reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Požadavky na fórum

Smeli (2302)|10.5.2006 01:08
Založil bych tento dred s tím, že by se sem mohly psát návrhy na to, co by se mohlo na fóru změnit, doplnit, nebo naopak ubrat ap.

Osobně bych doplnil nějakou možnost skinování (v téhle denní době to světlé téma není nejlepší), do sekce Software bych doplnil Audio, Video a případně grafiku...
Edit: přidal bych smajlíky;)
b.art (37)|10.5.2006 09:29
[QUOTE=Smeli]Edit: přidal bych smajlíky;)[/QUOTE]
no ono to vypadá že tady smajlící jsou, jenom na ně nemůžu nějako narazit... please help

EDIT: zdá se že vám trošičku blbne datum registrace ... Jan 1970 asi nebude správně
Smeli (2302)|10.5.2006 10:31
Správně to nebude (to datum - myslím, že v roce 1970 ani neznali pojem internet, natož pak fórum:p )- nastav si rozčířený editor pro psaní příspěvků, tam smajlíci jsou, ale jen 11:rolleyes:
cool.user (2822)|10.5.2006 13:17
No ja bych byl hlavne pro omezeni poctu sekci...

Prijde mi ze je jich tady trochu zbytecne moc...
Karel Polívka (1485)|10.5.2006 13:56
Jaké restrikce byste navrhoval?
cool.user (2822)|10.5.2006 14:12
no treba v kategori "Magazín Svět hardware" mi prijdou 4 sekce trochu moc, aspon jedna by se dala vyskrtnou (sloucit s jinou. Treba namety a pozadavky se spolupraci).

Dale bych sloucil treba sekce Case a Zdroje do jedne. Defacto jde defacto o dve casti jednoho zbozi.

Dale pak jeste benchmarky a diagnosticke utility bych taky sloucil. Casto to byva jedno a to same... (de facto je benchmark diagnosticka utilita...)

No a pak bych jeste mirne upravil poradi temat v sekci HW , tak aby zakladni desky, cpu a grafiky byly nahore a ten, rekneme "mene zajimavy zbytek",aby byl niz.

btw: kdyz jsme u tehle veci, v nastaveni profilu mi nejde vyplnit ICQ cislo.(chybi textarea)
Karel Polívka (1485)|10.5.2006 14:40
Vámi navrhované změny představovaly při tvorbě tématických sekcí otazníky, čili se těmto změnám nebráním. Svou logiku mají. Chtěl jsem to mít ale poněkud více roztříděné, jelikož například zdroje a skříně jsou sice v obecné spojitosti, ale na druhou stranu se jedná o dvě zcela odlišné oblasti, přičemž si každá zaslouží vlastní sekci a obě budou dle mého dost diskutované.

Pokud jde o Benchmarky a diagnostické utility, tak tam to ke sloučení svádí nejvíce, kolikrát se tyto dvě oblasti vyloženě prolínají.

Kategorii Magazín Svět hardware bych však neměnil.
Matajon (125)|10.5.2006 15:40
Já bych byl pro zavedení RSS (možná už tady je, ale nějak se mi nedaří ho rozchodit) :confused:
b.art (37)|10.5.2006 16:55
zdroje a skříně bych teda rozhodně neslučoval ... vždyť se jedná o úplně jiný věci a nějak mě nenapadá téma v kterým by se prolínali ... jiná věc to je u těch benchmarků a diagnostických utilit ... tam se to už mísí teď ...
Karel Polívka (1485)|10.5.2006 17:35
Benchmarky a diagnostické utility jsou již v rámci jednoho fóra.
Invin (17)|10.5.2006 17:50
Pridal bych Ostatni HW (co se neveslo do jednotlivych sekci) - radice, DVB/analog tunery a ostatni multimedialni zalezitosti.
Smeli (2302)|10.5.2006 19:05
To přehození by to vážně chtělo. je sice hezké, že to je pěkně podle abecedy, ale mít např. chladiče jako druhé a MB jako skoro předposlední je nepraktické;)
mech13 (5526)|11.5.2006 16:59
mozna jak je nahore lista:
Diskuzní fórum Světa hardware > Magazín Svět hardware > Provoz diskuzního fóra > Požadavky na fórum ... tak by ji to chtelo i dole pod prispevkama tam kde je predchozi a nasledujici tema. kdyz doctu topic (dole) tak musim scroolovat nahoru. tak jenom kliknu dole a bude.
jo a jeste bych uvital formular na prihlasovani primo na domovseke strane fora a v pripade uspesneho prihlaseni nezobrazovat to okno s pokracuj... asi jak je PHPBB - dojdu na forum, vyplnim, kliknu prihlasit a su porad primo na foru uz prihlasene
Smeli (2302)|11.5.2006 17:40
Limitování obrázků - 4 v jednom postu mi příjde celkem málo:D
Honny (262)|11.5.2006 17:57
nj, mě taky, ale zas můžeš napsat víc postů... :D
Architect (232)|12.5.2006 22:49
Zatím jsem s fórem spokojen, ale trochu mi vadí jednotlivé rozložení sekcí, člověk si sice zvykne na všechno, ale když hledám sekci myší:-), která je 2 tabulky pod periferiemi a navíc v nich nevidím rozdíl...takže bych uvítal třeba barevné odlišení hl.kategorie od podskupin:-) Jinak v pohodě.
Lapak_oldd (68)|12.5.2006 23:38
[QUOTE=Smeli]Limitování obrázků - 4 v jednom postu mi příjde celkem málo:D[/QUOTE]
no 4 obrazky o velikosti 1024x768, navic kdyz na jedne strance posle vic lidi tak uz i tak to je pro dial-upaky a pomalejsi, nebo hude datove omezeny linky celkem zabijarna...
Lapak_oldd (68)|13.5.2006 15:19
mam takovej dotaz, ale nechce se mi zakladat novej thread:
kde jste vzali cestinu pro vbulletin? nebo jste si ji delali sami? byla by pak moznost mi ji poslat?
radekhulan (215)|13.5.2006 16:14
Já jen gratuluji k volbě VBulletinu, lepší fórum neexistuje. Bohužel se všude jinde nasazuje zaostalé a neohrabané phpBB, protože je zdarma :(
Lapak_oldd (68)|13.5.2006 18:42
ono totiz drtiva vetsina webu a magazinu nema zrovna moc penez na to aby si jeste kupovali fora, to co dostavaji z reklam, coz je jediny co dostavaji tak tak staci na udrzeni webu pri zivote a stejne vetsinou jeste autor dava neco " ze svyho"...

netvrdim ze phpbb je lepsi jak vbulletin, to v zadnym pripade, ale myslim si,z e pro vetsinu webu je naprosto dostacujici....

jinak se mi jeste hodne libi invision power board, ale to bude snad jeste drazsi nez tohle...
radekhulan (215)|13.5.2006 19:00
Ta cena za VBulletin je $160, což na jeho kvalitu opravdu není moc: http://www.vbulletin.com/order/
Lapak_oldd (68)|13.5.2006 19:10
otazka co berete jako drahy, precejen pro prumerneho cloveka dat 3500,- jenom na forum je podle me dost, a z reklam tech penez tolik taky nebude...
mluvim o tech treba mene znamych webech, jak vidno treba shw na to ma :)
Karel Polívka (1485)|13.5.2006 19:51
[QUOTE=BiG FooT]Nevim jestli něco dělam špatně, ale nedaří se mi změnit osobní údaje (email,icq,web..). Napíše se že ok, ale změna se neprovede.[/QUOTE]

Položka ICQ je společná pro profil magazínu a vBulletinu. Pro její editaci je nutné přejít do registračního formuláře magazínu, pomocí kterého se registruje nový uživatel - slouží stejně tak pro změnu již zadaných údajů (samozřejmě není možné změnit Alias/Username).

A je možné se na něj z magazínu dostat pomocí odkazu umístěného na šedé liště v horní části webu a na diskuzním fóru Vás na něj přesměrují některé položky v "Uživatelském panelu". Nově bylo hned k poli pro zadání čísla ICQ přidáno tlačítko "Upravit", jež taktéž slouží k přesměrování na registrační formulář. To samé platí i pro údaj "Vaše stránky" (v registračním profilu se jedná o pole "Web"). Možná to vypadá na první pohled zbytečně komplikovaně, ale je to jakási daň za propojené profily magazínu a diskuzního fóra.
Karel Polívka (1485)|13.5.2006 20:05
[QUOTE=Smeli]Limitování obrázků - 4 v jednom postu mi příjde celkem málo:D[/QUOTE]

Limit zvýšen na 10. Ale nakládejte s obrázky s rozumem pls (jde hlavně o velikost, ani ne tak o počet).
Karel Polívka (1485)|13.5.2006 20:08
[QUOTE=Lapak]mam takovej dotaz, ale nechce se mi zakladat novej thread:
kde jste vzali cestinu pro vbulletin? nebo jste si ji delali sami? byla by pak moznost mi ji poslat?[/QUOTE]

Český překlad jsme si nechali zhotovit, čili nás to něco stálo, proto ji nebudeme volně šířit. Je mi líto.
Karel Polívka (1485)|13.5.2006 20:13
[QUOTE=radekhulan]Já jen gratuluji k volbě VBulletinu, lepší fórum neexistuje.[/QUOTE]

Děkujeme. Také myslím, že vBulletin je zkrátka nejschopnější.


[QUOTE=radekhulan]Bohužel se všude jinde nasazuje zaostalé a neohrabané phpBB, protože je zdarma :([/QUOTE]

Souhlas. phpBB jako možnost nepřipadala v našem případě v úvahu, přestože by odpadl problém s lokalizací, jako tomu bylo u vB.
Karel Polívka (1485)|13.5.2006 20:31
[QUOTE=Lapak]jinak se mi jeste hodne libi invision power board, ale to bude snad jeste drazsi nez tohle...[/QUOTE]

Invision Power Board byla druhá možnost, o které jsme uvažovali. Nakonec však zvítězil vBulletin. Pokud jde o ceny, můžete posoudit sám:

http://www.vbulletin.com/order/

https://www.invisionpower.com/customer/order.php?shop_cat=1,3,4

160$ ku 185$ (pokud nebereme v potaz ročně omezené licence), čili cenově vychází stejně.
Lapak_oldd (68)|13.5.2006 22:54
muzu tedy potom vedet, vy jste to urcite dukladne studovali, proc nakonec padla volba na vbulletin misto ipb? ne ze by to bylo spatne, spis abych vedel ty duvody, kdybych to v budoucnu take resil :)
radekhulan (215)|14.5.2006 16:31
[QUOTE=Karel Polívka]Český překlad jsme si nechali zhotovit, čili nás to něco stálo, proto ji nebudeme volně šířit. Je mi líto.[/QUOTE]

V tom případě bych doporučil jej prodat VBulletinu ;)
MaWa (11)|14.5.2006 17:58
AFAIK o to nemaji zajem :mad:
Smeli (2302)|14.5.2006 22:42
Když se něco přesune na smeťák (odkud to slovo jen mám) nebylo by na škodu napsat, kde to bylo (imho napsat do threadu např. promaz OT taky ne)
a8nr (176)|16.5.2006 12:34
[QUOTE=radekhulan]Já jen gratuluji k volbě VBulletinu, lepší fórum neexistuje. Bohužel se všude jinde nasazuje zaostalé a neohrabané phpBB, protože je zdarma :([/QUOTE]
Jn, musím souhlasit. Na fórum zive jsem přestal chodit po nasazení phpBB. Oproti phpBB bylo i to jejich původní fórum lepší.
Honny (262)|16.5.2006 20:30
[SIZE="2"]phpBB není tak špatný, ale vB je samozřejmě lepší...

nemyslím si že původní systém fora na žive byl lepší než současný...[/SIZE]
a8nr (176)|18.5.2006 20:47
Nebylo by možné nějak upravit přihlašování, aby mě to vrátilo zpátky na tu stránku co jsem prohlížel? Takto když chci přidat příspěvek se musím znovu proklikat do daného threadu.
Smeli (2302)|19.5.2006 21:21
Nevím, jestli to ve vB jde, ale nebylo by možné povolit obrázky do podpisů (samozřejmě dle určitých pravidel)

Edit: Proč po nějaké době nejdou editovat posty (i když jsou bez odpovědi)
b.art (37)|20.5.2006 11:13
[QUOTE=Smeli]Nevím, jestli to ve vB jde, ale nebylo by možné povolit obrázky do podpisů (samozřejmě dle určitých pravidel)[/QUOTE]

jen to ne ... akorat to pak dela forum strasne neprehledny ...
Honny (262)|20.5.2006 14:01
taky nejsem pro povolení obrázků, nemyslím si že fórum je omalovánka...
Perfect (158)|20.5.2006 16:42
Mě by obrázky nevadili, pokud pro ně budou nějaký normální pravidla :).
Abel (97)|20.5.2006 18:04
ja sem proti obrazku v podpise, myslim ze bohate staci obrazek pod jmenem (avatar). takhle by to byly uplne omalovanky...
eraser (0)|20.5.2006 23:36
Taktiež nesúhlasím s obrázkom v signatúre. Tých 500 znakov s možnosťou formátovania postačuje.
Smeli (2302)|23.5.2006 20:45
No a co s těmi Edity?
Smeli (2302)|24.5.2006 20:57
Můj dotaz stále trvá a k tomu bych přidal ještě jednu výtku - nemožnost mazat vlastní posty (necitované, nezodpovězené):mad:

Edit: BTW, udělejte ze mě a Architekta mody a my Vám tu uděláme pořádek.
Architect (232)|24.5.2006 21:04
[QUOTE=Smeli]nemožnost mazat vlastní posty (necitované, nezodpovězené):mad:[/QUOTE]
Souhlasim se Smelim, to, že nemůžu smazat vlastní post, nebo vlastní sekci(např. anketu apod.) mi celkem vadí taky. Pořád s tím otravovat administrátory! Vždyť, až tu bude spousta lidí, tak nemáte šanci se v tom vyznat! Rozhodně bych to nejen já ocenil.
Honny (262)|26.5.2006 20:56
j, k tomu se taky klanim...
Smeli (2302)|26.6.2006 12:58
Chtělo by to přesunout sekci bazar až někam dolů.. Přece jen, fórum je tu především kvůli diskuzím, ne kvůli bazaru;)

[SIZE="1"]BTW, tak jak to vypadá s těmi edity[/SIZE]:rolleyes:
Karel Polívka (1485)|26.6.2006 20:12
[QUOTE=Smeli]Chtělo by to přesunout sekci bazar až někam dolů.. Přece jen, fórum je tu především kvůli diskuzím, ne kvůli bazaru;)[/QUOTE]
Dnes se Bazar spustil - je třeba jej trochu dostat do povědomí. Časem, až bude zažitý, se může umístit níže.

[QUOTE=Smeli][SIZE="1"]BTW, tak jak to vypadá s těmi edity[/SIZE]:rolleyes:[/QUOTE]
To je poněkud ošemetná záležitost. Když se umožní editace/mazání vlastních příspěvků, tak to může vést k takovým situacím, že v případě nějaké diskuze nebo sporu autor po nějaké době, když zjistí, že nemá v něčem pravdu, některá fakta ve svých příspěvcích "nenápadně" pozmění. A nebo založí téma, které bude jednoduše řečeno mimo a pak bude chtít nenápadně zahladit stopy - podle mého by tedy možnost následné editace být neměla - aby nedocházelo k podobným případům.

Příspěvek v rámci diskuzního fóra je možné jeho autorem editovat během následujících 60 minut, v rámci sekce Bazar je to během následujících 10 minut.
Smeli (2302)|26.6.2006 21:12
To je sice pravda, že by to mohlo svádět k tomu, že by někdo "nečestný" mohl dělat to, co uvadíte. Pokud jde o mazání postů, tak si myslím, že by byla hloupost povolit mazání u již zodpovězených postů, protože by tím došlo minimálně k nekorektnosti diskuze. Pokud jde o edity, je to celkem oříšek - možná by stačilo, stejně jako u smazání, povolit editovat nezodpovězené posty. Tím by se mohlo vyhnout "podvádění."

Upřímně ale nevím, pokud by byl někdo, kdo by se rozhodl takhle podvádět, tak by bylo jen otázkou času, než by se přišlo na to, že je tato osoba nedůvěryhodná k nějaké diskuzi:cool:
Honza Kulíšek (27)|27.6.2006 22:44
Dotaz - neslo by nahradit moznost "Dnesni prispevky" fci znamou z phpbb for, a to "Nove prispevky od posledni navstevy" ? Pripadne nechat dailyposty ale pridat i tu vyse uvedenou moznost ?
Matajon (125)|27.6.2006 22:54
A co tlacitko "Nove prispevky" nahore v liste ?
Honza Kulíšek (27)|28.6.2006 00:36
Omlouvam se !
Po pravde jsem z tohohle fora trochu zpitomelej, proti phpbb standardu je to nezvyk, tak prosim odpuste. :)