reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vložení textu

mamoothek (3)|19.8.2009 23:03
Dobrý den,
mám tabulku vybraných hokejových brankařů a k nim si píšu vždy jejich úspěšnost. Pod touto tabulkou je vyhodnocení nejlepšího a nejhoršího brankaře.
A teď otázka - jak k titulu "Nejlepší/Nejhorší brankář" přiřadit i jméno brankaře - s tím, že se samozřejmě budou neustále měnit? (viz červené otazníky v obrázku)
Existuje na to nějaká funkce? Dá se to vůbec nějak vyřešit?
Děkuji za odpověď
brankari.PNG
jrx (1880)|20.8.2009 00:30
Dobrý den.

Řešení jsem bohužel nenalezl, ale mohu Vás odkázat na Excel fórum zde: http://excelplus.net/forum/index.php (nutná registrace)
Pokud né tady, tak tam Vám s tímto problémem jistě poradí :)
mamoothek (3)|20.8.2009 00:39
Před několika málo minutami jsem už problém na jedné nejmenované diskuzi vyřešil. :) I tak díky za tip na další skvělou stránku.
EditorPO (2819)|20.8.2009 00:41
Byva dobrym zvykom dat sem aj riesenie problemu.
jrx (1880)|20.8.2009 00:42
Mohl bych Vás poprosit o ten vzorec, který tento problém řeší? Díky

//Tak tentokrát jsi byl rychlejší ty, Edi :D
mamoothek (3)|20.8.2009 00:47
Tak když to bývá zvykem, rád ho sem přidám :) Je to vzorec s popisem na tento konkrétní případ:
=INDEX(oblast brankařů;POZVYHLEDAT(max, nebo min výsledek ;oblast úspěšnosti;0))

Ten, kdo mi na tento problém odpovídal, na konci funkce pozvyhledat nepřidal nulu. Bez nuly mi to stále házelo posledního brankaře (Pöpperleho). S nulou je to zatím bez problémů, takže toto asi bude správné řešení. :)
jrx (1880)|20.8.2009 00:52
Ironií je, že velice podobné řešení jsem zkoušel, ale kýženého výsledku jsem se nedočkal. Myslím, že jsem to měl úplně stejně až na ten konec, nulu jsem tam neměl a mám dojem že jedničku za závorkou nebo nějak tak... prostě chyba na konci vzorce :) Ale jsem rád, že vidím jak to má být :) Díky