reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

APC Smart-UPS monitoring a ovládanie

EditorPO (2819)|20.8.2009 20:20
Mate niekto prakticku a funkcnu skusenost s kombinaciou APC SmartUPS a server na Debiane? Hlavne sa mi jedna o ich prepojenie pomocou USB alebo serioveho kabla a ovladanie pomocou daemona apcupsd.
Vyskusal som uz dva seriove kable (940-0024D, 940-0023A), zatial bezuspesne.
optim (391)|20.8.2009 21:54
Mam pozitivni zkusenost s APC Back-UPS na pracovni stanici s Ubuntu. Pripojene to mam pres USB, instalace probehla bez problemu a s funkcnosti jsem zatim nemel problem. Nicmene UPS mam zatim jen kratce a po apcupsd chci jen to, aby mi logoval vypadky a v pripade hrozby vybiti baterie spustil shutdown -h now.
MartyMcFly (222)|23.8.2009 10:53
Zdravím,
Tedy pro zprovoznění budete v Debianu potřebovat balíček s názevm apcd tj. APC Smart UPS daemon. Jo a abych nezapomněl budete potřebovat zkompilovat do jádra podporu sériového portu v případě, že ještě podporu tam nemáte. Až budete mít hotovo tak zapojte USP do sériového portu a její funkčnost můžete otestovat programem apctest. (/etc/init.d/apcupsd) zjištění stavu UPS.

Howk.
EditorPO (2819)|25.8.2009 18:26
Dik za odpovede a rady.

Podarilo sa mi to sprevadzkovat dokonca cez USB pomocou utility NUT. Mam maximum info z UPS a plnu funkcnost.

Skusal som aj ten RS-232 kabel priamo od UPS (typ 940-0024D), ale ten nema podporu apcupsd. Dodatocne dodali kabel 940-0023A, ale ten je len "simple", takze dava len info o napajani.