reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nejlepší současná mechanika?

radekhulan (215)|14.1.2007 00:13
Do věčných lovišť se odporoučela moje LG 4166B, a hledám, čím ji nahradit (reklamovat mechaniku za 900 Kč se mi nechce). Pročetl jsem hromadu testů, a jako absolutní ideál se mi jeví LITE-ON LH-18A1H, neboli HP 940i. Má podporu i pro DVD-RAM 12x, LightScribe, a hlavně kombinuje jak špičkovou kvalitu zápisu, tak čtení poškozených CD/DVD.

Věci od Sony, NEC, atd., mají sice také dobrý zápis, ale špatné čtení, slušný je ještě nový Samsung, BenQ ignoruji, a LG po kolapsu 4166B nechci.

Máte někdo jiný tip?
boboco (1987)|14.1.2007 01:51
A co Pioneera?
Já si nemohl stěžovat na NECy (můj ND3520 mě nikdy nepřestane udivovat;)), ale bohužel, poslední dobou už mi tak úchvatné nepřipadají. LG jsem nikdy nefandil, vždy jsem s LGnama zažil jen šílenou nekompaktibilitu s médii - bylo i pár dobrých modelů, ale to se bavíme o kapce v moři. LiteOn - nevím, nevím, moc praktických zkušeností s nima nemám, ale když poslouchám zákazníky a vidím, kolik jich odesíláme po určité době používání na reklamace, nerad bych si na tuhle značku zvykal, přesto že je opravdu rozšířená.

Tenhle příspěvek píšu i proto, že taky nevím, co doporučovat lidem, kteří shání kvalitní mechaniku, Samsung mě láká hlavně kvůli SATA, konečně bych mohl zakázat zbytečné IDE na mé desce;), ale nevím, jestli Samsungu v oblasti mechanik věřit... Těžké dilema:notsure
radekhulan (215)|14.1.2007 01:57
Samsung SH-S183A? To asi ne, SATA vypalovačky jsou stále v plenkách, a mít povolen IDE řadič na desce není opravdu problém (maximálně psychologický).. Navíc mám ještě Plextor PX-130A DVD-ROM, která je opravdu rychlá a přečte cokoliv, jako "čtečku", samozřejmě IDE, a pro SATA se nic nedělá.

Nechci ani mít na stejném řadiči vypalovačku i RAID SATA pole, myslím, že větší stabilita je mít to zcela oddělené..

O značku nakonec nejde, osobně LiteOn nemusím, ale její recenze jsou prostě špičkové...

K NECu - skoro všechny jejich vypalovačky mají výborný zápis, ale hodně mizerné čtení. Samsung je zase pomalý..
first.indian (683)|14.1.2007 01:57
LITE-ON LH-18A1H je opravdu dobra volba ;)
Resil jsem co davat do sestav a dosel jsem s kamosem k zaveru ze je to asi jedina rozumna volba. Nedavno jsem jich kupoval nekolik a maximalni spokojenost u zakazniku. Snad jen ze je trochu hlucna si nekdo stezoval...
Jinak jsem se jeste rozhodoval pro Samsung SH-S182D ktery taky podle recenze nevypada nejhur.
Nakonec to ale u me vyhral LITE-ON ;)
Jackal1 (218)|14.1.2007 10:04
[QUOTE=radekhulan]Do věčných lovišť se odporoučela moje LG 4166B, a hledám, čím ji nahradit (reklamovat mechaniku za 900 Kč se mi nechce). Pročetl jsem hromadu testů, a jako absolutní ideál se mi jeví LITE-ON LH-18A1H, neboli HP 940i. Má podporu i pro DVD-RAM 12x, LightScribe, a hlavně kombinuje jak špičkovou kvalitu zápisu, tak čtení poškozených CD/DVD.

Věci od Sony, NEC, atd., mají sice také dobrý zápis, ale špatné čtení, slušný je ještě nový Samsung, BenQ ignoruji, a LG po kolapsu 4166B nechci.

Máte někdo jiný tip?[/QUOTE]
Měl jsem jen palírnu od Lite-On, ale bohužel šla po měsíci na reklamačku a vrátily mi peníze a koupil jsem značku LG 4163b/4167b a naprostá spokojenost a žádnej problém.
Teď jsem koupil LG GSA 22L Lightscribe, ale něco se v ní vysipalo, tak jsem šel do té co mám v podpisu LG GSA H12N a zatím opět spokojenost a hlavně je dobrá i v hodnocení - proto doporučuji tu.
Smeli (2302)|14.1.2007 10:34
Sám mám ednoho staršího LiteOna a zatím jsem si stěžovat nemusel. Osobně se mi líbil jeden Pioneer, avšak už nevím který to byl. Známý si nedávno koupil Sony Nec a až na větší hlučnost si pochvaluje. Pokud jde o LG, ty mají strašné přístupové doby a pokud jde o čtení, taky na tom nejsou zrovna slavně (dle zkušeností mích a mích známích).
Pujda (8)|14.1.2007 12:39
Měl jsem Lite-On kterej mi po přibližně půl roce odešel (absolutní nepřečtitelnost -RW médií) Tak jsem ho vyreklamoval, a dali mi jako náhradu Lite-On SOHW 1693S. Ten po půlroce taky odešel (nepřečetl absolutně nic) Tak jsem si před Vánoci pořídil Samsung SH182D - přijatelná cena, rychlosti zápisu, výborná čitelnost poškozených médií. Za tu dobu co ho mám jsem s ním neměl žádný problémy, takže mohu jednoznačně doporučit.
boboco (1987)|14.1.2007 12:58
Jak to tak sleduji, tak bych to zatím viděl opravdu na nějakého Samsunga, (pozn.tedy zatím opravdu radši vypustíme SATA:o), ale stále ještě se tu nikdo nezmínil o Pioneeru. Z dřívějška mám tu zkušenost, že opravdu nedělají problém se čtením čehokoliv a zápisem na cokoliv, ovšem, měly vždy dost omezenou životnost - zkrátka pokud na ní člověk opravdu pálil, za rok byla mechanika na odpis. -Ale tyhle informace (zkušenosti) jsou už více jak rok staré, nevím, jak jsou na tom současné modely. LiteOn asi opravdu není pro mě, nerad kupuju (doporučuju) něco, co je papírově sice vynikající, ale procento reklamací se drží velmi vysoko. Jsou to jen starosti navíc.
radekhulan (215)|14.1.2007 20:34
LG GSA-H12N asi ne..
- DVD-RW smazané a zapsané na LG nelze jinde číst
- Zhoršené čtení poškrábaných DVD-ROM

Jinak problém s kvalitou má dnes 100% vypalovaček, za 900 Kč včetně DPH, cla, atd., se prostě kvalita nedá dělat. LiteOn ovšem vyrábí onen model i pro HP, a kvality bych se v tomto případě tedy paradoxně nebál.
Jackal1 (218)|14.1.2007 20:42
[QUOTE=radekhulan]LG GSA-H12N asi ne..
- DVD-RW smazané a zapsané na LG nelze jinde číst
- Zhoršené čtení poškrábaných DVD-ROM[/QUOTE]
To není fér, vyjmenoval jsi dva mínusi, ale co plusy jestli chceš být objektivní, to umí každej ukázat na mínusy !!
--------------------------------------------------------------------------
+ Rychlý zápis (DVD±R 18×, DVD+R DL 10×) - DVD-RW smazané a zapsané na LG nelze jinde číst
+ Výborná kvalita zápisu DVD
+ Čtení DVD±R/RW 16×/13× speed
+ Rychlá a kvalitní DAE
+ Kvalitní zápis CD-R
+ Podpora DVD-RAM (12×)
+ Overburn CD-R
+ Čtení DVD±R DL 12×
+ Překonávání ochran (SD 2, CDS-100, Key2 Audio, Securom New)
+ Čtení i zápis 99 min. médií
+ Výborné korekce chyb na CD-ROM, CD-DA
+ Nastavitelné rychlosti čtení CD-ROM i DVD-ROM
+ Bit Setting DVD+R a DVD+R DL
+ Hloubka mechaniky
--------------------------------------------------------------------------
- DVD-RW smazané a zapsané na LG nelze jinde číst
- horšené čtení poškrábaných DVD-ROM
- Nepodporuje zápis MRW
- Jednobarevná indikace činností
- Nelze s ní ověřit kvalitu zápisu DVD (PI/PIF)
- Overburn DVD±R nelze
--------------------------------------------------------------------------
Není to jednička na trhu, ale je to kvalitní mechanika a dobře recenzovaná !!
Měl by jsi více číst, než mlžit. :-)
radekhulan (215)|14.1.2007 21:21
Samozřejmě, že to je fér, plusy mají veškeré mechaniky podobných vlastností prostě vybrané z určité množiny mínus "mínusy", stačí tedy napsat ony mínusy. LiteOn nemá žádný podstatný mínus, zatímco "DVD-RW smazané a zapsané na LG nelze jinde číst", a "Zhoršené čtení poškrábaných DVD-ROM" jsou dost zásadní..

Chováš se jako vztahovačný pubescent, kterému někdo řekne, že JEHO mechanika není nejlepší...
Withman (1337)|14.1.2007 21:32
Také stále hledám tu nejvhodnější mechaniku. LG opravdu moc nemusím, hlavně problémy s DVD+-RW. Ten nový Lite-On vypadá podle testů opravdu dobře, od té recenze jej dávám téměř do všech sestav. Na reklamaci ještě za tu chvíli nepřišla, ale je opravdu hlučná, mám jí zrovna doma a mít v níc médium je téměř utrpení. :D

Myslím si, že velice dobrý bude i tento kousek - Asus DRW-1608P3S, je to vlastně Pionner DVR-111, který je opravdu dobrý. Jinak NEC je také dobrý, nejsou s ním problémy, ale je to spíše takový průměr. Nemá žádný výrazný klady ani zápory.

Ty Samsungy na to jak jsou levné, jsou také bezproblémové. Takže babo raď. :D
Jackal1 (218)|14.1.2007 21:37
[QUOTE=radekhulan]Samozřejmě, že to je fér...[/QUOTE]
Možná to bereš jako zásadní, ale nejsou až tak podstatné. LG nemusí bojovat s Lite-ON, páč už to má vyhrané. Při extrémním množství prodanejch kousků LG spadá extrémně málo reklamací, což Lite-On má přesně naopak. Pročti si závěr hodnocení o LG 12 a srovnávej jako celek, ne jen jednu, nebo dvě veci. Pak tu Lite-On zamkneš do skříně a zahodíš klíč. Přeji hezkej večer. Nerad bych aby to zašlo tak daleko, jako co je lepší, Intel nebo AMD. :-) :-)
A nejsem vztahovačný na svou mechaniku, kdyby jsi pořádně všechno četl a nevybíral si co se ti hodí, přečetl by jsi si, že jsem LG 12 nehodnotil jako nej mechaniku, ale jako dobrej kousek od LG. Měl jsem Lite-On, ale běhání po reklamacích, mě prostě přesvedčily. Snad to dokážeš pochopit. :-)
first.indian (683)|14.1.2007 21:59
Mno LG...
LG GSA-H12N jsem taky zavrhl protoze to minus (- DVD-RW smazané a zapsané na LG nelze jinde číst) je opravdu neprehlednutelne a pro me neprekousnutelne ;)
Napada jen jeden model ktery bych si ted od LG koupil. A to konkretne LG GSA-H30N - bohuzel se v CR neda nikde koupit :( A z tech co se daji koupit v CR by za zminku stal asi LG GSA-H42L pripadne GSA-H42N - jejich recenze jsem zatim nikde nenasel :(
Jackal1 (218)|14.1.2007 22:02
Já nemám problém vypálit a pújčit, jde to uplně normálně. Mám okolo sebe 3 počítače a vypálená média mohu dát do jakékoliv mechaniky a přečtou mi je.
radekhulan (215)|19.1.2007 23:23
Tak po týdnu "soužití" s LITE-ON LH-18A1H maximální spokojenost. Nikdy jsem nevlastnil mechaniku, která by měla tak špičkové čtení i zápis... LG 4166B odpočívá v popelnici..
first.indian (683)|20.1.2007 00:24
Skoda ze neni nejaka DVD mechanika s funkci Password Encryption (ochrana obsahu pomoci hesla) kterou ma treba LG GGW-H10N :(
MarPit (12)|5.2.2007 15:18
A co si myslíte o této: ASUS DRW-1814BLT, http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=43225
first.indian (683)|5.2.2007 16:01
Se mi celkem libi :) Jak designem tak funkcemi ;) ale jeste si pockam na nejake recenze.
MarPit (12)|5.2.2007 16:18
Do ní jdu, protože s LG H22L jsem se tak na.ral ....... ! Hlavně že vyrábí milion druhů a modifikací, ale firmware to ne ! Jsem ji nerozchodil CD pálí v pohodě, ale DVD ne. Tak zítra pomaže na reklamaci a zajdu si pro toho Asuse.
Leroj (271)|5.2.2007 17:17
tak přidám i své poznatky - včera jsem dostal za úkol vybrat a koupit DVDRW, po přečtení zdejších příspěvků a pár recenzí na CDR jsem vybral LITE-ON LH-18A1H a Samsung SH182D. No a v "mém" obchodě /je u baráku/ měli toho Samsunga, takže bylo vybráno. Hned jsem provedl zkoušku na nečitelném DVD /CR chyba/, které bylo vypáleno na mém NECu a které asi po půl roce sám po sobě nepřečet.
Samsung ho vzal bez problému !
Ještě k tomu NECu: mám třetí během záruční lhůty /vždy řešeno okamžitou výměnou/. Na jaře ty dva roky záruky uplynou a až odejde, tak rozhodně nebudu brát čtvrtýho, ale zkusim raději jinou značku.
Tím bych netvrdil, že NEC jsou šunty, ale domnívám se, že to je všechno zhruba stejný - za ty prachy to prostě vypálí tak 600-1000 DVD a nazdar. Jo kde jsou ty časy kdy jsem koupil CDRW Yamahu /rychlost 8x za 6500/ a vydržela asi čtyři roky a pak jsem ji někomu dal, protože mi přišla zastaralá !
Tenhle trend se dnes rozšiřuje skoro do všeho : nízké ceny, asijská produkce, výdrž plánovaná tak na ty dva roky - potom zahodit a koupit horkou novinku...
tnt880 (10)|10.4.2007 16:10
A co takový Samsung SH-S183L
SpeedFilip (213)|10.4.2007 17:24
Mám NEC 3540 intenzivne vyuzivanu takmer 2 roky a som spokojny. Podla mojho nazoru LG su sroty, hlavne v rychlosti. Viem ze som lamer ale neexistuje nejaky program ktory by zistil kolko medii mechanika napalila?