reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Speedfun

okleger (83)|14.1.2007 01:15
Zdravím všechny písíčkáře:-). Jenom jednoduchej dotaz: Jak se nastavují rychlosti ventilátorů ve Speedfun? Koupil jsem AC Silencer 64 Ultra na procák a pořád mě jede na plné otáčky(2300ot./min). Díky
wizaard (913)|14.1.2007 01:26
[QUOTE=okleger]Zdravím všechny písíčkáře:-). Jenom jednoduchej dotaz: Jak se nastavují rychlosti ventilátorů ve Speedfun? Koupil jsem AC Silencer 64 Ultra na procák a pořád mě jede na plné otáčky(2300ot./min). Díky[/QUOTE]
V tomhle směru jsem se SpeedFanem spokojený nebyl - ventilátor začal reagovat až téměř na konci stupnice, ale bohužel tak nešťastně, že šel nejdřív asi o 300, pak cca o 600 otáček pomaleji a nakonec se úplně vypnul, počítač začal pískat a pípat (po nahození stále), takže legrace ;).

Jinak ale samozřejmě můžeš mít větší štěstí než já (nebo to je neznalost či neumětelismus? Nebráním se tomu, možné to je) - prostě v nastavení čidel a ventilátorů vybereš ten správný, necháš si ho zobrazit v "ovládacím centru" SpeedFanu a reguluješ otáčky "šoupátkem". Jde to samozřejmě nastavit i na automatiku zas a znovu v nastavení programu - stačí k větráku přiřadit určitou komponentu (CPU) a podle jejího tepelného čidla necháš ventilátor regulovat se (dle zadaných hodnot) sám. Momentálně už delší dobu nemám SpeedFan v PC nainstalovaný, takže přesné info Ti nedám, ale nic na tom není, je to jednoduché, určitě to zvládneš i bez návodu.
okleger (83)|14.1.2007 01:30
jo jo, díky, hned se na to vrhnu... A ještě mimochodem: nejde nějak sledovat teplota HSI můstku u GF6600GT?? Samozřejmě krom externích čidel. Totiž jeho pasiv je dost žhavej, málem na něm neudržím prsty:-)
wizaard (913)|14.1.2007 11:55
[QUOTE=okleger]jo jo, díky, hned se na to vrhnu... A ještě mimochodem: nejde nějak sledovat teplota HSI můstku u GF6600GT?? Samozřejmě krom externích čidel. Totiž jeho pasiv je dost žhavej, málem na něm neudržím prsty:-)[/QUOTE]
1) HSI můstky obecně bývají dost teplé a bohužel bývají i obecně celkem nedbale chlazeny.
2) Nevím o tom, že by karty měly teplotní čidlo HSI můstku (pokud ano, pak jsem zase 100 let za opicemi).