reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Format

Lukasas (36)|20.8.2009 12:45
Mám takový menší probém s windowsama, rozdelil jsem hdd na 3 díly jeden C: windows xp
další D: windows 7 a další H: na věci atd... a potom jsem naformátoval disk D: abych se zbavil windows 7 a spojil jsem D: a H: dohromady do H: jenomže teď když spustím PC tak mi dává na výběr windows XP nebo windows 7 když vyberu windows xp tak mi normálně naběhnou xp ale když dám window 7 tak nějakej error, prostě bych potřeboval smazat ten windows 7 z výběru dost mi to tam vadí :S.
navazka (24)|20.8.2009 13:22
Zeedituj si boot ini.

Tento pocitac\Vlastnosti\Pokrocile\Start a zotaveni (nevim jak je to presne cesky, prekladam z EN windows)
Tam se da vybrat editace a smaz radku s win7
EditorPO (2819)|20.8.2009 13:22
[quote=Lukasas;283868]Mám takový menší probém s windowsama, rozdelil jsem hdd na 3 díly jeden C: windows xp
další D: windows 7 a další H: na věci atd... a potom jsem naformátoval disk D: abych se zbavil windows 7 a spojil jsem D: a H: dohromady do H: jenomže teď když spustím PC tak mi dává na výběr windows XP nebo windows 7 když vyberu windows xp tak mi normálně naběhnou xp ale když dám window 7 tak nějakej error, prostě bych potřeboval smazat ten windows 7 z výběru dost mi to tam vadí :S.[/quote]
Tento pocitac > Vlastnosti > Spresnenie > Spustanie a obnovovanie > Nastavenie > Upravit.

V notepadu sa ti otvori subor boot.ini, kde uvidis v poslednych dvoch riadkoch moznosti bootovanie, ktore sa ti zobrazuju pri starte PC. Riadok s Windows 7 vymaz.

Subor boot.ini sa nachadza na v root adresari systemovej particie, napriklad C:, lenze je systemovy, skryty, takze ho bezne neuvidis.

Dalsie info mas aj tu http://support.microsoft.com/kb/289022/sk
Lukasas (36)|20.8.2009 13:29
v tom boot.ini mám jen toto:

[code];
;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.
;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.
;
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT
[/code]
a i přes to tam mám na výběr dva
EditorPO (2819)|20.8.2009 14:05
daj hladat boot.ini v celom PC

taktiez skus cez start > spustit > zadat msconfig, je tam tiez zalozka boot.ini

dalsia moznost je konfiguracia bootovania cez prikaz bootcfg http://support.microsoft.com/kb/291980
Lukasas (36)|20.8.2009 14:23
ale tam mám napsaný to windows Xp Proffesional ale když mi načítá PC tak tam mám neco jinýho a nikde v boot.ini jsem nenašel ty Windows 7
EditorPO (2819)|20.8.2009 14:27
Podstatny je v ntldr. boot.ini je len menu. Mozno ti Win7 modifikovalo ten ntldr, alebo to je niekde v MBR disku.

Vyskusal si vsetky moznosti z predosleho postu?
Dojigiri (1629)|20.8.2009 14:47
Nejde to proto, že se pravděpodobně používá zavaděč Windows 7, a ne ntldr (kterej by používal boot.ini - z boot.ini tak jako tak Windows 7 startovat nelze, takže tam ani být nemůže). Na C: máš určitě složku boot, že jo.

Pokud vůbec nechceš Win7, a jenom XP, tak řešení je obnovit boot loader XP - nabootovat z instalačního CD windows XP, spustit recovery consoli, a po přihlášení zadat příkazy "fixboot" a "fixmbr". Pak by se měl startovat PC už s použitím loaderu XP jako před instalací Win7. A složku C:\boot pak můžeš smazat.
Lukasas (36)|20.8.2009 15:21
j vyzkoušel jsem všechno s boot a všude mi to píše jen jeden windows jdu skusit to od Dojigiri
Lukasas (36)|20.8.2009 15:30
v C: složku boot nemám (ani skrytou)
Lukasas (36)|20.8.2009 15:42
[quote=Dojigiri;283946]Nejde to proto, že se pravděpodobně používá zavaděč Windows 7, a ne ntldr (kterej by používal boot.ini - z boot.ini tak jako tak Windows 7 startovat nelze, takže tam ani být nemůže). Na C: máš určitě složku boot, že jo.

Pokud vůbec nechceš Win7, a jenom XP, tak řešení je obnovit boot loader XP - nabootovat z instalačního CD windows XP, spustit recovery consoli, a po přihlášení zadat příkazy "fixboot" a "fixmbr". Pak by se měl startovat PC už s použitím loaderu XP jako před instalací Win7. A složku C:\boot pak můžeš smazat.[/quote]

toto mi pomohlo už mi to hned načítá XP moc děkuju všem za snahu
Dojigiri (1629)|20.8.2009 15:50
[quote=Lukasas;283959]v C: složku boot nemám (ani skrytou)[/quote]

Ani třeba v TotalCommanderu při zobrazení skrytých souborů neni vidět? Ona je skrytá "trochu víc", takže pokud bys jí chtěl vidět v normálním windows průzkumníku, musel by sis zapnout Nástroje/Možnosti složky/Zobrazení, zrušit zatržítko u Skrýt chráněné soubory operačního systému.