Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 25 z 25

Téma: Proč ne/používáte Internet Explorer?

Starousedlík SHW Avatar uživatele trodas
    Registrace
    Oct 2007

Pouzivam Firefox. Vzdy tomu tak nebylo, byl jsou roky konzervativnim uzivatelem IE6. Verze 7 me odradila a s IE6 clovek chytal stale nejake "smeti" i po instalaci HW firewallu. Cim dal tim bylo zrejmejsi, ze IE nedodrzuje standardy (naopak si vynucuje vlastni "standardy") a pri pokusu o prechod na IE7 se vse znovu zpomalilo a nektere stranky tenkrat prestaly tenkrat uplne fungovat...

I dozral jsem se, presel na Firefox a IE odstranil z Windows. Od te doby nechytal zadne "smeti" a i kdyz Firefox neni tak rychly jako Chrome ci Opera, tak je velmi dobre tweakovatelny a diky temto upravam a pluginum je mi celkem fuk, ze jsou i rychlejsi browsery. Pouzivam to co mi sedi a v cem jsem v pohode
    Naposledy upraveno uživatelem trodas: 21-08-2009 v 18:58
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele astec
    Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od Marenek Zobrazit příspěvek
    kdybys by staromilec, tak nepoužíváš IE ale mozaic
    To maš pravdu.... Ale na svoji obhajobu uvádím, že na edné mašině s Win3 je netscape a dokonce na jednom pracovišti ještě používají Arachne a k tomu na DOSu....

Takže bych si dovolil malou rekapitulaci:
    - bezpečnost - naprostý souhlas, pokud lezu všude, kam vede odkaz v mějlu, jinak na to parazitují věšinou novináři a rádoby odborníci -imanigární strašení důležitých lidí
    -přehlednost záložky - naprostý souhlas
    - rychlost - trošku diskutabilní a subjektivní
    - blokování popup oken - ano
    - konfigurace šířky záložek - ano
    - možnost pluginů - ano

Abych vysvětlil, proč se na toto srovnání ptám ( jinak na mně udělaly odpovědi dobrý dojem, nejsou to opsané články z novin, ale lidé evidentně ví o čem hovoří).
    Dostal jsem za úkol provést analýzu pro přechod na jiný prohlížeč. V jedné firmě byl dosazen zahraničním vedení Brouk Pytlík (Chrobák Vrecko) který razí heslo vše od MS je špatné, LINUX je boží... Prvním jjeho bezhlavým počinem bylo odstavení MS exchange a nahrazení Linuxovým řešením. BBěhem 24 hodin bylo vše zpět. Tak teď bylo rozhodnuto, těmi lidmy co jej dosadili, že dříve než začne provádět vizi, zpacovat anylýzu s uvedením pro a proti a možných dopadů na funkčnost. Takže jsem skutečně vděčen za Vaše podněty a připomínky, které se nepřečtou v časopisech, ale které vycházejí z praxe.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Marenek
    Registrace
    Oct 2006

tak v tom případě s zaměř na fungování intranetových aplikací, obecně používaných portálů, b2b systémů, bankovního rozhraní... prostě co se používá a musí v prohlížeči fungovat. jakmile jen jedna věc bude mít jako podmínku msie, není o čem bádat.

rs rs je offline
    Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Proč nepoužívám IE. Jde o detaily, které mě dokážou rozčílit. Třeba, že když se spletete při zápisu adresy byť jen v jediném písmeně, musíte si to celé znova napsat. Vypadá to jako prkotina, ale dokáže to zkomplikovat život dost.

Zkuste si třeba, co se stane v IE, když napíšete "rzoot.cz" v IE a porovnejte to s jinými prohlížeči. Je možné v IE adresu rychle opravit? Ne. Protože IE má potřebu změnit adresní řádek třeba do podoby "http://www.bing.com/search?q=rzoot.cz&src=IE-SearchBox&Form=IE8SRC". Tohle se táhne s IE co si pamatuju.

Tak, stačí to pro začátek?

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

MSIE8 vypadá schopně, ale nepoužívám ho ze zvyku. Používal jsem mozillu, pak firefox a jakmile se vyskytl (tuším prvně jako phoenix) a mozillu na poštu, z důvodu, že firefox měl mnohem rychlejší vývoj a mozille utekl. Nejvíc mi vyhovuje opera, ale firefox má lepší rss čtečku (Sage) a je nějak kompatibilnější s weby (i když nemá v acid3 100/100), takže to kombinuju.

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2009

nejak mi nesedl už odzačátku. tež sem hned přešel na firefox a ted sem na opeře.

nevim ale porad se mi nejak zdá že je to out a že ma mnoho chyb at už zabezpečení nebo dalši je to jen muj naroz tak me za něj nějak předem neodsuzujte :-D

Nováček
    Registrace
    Mar 2010

Posledních několik dnů jsem měl problémy s prohlížečem i s pc.
    Poté co jsem zkusil verzi IE8 poté jsem vyzkoušel všechny známé prohlížeče a tymi dělaly to samé a nakonec jsem zkončil u osvědčeného IE6.

Sice nemá možnost změn vzhledu a písma a jiné vimoženosti.
    Ale pro mě je spíš důležité aby mohl vlízt na internet atak.

A jeho bezpečnost/nebezpečnost neřešim. Stejně se viry ajiné sajrajty do pc dostanou i skrz jinej prohlížeč.

Obyvatel SHW
    Registrace
    Nov 2007

IE som sa rozhodol nepouzivat najme kvoli pomalemu uzivatelskemu rozhraniu, co sa tyka bezpecnosti a vlastne aj rychlosti tak je na tom podstatne lepsie nez kedysi, ... ale zvyk je zelezna kosela
    Primarne pouzivam FF ktory uz mam nastaveny k obrazu svojmu, no mam installnutu aj novu operu.
    Do IE zbehnem ak je daky problem so zobrazením stranky, no vacsinou to dopadne tak ze stranka sa zle vyrenderuje na akomkolvek prehliadaci ...

Edit: Aby som nezabudol ak uz mam cumiet na daku Flash narocnu stranku vid. stranka starcraft2.com a pod, tak to idem rovno na IE, flash tam ide neporovnatelne rychlejsie (Diki ti Adobe, I HATE YOU )

Starousedlík SHW Avatar uživatele dzandra
    Registrace
    Dec 2006

hoši mrkli jste na poslední příspěvěk? To téma je skoro půl roku mrtvé :-)

Čestný člen Avatar uživatele Smeli
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od dzandra Zobrazit příspěvek
    hoši mrkli jste na poslední příspěvěk? To téma je skoro půl roku mrtvé :-)
    Jen ať povídají... mě by zajímalo, co třeba hansol bude dělat za takových pár měsíců až na většině webů skončí podpora IE6

Jinak ten "žblept" o bezpečnosti - do PC se většinou dostane všechen sajrajt, co si tam uživatel pustí. Ovšem s IE je velká šance, že toho sajrajtu bude víc

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Internet Explorer
    Od lupero7 v sekci Internet
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 09-08-2011, 21:10
  2. Webové prohlížeče: Internet Explorer 8
    Od @NUB!5 v sekci Internet
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 17-07-2011, 18:38
  3. Internet explorer