reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Windows XP/Vista/7: RAM vs SWAP

|Mio| (1333)|22.8.2009 11:00
Máte někdo představu nebo zkušenost kolik paměti RAM je třeba u jednotlivých verzí Windows aby bylo možno úplně vypnout SWAPování? Mě osobně zajímají hlavně nové Win 7

Nad 3GB se samozřejmě počítá s 64 bitovou verzí systému.

Windows XP:
- z vlasní zkušenosti lze už od 2 GB, ovšem na náročnější hry, grafický a modelovací software to chce víc.

Windows Vista:
- z doslechu minimalně 3 GB, stabilně od 4GB, náročnější použití víc.

Windows 7:
- doufám že mi bude stačit 6GB


Co vy na to? Nebo je SWAP ještě nutnost, má nějaké výhody?
Kozouš (500)|9.9.2009 22:32
Swap bych nevypínal ale nastavil jej na 1-2GB za předpokladu, že máš 8GB ram.
Ale nepoužil bych klasický disk, nýbrž ram disk vytvořený např pomocí Superspeed RamDisk plus. Pokud tě zajímalo proč, odpověď je nasnadě - RAM je cca 100x rychlejší než disk.
|Mio| (1333)|9.9.2009 22:49
No v podtate sem to uz poresil tim ze je SWAP vypnutej uplne, nema smysl premapovavat RAM do RAM pres virtualni disk.

Windows 7 64bit ma mensi pozadavky na RAM s vypnutym swapem nez Visty. 4GB staci v podstate na cokoliv, ja mam 6GB a jeste jsem je ani nevyuzil, CAD, 3D-MAX a i hry to ani nevyuzijou. Ale hodi se to na archivaci s velkejma slovnikama.
Logout (4018)|9.9.2009 23:16
Souhlas, mapovat SWAP do RAMdisku by mělo jedinej smysl, a to že by nějakej soft swap vyžadoval, jinak je to vždycky horší než vypnutej swap (zmenší to fyzickou paměť, takže se sice swapuje rychle, ale už v době, kdy by bylo paměti bez ramdisku dostatek).

IMHO nejlepší je swap vypnout, jestli kdy budeš potřebovat víc virtuální paměti kdyžtak poznáš jednoduše - dojde Ti :-)