání stiskněte postupně tlačítka INFO, MENU, MUTE a POWER. Když to nebude fungovat, zkuste ztlumit jas (brightness) a kontrast (contrast) na 0 a když jste v menu, podržte na 5 vteřin tlačítko "source" (bohužel nevím, které to je, monitor nevlastním, bude popsáno přímo u tlačítka nebo v manuálu) a měl byste se dostat do servisního menu :)

Samozdřejmě za jakékoli změny a úpravy nastavení, které v tomto menu provedete (pokud se tam dostanete) neručím
EditorPO (2819)|19.8.2009 23:17
1. monitor prepni do Standby modu
2. na DO stlac postupne tlacitka INFO, MENU, MUTE a POWER
3. objavi sa servisne menu

Este by to malo ist pomocou tlacitiek na monitore. Znizis kontrast a jas na 0. Nasledne stlacis tlacitko MENU a potom podrzi tlacitko SOURCE, kym sa neobjavi servisne menu.

Co potrebujes nastavovat v servisnom menu?

edit: Jiri, ale si rychly :D ale vidim, ze mame rovnake zdroje ;)
jrx (1880)|19.8.2009 23:36
[quote=EditorPO;283698]Co potrebujes nastavovat v servisnom menu?[/quote]

Píše, že chce zjistit výrobce panelu :)

To se dá zjistit podle čísla -

X-xxxxxxxAx-xxxx: Samsung panel.
X-xxxxxxxLx-xxxx: AU Optronics panel.
X-xxxxxxxDx-xxxx: CMO panel.
X-xxxxxxxIx-xxxx: CPT panel.
Jandaskunk (2330)|20.8.2009 01:47
Když už to tu vidím, tak bych se chtěl zeptat jestli je na tom CMO panel oproti origoš Samsung tak špatně? Mám 2243BW a mám ten CMO a někde jsem se zas dočetl (na tomto foru starší thread), že to je dost velký rozdíl.
Denis77 (16)|20.8.2009 07:33
Ten jeden způsob s podržením tlačítka source jsem už zkoušel,protože to někdo na foru popisoval,ale bohužel to nejde.Ještě takhle,ve kterém režimu to musím provádět?V zapnutém,nebo stand-by?Jinak se dá monitor přepínat ještě do režimu PC,Ext,nebo TV a u každého toho režimu se jas i kontrast nastavují zvlášť.

Budu moc vděčný,pokud mi někdo poradí odzkoušený způsob u tohoto modelu T260HD.
Denis77 (16)|20.8.2009 23:34
Tak už se mi to povedlo se tam dostat.Šlo to pomocí toho DO.
Mám tam ale napsáno T-T26PEUC-1004.2 a v druhém řádku T-TOCPEUSB-1006.

Můžete mi říct,co tam tedy vlastně mám za panel?Podle výše uvedené tabulky se to vůbec neshoduje.Jinak doufám,že se koukám správně,je to hned na úvodní obrazovce,když se dostanu do serv.menu.
Jandaskunk (2330)|21.8.2009 01:13
No mělo by to být to Version....já to mám M-MY22K0CDA-1003.1 a pokud se koukám na to tvoje, tak tam je jen 8 znaků mezi pomlčkama, mělo by jich být 9 a tak by to i odpovídalo těm předlohám, takto nevím. Není tam ještě nějaké jiné číslo (ale asi ne)?
Denis77 (16)|21.8.2009 08:44
Právě,že tam nic jiného už není.Poradíte mi prosím někdo,co tam mám vlastně za panel?
Jandaskunk (2330)|21.8.2009 10:26
IMHO by to měl být ten první kód, označuje totiž stejně jako u mě velikost úhlopříčky, je ale divný, že tam chybí jedno písmenko...je to nějaký na palici...
czhunter (775)|21.8.2009 10:47
Napiš si na support Samsungu, jestli tě to moc zajímá.
Akorát nevím, k čemu ti ta informace bude dobrá. To LCD nějaký je a když budeš vědět, co je v něm za panel, nebude o to lepší nebo horší.
Denis77 (16)|21.8.2009 10:59
No,zajímá mě to,protože tady po fórech koluje,že je to opravdu velký rozdíl ve kvalitě,pokud je použit originál panel Samsung,nebo něco jiného.A význam to má v tom,že jsem koupil LCD přes internet a mám možnost ho do 14 dnů vrátit.