reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ArmA II

16cmfan (2153)|26.8.2009 08:07
Ahoj všichni,

tak me napadlo, že tu chybí najlepšia česka hra(a nielen česka) takže tu zakladám tento Topic.

Takže hráli ste ju už? Asi največším problemom a zaroven vdacnym materialom pre diskuziu bude asi je HW narocnost...aky na to máte názor, jak vám hra šlape? Atd.

ďakujem
Ihales (207)|26.8.2009 12:09
[quote=16cmfan;285882]Ahoj všichni,

tak me napadlo, že tu chybí najlepšia česka hra(a nielen česka) takže tu zakladám tento Topic.

[/quote]

Thread na mafii tu uz je.;) Pripada mi hloupe prohlasovat, ze je to nejlepsi ceska hra, kdyz je to jen dalsi FPS. Co prinesla noveho? Co je na ni jedinecneho? Me pripada jen jako Flashpoint v novem kabatku. Nerikam ze je spatna, to ne, ale aby byla nejlepsi tak toho prinesla strasne malo.
pas!k (3765)|26.8.2009 13:19
Take nemam moc rad oznaceni nejlepsi.. protoze lidem jako ja kteri tenhle typ her nehraji to prijde jako prumerna hra. Lepsi je napsat neco jako hra ktera stoji za povsimnuti tim nikoho neurazis :)
Neocz1 (84)|26.8.2009 14:05
Pěkná hra. Velmi dobrá grafika, ale velmi špatná optimalizace pro současný HW. Zatimco GTA IV na very high nedělá problémy, tahle prasárna se cuká. Nastavení Very high, Visibility 3600, F. Optimizer 83 %, rozlišení 1680x1050 na GTX260 fps jenom 23-25. Hrůza.
kevin00 (10238)|26.8.2009 14:12
Hra nic moc, nijak mě nenadchla spíše naopak.

[quote=Neocz1;286071]Pěkná hra. Velmi dobrá grafika, ale velmi špatná optimalizace pro současný HW. Zatimco GTA IV na very high nedělá problémy, tahle prasárna se cuká. Nastavení Very high, Visibility 3600, F. Optimizer 83 %, rozlišení 1680x1050 na GTX260 fps jenom 23-25. Hrůza.[/quote]

Hrál jsem na nastavení detailů Very High a bez problémů. FPS jsem neměřil, ale žádné sekání jsem nepozoroval - AMD Phenom II 940 BE @ 3,71 GHz, GTX 260 netaktovaná, rozlišení 1680x1050
jrx (1880)|26.8.2009 14:19
Zdravím. Taky hru hraji a rád bych napsal pár kladů a záporů, popřípadě srovnání s ostatními hrami z vojenského prostředí.

Takže začneme klady:

+ Velice realistická grafika
+ Velmi kvalitní umělá inteligence
+ Pokročilý editor misí poskytující takřka neomezené možnosti a díky kterému hra nikdy nekončí
+ Obrovská komunita plná velice zručných tvůrců modů, techniky, nových map, addonů, misí atd.
+ Možnost implementace vlastních modelů a modů, viz. výše
+ Více než 115km2 detailně propracované krajiny s vlastní životem a volností pohybu
+ Stovky druhů zbraní, techniky a několik desítek specializovaných jednotek určených každá pro jiný druh boje
+ Kvalitně propracované detaily, které se v jiných hrách nenajdou
+ Zvuky
+ Občas ve hře zazní čestina (to je klad spíš pro nás, čechy)
+ Multiplayerové mise (narozdíl od jiných fps, kde jde o to dát tomu druhému ve skoku na 500m ránu do hlavy a mít co nejvíce fragů - trochu ironické, ale je to tak, stačí se podívat na jistá "frag videa" na různých webech)
+ Realistická zranění (rána do nohy znemožní chůzi, žádná čísílka jako životy) a samozřejmě přítomnost první pomoci, kdy po zásahu atomaticky přebírá vedení AI spoluhráč s nejvyšší hodností a přikáže někomu ze skupiny Vás ošetřit
+ Možnost velení, v jiných hrách za vámi vaše AI jednotky pouze poskakujou


A samozřejmě jsou zde i zápory:

- Krvavé HW nároky (ovšem s tímto problémem se kdysi potýkal i FP nebo stará ArmA a dneska se to hraje i na starších mašinách)
- Téměř nulová přítomnost fyziky (přejedete vozidlem značku/plot a on se vybulí směrem k vám)
- Místy velice "lajdácky" provedené věci
- Bugy, jak grafické tak i bugy v kampani (ovšem toto najdeme v každé hře)
- Objekty se občas né zrovna vhodně prolínají


A porovnání? Porovnávat se to vlastně ani nedá. Je to jako kdybychom chtěli srovnávat Microsoft Flight Simulator například s Tom Clancy HAWX nebo podobnými hrami. ArmA II je spíše simulátorem než klasickou "střílečkou".
Pokud chcete propracovanou simulaci boje, kde se musíte chovat a přemýšlet jako voják v krásně propracované krajině se spoustou možností, je ArmA II hra pro vás. Pokud čekáte boj takřka "tělo na tělo" na uzavřených mapách někde ve městech ve stylu CoD a nevadí Vám jistá jednoduchost a jednotvárnost takové hry, Armě se raději vyhněte, nebude to nic pro Vás.
Snad to pomůže lidem, kteří hru ještě neviděli si o Armě udělat trochu obrázek a těm, kteří už měli tu možnost, se aspoň zamyslet :)
Neocz1 (84)|26.8.2009 14:39
[quote=kevin00;286074]Hra nic moc, nijak mě nenadchla spíše naopak.



Hrál jsem na nastavení detailů Very High a bez problémů. FPS jsem neměřil, ale žádné sekání jsem nepozoroval - AMD Phenom II 940 BE @ 3,71 GHz, GTX 260 netaktovaná, rozlišení 1680x1050[/quote]

Hra je silně závislá na hrubém výkonu procesoru, takže nejlepší by to bylo hrát na nějakém vysoce taktovaném dvoujádru nebo na corei7. Na grafice až tak nesejde (nějaká GTX 275/280 ne 4890 by nebyla o moc lepší) Njn. když ty máš přetočenej CPU to se ti to paří, to se nedivim, že se to necuká. Já mám čtyřjádro na 2,6 GHz a to už je na hranici hratelnosti (fps pod 25 v náročnějších scénách). Někde sem četl, že hra vůbec nevyužívá možností vícejádrových architektur, zajímá jí jenom hrubý výkon každého jádra, takže vše nad 3GHz už je fajn, asi mě čeká upgrade no
kevin00 (10238)|26.8.2009 14:51
[quote=Neocz1;286101]...takže vše nad 3GHz už je fajn, asi mě čeká upgrade no[/quote]

OT [SIZE="1"](omlouvám se)[/SIZE]: Proč upgrade, tak si procesor taktni. Na hranici 3,4 by jsi se měl dostat ;)

EDIT:
Pro post pode mnou: NeoCZ kdyžtak založ thread a něco s tím provedeme, ať tu neotečkujem ;)
Neocz1 (84)|26.8.2009 14:58
[quote=kevin00;286108]OT [SIZE="1"](omlouvám se)[/SIZE]: Proč upgrade, tak si procesor taktni. Na hranici 3,4 by jsi se měl dostat ;)[/quote]

OT (taky se omlouvám: ) - Njn. taktovaní se tak trochu bojím. Minule sem se dostal na 3 GHz bez zvyšování napětí, ale pak sem toho nechal, víc mi to nejde. Jaké max. napětí tenhle procesor tak ještě snese ? Přetaktoval jsem jenom paměti zatím na 1600.
16cmfan (2153)|26.8.2009 15:01
[quote=kevin00;286108]OT [SIZE="1"](omlouvám se)[/SIZE]: Proč upgrade, tak si procesor taktni. Na hranici 3,4 by jsi se měl dostat ;)

EDIT:
Pro post pode mnou: NeoCZ kdyžtak založ thread a něco s tím provedeme, ať tu neotečkujem ;)[/quote]

Neni to OT neboj, je to povinnost pro kazdyho, kdo to chce hrat aspon trosku plynule :D
kreatin01 (5)|5.2.2010 13:58
Ted jsem začal hrát tuto hru,mám origiš a poslední patch1.05.Nevíte někdo jak otevřít zamčený obsach zbrojnice......
Kubajs66 (171)|14.2.2010 00:13
[quote=16cmfan;285882]Ahoj všichni,

tak me napadlo, že tu chybí najlepšia česka hra(a nielen česka) takže tu zakladám tento Topic.

Takže hráli ste ju už? Asi največším problemom a zaroven vdacnym materialom pre diskuziu bude asi je HW narocnost...aky na to máte názor, jak vám hra šlape? Atd.

ďakujem[/quote]


No viděl jsem jí v gamepage a je to docela velka změna oproti jedničce =)
16cmfan (2153)|14.2.2010 08:55
[quote=kreatin01;345606]Ted jsem začal hrát tuto hru,mám origiš a poslední patch1.05.Nevíte někdo jak otevřít zamčený obsach zbrojnice......[/quote]

Spĺňaním výziev, ktoré máš pro vehicloch, ktoré sú prístupné...
jrx (1880)|14.2.2010 13:52
Zbrojnice se dá odemknout celá pomocí editace jednoho souboru (přepsání jednoho čísla akorát).
kreatin01 (5)|18.2.2010 18:26
[quote=Jiri@tncm;348815]Zbrojnice se dá odemknout celá pomocí editace jednoho souboru (přepsání jednoho čísla akorát).[/quote]

Prosím tě napiš mě co kde mám přepsat-už jsem si něco odemčel,ale hrát to teda všechno fakt nemusím...tohle podle mě trochu posr... jinak hra je docela bomba,má to nádech starého flashpointu
16cmfan (2153)|18.2.2010 18:30
[quote=kreatin01;350562]Prosím tě napiš mě co kde mám přepsat-už jsem si něco odemčel,ale hrát to teda všechno fakt nemusím...tohle podle mě trochu posr... jinak hra je docela bomba,má to nádech starého flashpointu[/quote]

Neni lepsi editor, kde si mužeš vsechno pekne prohlednout a vyskouset ?
jrx (1880)|18.2.2010 18:32
V dokumentech je složka ArmA II. Tam někde najdi soubor svojeho profilu a otevři ho v poznámkovém bloku.
Na řádku armoryPoints= přidej za = nějaké velké číslo (třeba 10000, ale možná to značí procenta a stačí 100) a hotove.